ecst.se fotboll

 

Säsong

2022

Antal lag

68

Omgångar

7

Spelade matcher

72/79

Omgång
1
2
3
4
5
KF
SF
F
Lag
26
46
28
28
16
8
4
2
Matcher
13
23
14
14
8
4
2
1
Spelade
13
23
14
14
8
0
0
0

Final

1 matcher

2 lag

-

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

-

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

-

4 matcher

8 lag

Femte omgången

8 matcher

16 lag

Spelas 13-14 september 2022.

Uppdaterad: 14.09.2022, 22:13

Tisdag 13 september 2022
Femte omgången
Zana Abasha
1-4
Guria
Varketili
2-3
Rustavi
Lokomotivi Tbilisi II
*1-1 f
Telavi

Lokomotivi Tbilisi II vidare efter 4-2 på straffar.

Dinamo Tbilisi II
1-4
Dila
Onsdag 14 september 2022
Femte omgången
Spaeri
0-1
Torpedo Kutaisi
Merani Martvili
2-3 f
Saburtalo
Shukura
2-0
Lokomotivi Tbilisi
Dinamo Batumi
0-0* f
Dinamo Tbilisi

Dinamo Tbilisi vidare efter 3-0 på straffar.

8 matcher

16 lag

Spelas 13-14 september 2022.

Fjärde omgången

14 matcher

28 lag

Spelas 6-8 augusti 2022.

Uppdaterad: 08.08.2022, 23:59

Lördag 6 augusti 2022
Fjärde omgången
WIT Georgia
2-2* f
Lokomotivi Tbilisi

Lokomotivi Tbilisi vidare efter 4-2 på straffar.

Dinamo Tbilisi II
3-2
Sioni
Söndag 7 augusti 2022
Fjärde omgången
Shukura
2-0
Gagra
Varketili
2-0
Saburtalo II
Samtredia
1-2
Dinamo Tbilisi
Guria
1-0
Kolkheti Poti
Gardabani
1-8
Rustavi
Gareji
0-1
Telavi
Samegrelo
0-3
Merani Martvili
Zana Abasha
1-0
Tskhumi
Lokomotivi Tbilisi II
1-0
Samgurali
Merani Tbilisi
2-2* f
Spaeri
WIT Georgia II
1-2
Torpedo Kutaisi
Måndag 8 augusti 2022
Fjärde omgången
Matchakhela
1-0
Dila

14 matcher

28 lag

Spelas 6-8 augusti 2022.

Tredje omgången

14 matcher

28 lag

Spelas 6-7 juli 2022.

Uppdaterad: 07.07.2022, 23:59

Onsdag 6 juli 2022
Tredje omgången
Iberia Tbilisi
wo*
Saburtalo II

Saburtalo II tilldömdes seger med 3-0.

Sulori
2-2* f
Dinamo Tbilisi II

Dinamo Tbilisi II vidare efter 5-4 på straffar.

Shukura II
2-6 f
Varketili
Gonio
1-2
Guria
Torsdag 7 juli 2022
Tredje omgången
WIT Georgia II
4-1
Chikhura
Matchakhela
4-0
Zestafoni
Varketili II
1-3
Lokomotivi Tbilisi II
Tskhumi
1-0
Meshakhte
Zana Abasha
2-0
Margveti 2006
Gardabani
2-0
Gori
Samegrelo
4-3
Didube 2014
BSU
1-5
Kolkheti Poti

14 matcher

28 lag

Spelas 6-7 juli 2022.

Andra omgången

23 matcher

46 lag

Spelas 26-27 maj 2022.

Uppdaterad: 27.05.2022, 17:44

Torsdag 26 maj 2022
Meshakhte
2-1
Borjomi
Aragvi Dusheti
1-2
Dinamo Tbilisi II
Tbilisi City
1-2
Gori
Merani Tbilisi III
0-7
Saburtalo II
Samgurali II
2-3
Zestafoni
Telavi II
0-4
Chikhura
Imereti
0-1
Guria
Shukura II
3-1
Merani Tbilisi II
Gardabani
4-1
Bakhmaro
Gonio
3-1
Kolkheti Khobi
Merani Martvili II
1-3
Varketili
Lokomotivi Tbilisi II
3-1 f
IRAO Tbilisi
Betlemi
0-2
Kolkheti Poti
Fredag 27 maj 2022
FC Tbilisi
1-2
Didube 2014
Legioni
1-2
Varketili II
Sulori
*1-1
Magharoeli Chiatura

Sulori vidare efter 3-0 på straffar.

BSU
4-1
Gorda
Iberia Tbilisi
4-1
Skuri
Margveti 2006
2-1
Algeti
Kolkhi
2-6
Samegrelo
Gareji II
0-1
Zana Abasha
WIT Georgia II
3-0
Odishi 1919
Matchakhela
3-2
Shturmi

23 matcher

46 lag

Spelas 26-27 maj 2022.

Första omgången

13 matcher

26 lag

Uppdaterad: -

13 matcher

26 lag

Skytteliga

Uppdaterad: -