ecst.se fotboll

 

Säsong

2021-22

Antal lag

128

Omgångar

7

Spelade matcher

144/-

Omgång
1
2
3
4
KF
SF
F
Lag
128
64
32
16
8
4
2
Matcher
64
32
32
16
4
2
1
Spelade
64
32
32
16
-
-
-

Final

1 matcher

2 lag

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

4 matcher

8 lag

Fjärde omgången

16 matcher

16 lag

Uppdaterad: 03.11.2021, 22:15

Onsdag 27 oktober 2021
Jászberényi
0-1
Vasas
ESMTK
2-4
Békéscsaba
Nagykanizsa
1-0 f
Tatabánya
Szegedi VSE
0-2
Ceglédi
Tököl
0-7
Ferencváros
Kisvárda
4-1
MTK
Győri ETO
1-0
Puskas
Szombathelyi Haladás
0-0* f
Gyirmót

Gyirmót vidare efter 3-2 på straffar.

Budafoki MTE
1-2
Ujpest
Kecskeméti TE
2-1 f
Debrecen
Szeged-Csanád
*1-1 f
Mezőkövesd-Zsóry

Szeged-Csanád vidare efter 3-1 på straffar.

Csákvári TK
2-0
Pécsi MFC
Zalaegerszegi TE
0-1 f
Honvéd
Torsdag 28 oktober 2021
Kazincbarcika
3-2
Diósgyőr
Onsdag 3 november 2021
BVSC
2-5
Fehervar
III. Kerületi TUE
0-5
Paksi SE

16 matcher

16 lag

Tredje omgången

32 matcher

32 lag

Uppdaterad: 19.09.2021, 22:48

Lördag 18 september 2021
Sényő Carnifex
0-7
MTK
Dabas
1-2
Szombathelyi Haladás
Vác
0-4
Zalaegerszegi TE
DEAC
0-2
Kisvárda
Komárom
0-2
Mezőkövesd-Zsóry
Veszprém
0-1
Debrecen
Gyömrő
1-9
Paksi SE
Jászberényi
2-1 f
BSE
Budaörs
1-3
Vasas
Monor
0-3
Csákvári TK
Kelen
0-4
Szeged-Csanád
Ceglédi
3-0
Kaposvári Rákóczi
Csepel
0-1
Szegedi VSE
MTE 1904
0-3
Győri ETO
Tököl
4-2
Teskánd
BVSC
1-0
Iváncsa
Pápai Perutz
1-4
Budafoki MTE
Tiszakécske
0-3
Ujpest
SC Sopron
2-6
Fehervar
Diósgyőr
2-1
Szentlőrinc SE
Kazincbarcika
2-1
Szolnoki MÁV
Békéscsaba
3-0
Dorogi
Tatabánya
3-1
Soroksár SC
Söndag 19 september 2021
FC Hatvan
0-9
Ferencvaros
Bonyhád Völgység
0-1
Pécsi MFC
BTE Felsőzsolca
0-10
Kecskeméti TE
Zalaszentgrót
0-2
III. Kerületi TUE
Karancslapujtő
0-5
Nagykanizsa
Sárosd
1-3
ESMTK
Ajka
0-1
Gyirmót
Siófok
0-3
Puskas
Nyíregyháza Spartacus
1-5
Honvéd

32 matcher

32 lag

Andra omgången

32 matcher

64 lag

Uppdaterad: 29.08.2021, 23:59

Fredag 27 augusti 2021
Balatonfüredi
0-1
Pápai Perutz
Balatonalmádi
2-7
Veszprém
Lördag 28 augusti 2021
BSE
3-0
Putnok VSE
Tordas
0-9
Iváncsa
Heréd
0-4
FC Hatvan
Ráckeve VAFC
1-4
Dabas
Tarpa
0-4
DEAC
Koroncó
1-4
SC Sopron
Sényő Carnifex
2-0
Tállya
Ceglédi
5-2
Törökszentmiklós
Jánoshalmi
0-6
Monor
Hódmezővásárhely
0-2
ESMTK
Szegedi VSE
2-1
Dabas-Gyón
Perbál
1-4
Teskánd
Zalaszentgrót
3-1
Tihany
Bonyhád Völgység
2-2
Nagyatádi
Zsámbéki SK
1-2
MTE 1904
Pecsvarad Spartacus
2-3
Kelen
Kadarkút
0-4
Nagykanizsa
Csepel
4-0
Bátaszék SE
Kaposvári Rákóczi
2-1
Bicskei
Kazincbarcika
4-0
Hidasnémeti
Söndag 29 augusti 2021
Semjénháza
1-5
Tököl
Gyöngyös
2-3
BTE Felsőzsolca
Karancslapujtő
2-1
Monostorpályi
Ibrány SE
0-1
Vác
Szabadszállási
0-6
Gyömrő
Karcag SE
2-3
Jászberényi
Gyulai Termál
0-3
BVSC
Ménfőcsanak
0-1
Tatabánya
Ercsi Kinizsi
1-2
Sárosd
Móri SE
1-3
Komárom

32 matcher

64 lag

Första omgången

64 matcher

128 lag

Uppdaterad: 08.08.2021, 23:59

Lördag 7 augusti 2021
MUN
0-3
Csepel
FC Hatvan
2-1
Sajóbábony Vegyész
Ráckeve VAFC
1-0
Kalocsai
Érsekvadkert
3-4
Karancslapujtő
Vásárosnamény
0-7
Sényő Carnifex
DLSE
1-4
Gyöngyös
Energia Gyöngyös
2-8
Tállya
DEAC
3-1
Tiszafuredi VSE
Encs
0-4
Ibrány SE
Egri
1-2
Putnok VSE
Nagydobos
2-5
Tarpa
Csenger
0-2
Kazincbarcika
Vác
3-0
Tiszaújváros
Cigánd SE
1-3
Hidasnémeti
Szegedi VSE
3-2
Füzesgyarmati
Körösladány
1-5
Dabas
Jamina
1-6
Gyulai Termál
Kiskőrös
0-3
Dabas-Gyón
Fővárosi Vízművek
2-3
Szabadszállási
Tiszasziget
1-2
BVSC
Ikarus BSE
0-4
Hódmezővásárhely
Algyő SK
1-4
Gyömrő
Taksony
2-10
Ceglédi
Monor
1-0 f
Rákosmenti KSK
Törökszentmiklós
2-0
BKV Előre
Zsámbéki SK
3-1
Lipót Pékség
Körmend VSE
1-3
MTE 1904
Jánossomorja
1-7
Veszprém
Teskánd
3-1
Sárvári
Abda
3-6 f
Tihany
Esztergom
0-7
Zalaszentgrót
Haladás VSE
1-4
Ménfőcsanak
Gárdony
0-1 f
Kaposvári Rákóczi
Sárosd
1-0
Komlói Bányász SK
Semjénháza
1-0
Balatoni Vasas
Kadarkút
3-2
Kozármisleny
Bátaszék SE
*0-0 f
Érdi VSE

Bátaszék SE vidare efter straffar.

Nagyatádi
*2-2 f
Dunaújváros-Pálhalma

Nagyatádi vidare efter 4-3 på straffar.

Tököl
2-1
Szepetnek
Szekszárd
1-3
Bicskei
Söndag 8 augusti 2021
Pecsi VSK
1-5
Iváncsa
Monostorpályi
4-2 f
Berkenye
Rakamaz
1-5
Heréd
Cso-Ki Sport
4-5
Jászberényi
Budai
0-2 f
Tordas
Hajdúszoboszlói SE
1-4
BSE
BTE Felsőzsolca
*0-0 f
Salgótarjáni BTC

BTE Felsőzsolca vidare efter straffar.

Jánoshalmi
5-0
Kiskundorozsma
Albertirsa
0-1
Karcag SE
Szarvasi
0-2
ESMTK
Koroncó
5-2
Szentantalfa
Csornai SE
2-4
Balatonfüredi
Csolnok
1-10
SC Sopron
Tanakajd
1-7
Balatonalmádi
Mosonszentmiklós
0-7
Perbál
Móri SE
7-3
KSE Csesztreg
Táplán
0-11
Tatabánya
Győrújbarát
1-6
Pápai Perutz
Úrkút
1-3 f
Komárom
Majosi
0-1
Pecsvarad Spartacus
Ercsi Kinizsi
4-2 f
Villány
Szabadkikötő
0-5
Kelen
Balatonkeresztúr
1-2
Bonyhád Völgység
Somogysárd
2-3
Nagykanizsa

64 matcher

128 lag

Skytteliga

Uppdaterad: -

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn