ecst.se fotboll

 

Säsong

2023-24

Start: 11 augusti 2023
Slut: 2 juni 2024

Spelade matcher

374 / 462

80,95 %

Målsnitt

2,26

Totalt: 847 mål

Publiksnitt

10,131

Totalt: 3,667,391 åskådare

Omgångar

42

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42

Leganés Espanyol
Eibar Real Valladolid Real Oviedo Racing Santander
Elche Sporting de Gijon Levante Racing Ferrol Burgos Tenerife Huesca Eldense Real Zaragoza Cartagena Mirandes Alcorcón
Andorra Amorebieta Albacete Villarreal B

Aktuella matcher

Fredag 5 april 2024
Amorebieta
3-1
Racing Ferrol
Elche
0-2
Real Oviedo
Lördag 6 april 2024
Eldense
0-2
FC Andorra
Levante
2-1
Real Zaragoza
Söndag 7 april 2024
Huesca
0-0
Leganés
Mirandés
1-3
Sporting Gijón
Villarreal B
2-1
Burgos
Espanyol
2-1
Albacete
Tenerife
2-1
Eibar
Cartagena
0-2
Real Valladolid
Måndag 8 april 2024
Racing Santander
0-1
Alcorcón
Fredag 12 april 2024
Leganés
20:30
Espanyol
Lördag 13 april 2024
Sporting Gijón
16:15
Cartagena
Real Valladolid
18:30
Eldense
Levante
21:00
Amorebieta
Söndag 14 april 2024
Real Oviedo
14:00
Mirandés
Albacete
16:15
Tenerife
FC Andorra
16:15
Eibar
Burgos
18:30
Racing Santander
Real Zaragoza
18:30
Elche
Racing Ferrol
21:00
Huesca

Tabell

Uppdaterad: 08.04.2024, 23:59

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Leganés
Leganés
14
34
34
17
10
7
47
- 21
26
61
 
9
6
2
28
- 9
33
 
8
4
5
19
- 12
28
2
 
Espanyol
Espanyol
ny1
34
34
15
12
7
51
- 36
15
57
 
10
6
1
33
- 16
36
 
5
6
6
18
- 20
21
3
 
Eibar
Eibar
5
34
34
16
7
11
55
- 40
15
55
 
10
4
3
33
- 14
34
 
6
3
8
22
- 26
21
4
 
Real Valladolid
Real Valladolid
ny1
34
34
16
7
11
40
- 31
9
55
 
11
4
2
28
- 10
37
 
5
3
9
12
- 21
18
5
 
Real Oviedo
Real Oviedo
8
34
34
14
12
8
44
- 29
15
54
 
10
6
1
29
- 12
36
 
4
6
7
15
- 17
18
6
 
Racing Santander
Racing Santander
11
34
34
15
8
11
54
- 48
6
53
 
11
2
4
32
- 18
35
 
4
6
7
22
- 30
18
7
 
Elche
Elche
ny1
34
34
15
8
11
35
- 31
4
53
 
9
5
3
20
- 10
32
 
6
3
8
15
- 21
21
8
 
Sporting de Gijon
Sporting de Gijon
17
34
34
14
10
10
41
- 33
8
52
 
9
6
2
25
- 13
33
 
5
4
8
16
- 20
19
9
 
Levante
Levante
3
34
34
12
15
7
41
- 38
3
51
 
9
6
2
26
- 21
33
 
3
9
5
15
- 17
18
10
 
Racing Ferrol
Racing Ferrol
ny3
34
34
13
12
9
41
- 40
1
51
 
8
8
1
25
- 16
32
 
5
4
8
16
- 24
19
11
 
Burgos
Burgos
12
34
34
14
8
12
41
- 43
-2
50
 
11
6
0
26
- 8
39
 
3
2
12
15
- 35
11
12
 
Tenerife
Tenerife
10
34
34
12
9
13
32
- 35
-3
45
 
9
4
4
16
- 9
31
 
3
5
9
16
- 26
14
13
 
Huesca
Huesca
15
34
34
9
15
10
29
- 23
6
42
 
5
6
6
16
- 13
21
 
4
9
4
13
- 10
21
14
 
Eldense
Eldense
ny3
34
34
10
12
12
41
- 49
-8
42
 
6
7
4
23
- 21
25
 
4
5
8
18
- 28
17
15
 
Real Zaragoza
Real Zaragoza
13
34
34
10
11
13
32
- 32
0
41
 
7
3
7
20
- 16
24
 
3
8
6
12
- 16
17
16
 
Cartagena
Cartagena
9
34
34
10
9
15
31
- 44
-13
39
 
6
1
10
15
- 24
19
 
4
8
5
16
- 20
20
17
 
Mirandes
Mirandes
16
34
34
9
10
15
38
- 48
-10
37
 
7
4
6
26
- 23
25
 
2
6
9
12
- 25
12
18
 
Alcorcón
Alcorcón
ny3
34
34
9
10
15
26
- 44
-18
37
 
4
8
5
12
- 16
20
 
5
2
10
14
- 28
17
19
 
Andorra
Andorra
7
34
34
9
8
17
27
- 40
-13
35
 
7
3
6
17
- 15
24
 
2
5
11
10
- 25
11
20
 
Amorebieta
Amorebieta
ny3
34
34
8
10
16
30
- 41
-11
34
 
6
5
7
19
- 15
23
 
2
5
9
11
- 26
11
21
 
Albacete
Albacete
6
34
34
7
12
15
39
- 50
-11
33
 
6
7
4
22
- 18
25
 
1
5
11
17
- 32
8
22
 
Villarreal B
Villarreal B
18
34
34
8
9
17
32
- 51
-19
33
 
7
5
5
20
- 19
26
 
1
4
12
12
- 32
7

Placeringar: Lag 1-2 flyttas upp, lag 3-6 till uppflyttningskval, lag 19-22 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 08.04.2024, 22:40

Namn
Klubb
Mål
Martin Braithwaite
Espanyol
18
Peque
Racing Santander
17
Carlos Martín
Mirandes
13
Álex Forés
Villarreal B
13
Curro Sánchez
Burgos
12
Jon Bautista
Eibar
12
Javier Puado
Espanyol
11
Diego García
Leganés
11
Arana
Racing Santander / Eibar
11
Gaspar Campos
Sporting de Gijon
10
Aketxe
Eibar
9
Stoichkov
Eibar
9
Chapela
Eldense
9
Miguel
Leganés
9
Iker Losada
Racing Ferrol
9
Maikel Mesa
Real Zaragoza
9
Ángel
Tenerife
9
Manu Fuster
Albacete
8
Soberón
Eldense
8
Dani Raba
Leganés
8
Borja Bastón
Real Oviedo
8
Sebas Moyano
Real Oviedo
8

Publiksnitt

Uppdaterad: 25.03.2024, 23:59

Totalt
3,667,391
362
10,131
Real Zaragoza
385,226
17
22,660
Sporting de Gijon
325,823
17
19,166
Espanyol
286,826
16
17,927
Real Oviedo
286,131
17
16,831
Real Valladolid
282,358
17
16,609
Tenerife
257,992
16
16,125
Racing Santander
236,635
16
14,790
Elche
235,990
16
14,749
Levante
219,496
16
13,719
Albacete
171,529
17
10,090
Burgos
158,770
17
9,339
Cartagena
131,262
16
8,204
Leganés
134,159
17
7,892
Racing Ferrol
113,777
17
6,693
Huesca
83,523
16
5,220
Eibar
87,600
17
5,153
Eldense
70,008
16
4,376
Alcorcón
56,640
17
3,332
Mirandes
49,083
16
3,068
Villarreal B (-1)
39,074
15
2,605
Andorra
33,922
16
2,120
Amorebieta
21,567
17
1,269

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 08.04.2024, 23:59

Augusti 2023
Fredag 11 augusti 2023
Amorebieta
1-1
Levante
Real Valladolid
2-0
Sporting Gijón
Lördag 12 augusti 2023
Racing Santander
4-0
Eibar
Real Zaragoza
2-0
Villarreal B
Elche
0-1
Racing Ferrol
Söndag 13 augusti 2023
Burgos
1-1
Huesca
Albacete
1-1
Espanyol
Cartagena
0-1
Eldense
Leganés
0-1
FC Andorra
Måndag 14 augusti 2023
Mirandés
4-0
Alcorcón
Tenerife
1-0
Real Oviedo
Fredag 18 augusti 2023
FC Andorra
3-2
Cartagena
Real Zaragoza
1-0
Real Valladolid
Lördag 19 augusti 2023
Eibar
2-1
Elche
Espanyol
2-0
Racing Santander
Levante
3-2
Burgos
Alcorcón
0-2
Leganés
Söndag 20 augusti 2023
Real Oviedo
1-1
Racing Ferrol
Sporting Gijón
3-0
Mirandés
Albacete
22:00
Amorebieta
Måndag 21 augusti 2023
Villarreal B
3-1
Eldense
Huesca
0-2
Tenerife
Fredag 25 augusti 2023
Cartagena
0-1
Levante
Lördag 26 augusti 2023
Burgos
1-0
Real Oviedo
Tenerife
0-1
Real Zaragoza
Elche
1-0
Villarreal B
Real Valladolid
0-2
Alcorcón
Söndag 27 augusti 2023
Racing Ferrol
2-0
Sporting Gijón
Amorebieta
3-0
FC Andorra
Mirandés
0-1
Espanyol
Leganés
2-0
Albacete
Måndag 28 augusti 2023
Eldense
2-1
Eibar
Racing Santander
0-0
Huesca
September 2023
Fredag 1 september 2023
Alcorcón
1-1
Racing Ferrol
Albacete
2-0
Real Valladolid
Lördag 2 september 2023
Sporting Gijón
2-1
Burgos
Levante
1-1
Real Oviedo
Elche
1-1
Racing Santander
Villarreal B
1-2
Cartagena
Söndag 3 september 2023
FC Andorra
0-1
Tenerife
Eibar
0-1
Leganés
Espanyol
3-2
Amorebieta
Real Zaragoza
2-0
Eldense
Huesca
1-1
Mirandés
Fredag 8 september 2023
Levante
1-4
Espanyol
Lördag 9 september 2023
Burgos
1-0
Eibar
Real Oviedo
0-0
Sporting Gijón
Leganés
2-0
Huesca
Tenerife
2-0
Albacete
Söndag 10 september 2023
Racing Ferrol
2-2
Villarreal B
Racing Santander
1-0
Amorebieta
Cartagena
1-3
Real Zaragoza
Mirandés
4-3
FC Andorra
Real Valladolid
1-1
Elche
Måndag 11 september 2023
Eldense
2-2
Alcorcón
Fredag 15 september 2023
Real Zaragoza
1-1
Racing Santander
Lördag 16 september 2023
Huesca
2-2
Villarreal B
Alcorcón
0-2
Levante
Real Valladolid
1-0
Cartagena
Albacete
2-1
Burgos
Söndag 17 september 2023
Amorebieta
2-0
Mirandés
Eibar
2-0
Racing Ferrol
Elche
1-0
Leganés
Espanyol
3-3
Eldense
Sporting Gijón
2-1
Tenerife
Måndag 18 september 2023
FC Andorra
1-0
Real Oviedo
Fredag 22 september 2023
Cartagena
1-2
Eibar
Lördag 23 september 2023
FC Andorra
0-0
Sporting Gijón
Levante
2-0
Eldense
Burgos
4-0
Elche
Alcorcón
0-2
Huesca
Racing Santander
2-1
Albacete
Söndag 24 september 2023
Villarreal B
3-1
Amorebieta
Real Oviedo
0-1
Real Valladolid
Mirandés
1-3
Leganés
Måndag 25 september 2023
Racing Ferrol
1-0
Real Zaragoza
Tenerife
1-0
Espanyol
Fredag 29 september 2023
Leganés
2-1
Racing Santander
Lördag 30 september 2023
Eibar
3-0
Tenerife
Elche
0-0
Levante
Albacete
3-1
FC Andorra
Villarreal B
2-2
Alcorcón
Oktober 2023
Söndag 1 oktober 2023
Eldense
1-3
Real Oviedo
Real Zaragoza
0-1
Mirandés
Amorebieta
0-0
Cartagena
Real Valladolid
3-0
Burgos
Huesca
0-1
Sporting Gijón
Måndag 2 oktober 2023
Espanyol
3-0
Racing Ferrol
Tisdag 3 oktober 2023
Levante
1-1
Villarreal B
Alcorcón
1-2
Albacete
Tenerife
2-0
Racing Santander
Onsdag 4 oktober 2023
Eldense
0-1
Real Valladolid
Real Oviedo
1-0
Huesca
Burgos
1-0
Leganés
Sporting Gijón
2-0
Elche
Torsdag 5 oktober 2023
FC Andorra
0-1
Real Zaragoza
Mirandés
1-3
Eibar
Cartagena
0-2
Espanyol
Racing Ferrol
1-0
Amorebieta
Fredag 6 oktober 2023
Albacete
0-2
Levante
Lördag 7 oktober 2023
Huesca
0-1
Eldense
Racing Santander
3-2
Sporting Gijón
Leganés
0-0
Real Oviedo
Söndag 8 oktober 2023
Amorebieta
1-2
Eibar
Real Valladolid
3-2
Mirandés
Tenerife
2-1
Burgos
Racing Ferrol
1-1
Cartagena
Real Zaragoza
0-2
Alcorcón
Måndag 9 oktober 2023
Elche
2-1
FC Andorra
Villarreal B
3-1
Espanyol
Fredag 13 oktober 2023
Real Oviedo
3-0
Albacete
Lördag 14 oktober 2023
Mirandés
1-1
Tenerife
Cartagena
2-3
Racing Santander
Sporting Gijón
2-2
Real Zaragoza
Espanyol
2-0
Real Valladolid
Söndag 15 oktober 2023
Burgos
3-2
Villarreal B
FC Andorra
2-0
Alcorcón
Eldense
1-1
Elche
Eibar
1-1
Huesca
Leganés
6-0
Amorebieta
Måndag 16 oktober 2023
Levante
1-0
Racing Ferrol
Fredag 20 oktober 2023
Espanyol
0-1
Leganés
Lördag 21 oktober 2023
Amorebieta
0-0
Real Oviedo
Villarreal B
0-3
Mirandés
Tenerife
0-0
Levante
Real Zaragoza
2-3
Eibar
Söndag 22 oktober 2023
Racing Ferrol
1-1
Eldense
Huesca
0-1
Elche
Albacete
1-3
Sporting Gijón
Racing Santander
3-0
Burgos
Real Valladolid
2-0
FC Andorra
Måndag 23 oktober 2023
Alcorcón
1-1
Cartagena
Fredag 27 oktober 2023
Eibar
5-1
Real Valladolid
Lördag 28 oktober 2023
Eldense
2-0
Amorebieta
FC Andorra
2-0
Levante
Sporting Gijón
2-0
Espanyol
Elche
2-1
Tenerife
Söndag 29 oktober 2023
Mirandés
2-1
Cartagena
Huesca
0-0
Albacete
Leganés
1-0
Villarreal B
Real Oviedo
2-0
Alcorcón
Racing Santander
1-3
Racing Ferrol
Måndag 30 oktober 2023
Burgos
1-1
Real Zaragoza
November 2023
Fredag 3 november 2023
Espanyol
2-2
Eibar
Lördag 4 november 2023
Villarreal B
0-3
Sporting Gijón
Levante
2-2
Mirandés
Real Valladolid
2-0
Tenerife
Albacete
1-1
Elche
Söndag 5 november 2023
Racing Ferrol
1-0
FC Andorra
Amorebieta
0-1
Huesca
Alcorcón
3-1
Racing Santander
Cartagena
0-3
Leganés
Eldense
2-0
Burgos
Måndag 6 november 2023
Real Zaragoza
0-0
Real Oviedo
Fredag 10 november 2023
Leganés
2-1
Levante
Lördag 11 november 2023
Racing Santander
2-3
Real Valladolid
Elche
2-0
Real Zaragoza
Mirandés
1-2
Racing Ferrol
Sporting Gijón
1-1
Amorebieta
Söndag 12 november 2023
Burgos
4-2
Alcorcón
FC Andorra
1-3
Eldense
Tenerife
0-1
Villarreal II
Huesca
1-1
Espanyol
Eibar
1-1
Albacete
Måndag 13 november 2023
Real Oviedo
1-1
FC Cartagena
Fredag 17 november 2023
Real Valladolid
1-1
Leganés
Lördag 18 november 2023
Alcorcón
0-0
Sporting Gijón
Amorebieta
2-0
Tenerife
Real Zaragoza
0-2
Huesca
Espanyol
2-0
Elche
Söndag 19 november 2023
Racing Ferrol
1-1
Burgos
Eldense
2-2
Mirandés
Real Oviedo
2-1
Eibar
FC Cartagena
1-1
Albacete
Villarreal II
0-0
FC Andorra
Måndag 20 november 2023
Levante
2-4
Racing Santander
Fredag 24 november 2023
Huesca
0-1
Real Valladolid
Lördag 25 november 2023
Racing Santander
2-0
Villarreal B
Burgos
0-0
Andorra
Albacete
1-0
Real Zaragoza
Eibar
3-1
Levante
Söndag 26 november 2023
Leganés
2-2
Racing Ferrol
Mirandés
2-1
Real Oviedo
Elche
2-0
Amorebieta
Tenerife
1-1
Cartagena
Espanyol
2-0
Alcorcón
Måndag 27 november 2023
Sporting Gijón
2-0
Eldense
December 2023
Fredag 1 december 2023
Real Oviedo
2-0
Espanyol
Lördag 2 december 2023
Cartagena
1-0
Sporting Gijón
Eldense
0-3
Tenerife
Real Zaragoza
1-0
Leganés
Levante
2-1
Real Valladolid
Söndag 3 december 2023
Andorra
1-0
Huesca
Alcorcón
0-2
Elche
Mirandés
0-0
Racing Santander
Racing Ferrol
5-4
Albacete
Amorebieta
0-1
Burgos
Måndag 4 december 2023
Villarreal II
1-0
Eibar
Fredag 8 december 2023
Albacete
2-0
Villarreal B
Espanyol
1-1
Real Zaragoza
Lördag 9 december 2023
Real Valladolid
2-1
Amorebieta
Sporting Gijón
0-0
Levante
Burgos
0-0
Mirandés
Söndag 10 december 2023
Elche
1-2
Cartagena
Racing Santander
2-2
Real Oviedo
Eibar
2-2
Andorra
Leganés
1-1
Eldense
Huesca
1-0
Racing Ferrol
Måndag 11 december 2023
Tenerife
1-0
Alcorcón
Fredag 15 december 2023
Real Oviedo
3-2
Elche
Lördag 16 december 2023
Eldense
3-3
Racing Santander
Andorra
1-1
Espanyol
Cartagena
0-3
Burgos
Sporting Gijón
1-1
Leganés
Mirandés
2-0
Albacete
Söndag 17 december 2023
Alcorcón
1-0
Eibar
Levante
2-1
Huesca
Amorebieta
1-1
Real Zaragoza
Racing Ferrol
3-1
Tenerife
Måndag 18 december 2023
Villarreal B
1-0
Real Valladolid
Tisdag 19 december 2023
Albacete
1-1
Eldense
Racing Santander
2-0
Andorra
Elche
0-0
Mirandés
Espanyol
3-3
Burgos
Onsdag 20 december 2023
Real Zaragoza
2-2
Levante
Eibar
1-1
Sporting Gijón
Leganés
1-1
Tenerife
Torsdag 21 december 2023
Huesca
3-0
Cartagena
Villarreal B
1-1
Real Oviedo
Amorebieta
1-2
Alcorcón
Real Valladolid
0-1
Racing Ferrol
Januari 2024
Fredag 12 januari 2024
Eibar
2-0
Racing Santander
Lördag 13 januari 2024
Alcorcón
0-0
Mirandés
Levante
3-2
Albacete
Real Oviedo
1-1
Amorebieta
Tenerife
0-1
Elche
Burgos
1-0
Real Valladolid
Racing Ferrol
0-0
Espanyol
Söndag 14 januari 2024
Andorra
2-3
Leganés
Cartagena
4-1
Villarreal B
Sporting Gijón
0-0
Huesca
Måndag 15 januari 2024
Eldense
1-1
Real Zaragoza
Lördag 20 januari 2024
Albacete
0-1
Alcorcón
Amorebieta
0-2
Eldense
Espanyol
2-1
Villarreal B
Tenerife
1-2
Sporting Gijón
Racing Ferrol
1-3
Real Oviedo
Söndag 21 januari 2024
Racing Santander
0-2
Cartagena
Mirandés
1-1
Levante
Huesca
2-3
Eibar
Elche
0-0
Real Valladolid
Måndag 22 januari 2024
Leganés
2-0
Burgos
Fredag 26 januari 2024
Eibar
1-0
Mirandés
Lördag 27 januari 2024
Alcorcón
0-0
Real Zaragoza
Cartagena
1-0
Amorebieta
Real Oviedo
1-0
Leganés
Levante
0-0
Tenerife
Söndag 28 januari 2024
Eldense
3-2
Espanyol
FC Andorra
0-1
Elche
Villarreal B
1-1
Huesca
Burgos
2-1
Albacete
Sporting Gijón
1-2
Racing Ferrol
Måndag 29 januari 2024
Real Valladolid
3-1
Racing Santander
Februari 2024
Fredag 2 februari 2024
Elche
2-0
Burgos
Lördag 3 februari 2024
Albacete
1-1
Cartagena
Mirandés
3-0
Villarreal B
Huesca
1-0
Alcorcón
Leganés
0-0
Real Valladolid
Tenerife
0-0
FC Andorra
Söndag 4 februari 2024
Racing Ferrol
1-1
Eibar
Amorebieta
0-1
Racing Santander
Real Oviedo
1-1
Eldense
Espanyol
2-1
Levante
Måndag 5 februari 2024
Real Zaragoza
3-0
Sporting Gijón
Fredag 9 februari 2024
Levante
0-0
Leganés
Lördag 10 februari 2024
Amorebieta
1-0
Elche
Eldense
0-0
Huesca
Sporting Gijón
1-0
Real Oviedo
Racing Santander
2-0
Espanyol
Söndag 11 februari 2024
Villarreal II
1-0
Tenerife
Alcorcón
1-0
FC Andorra
Cartagena
1-0
Mirandes
Eibar
1-0
Real Zaragoza
Burgos
2-0
Racing Ferrol
Måndag 12 februari 2024
Real Valladolid
0-0
Albacete
Fredag 16 februari 2024
Real Zaragoza
1-2
Cartagena
Lördag 17 februari 2024
FC Andorra
1-1
Villarreal II
Real Oviedo
5-0
Burgos
Sporting Gijón
1-1
Real Valladolid
Espanyol
3-0
Mirandes
Söndag 18 februari 2024
Albacete
2-0
Racing Santander
Racing Ferrol
0-0
Levante
Leganés
3-0
Alcorcón
Huesca
0-0
Amorebieta
Elche
0-0
Eibar
Måndag 19 februari 2024
Tenerife
1-0
Eldense
Fredag 23 februari 2024
Real Valladolid
3-0
Real Oviedo
Lördag 24 februari 2024
Racing Santander
2-1
Leganés
Eibar
2-3
Espanyol
Villarreal II
0-0
Real Zaragoza
Söndag 25 februari 2024
Eldense
2-0
Racing Ferrol
Alcorcón
1-1
Tenerife
Burgos
1-0
Sporting Gijón
Cartagena
0-1
Elche
Amorebieta
1-1
Albacete
Måndag 26 februari 2024
Mirandes
0-3
Huesca
Mars 2024
Fredag 1 mars 2024
Sporting Gijón
2-1
Albacete
Lördag 2 mars 2024
Eldense
2-0
Villarreal B
Espanyol
0-0
Huesca
Racing Ferrol
2-2
Racing Santander
Real Oviedo
3-2
Levante
Burgos
3-0
Cartagena
Söndag 3 mars 2024
FC Andorra
2-1
Real Valladolid
Tenerife
2-1
Mirandés
Real Zaragoza
0-1
Amorebieta
Leganés
0-2
Eibar
Måndag 4 mars 2024
Elche
3-0
Alcorcón
Fredag 8 mars 2024
Huesca
2-0
FC Andorra
Lördag 9 mars 2024
Albacete
1-2
Real Oviedo
Real Valladolid
2-0
Real Zaragoza
Mirandés
3-1
Eldense
Cartagena
2-1
Racing Ferrol
Söndag 10 mars 2024
Racing Santander
4-2
Tenerife
Levante
1-0
Sporting Gijón
Villarreal B
0-1
Elche
Eibar
0-1
Burgos
Alcorcón
1-1
Espanyol
Måndag 11 mars 2024
Amorebieta
0-1
Leganés
Onsdag 13 mars 2024
Levante
0-0
FC Andorra
Fredag 15 mars 2024
Eldense
20:30
Cartagena
Lördag 16 mars 2024
Burgos
14:00
Levante
Eibar
16:15
Villarreal B
Real Oviedo
18:30
Racing Santander
Tenerife
19:30
Huesca
Sporting Gijón
21:00
Alcorcón
Söndag 17 mars 2024
Leganés
14:00
Mirandés
Racing Ferrol
16:15
Real Valladolid
Elche
18:30
Albacete
Real Zaragoza
18:30
Espanyol
Måndag 18 mars 2024
FC Andorra
20:30
Amorebieta
Lördag 23 mars 2024
Alcorcón
1-0
Real Oviedo
Cartagena
1-0
FC Andorra
Villarreal B
1-2
Leganés
Espanyol
1-1
Tenerife
Söndag 24 mars 2024
Amorebieta
3-1
Sporting Gijón
Huesca
3-0
Burgos
Real Valladolid
3-1
Eibar
Mirandés
0-0
Real Zaragoza
Levante
3-2
Elche
Racing Santander
2-1
Eldense
Måndag 25 mars 2024
Albacete
1-1
Racing Ferrol
Fredag 29 mars 2024
Burgos
0-0
Espanyol
Lördag 30 mars 2024
Real Valladolid
0-0
Levante
FC Andorra
1-0
Mirandés
Eibar
5-1
Eldense
Leganés
0-0
Cartagena
Albacete
1-1
Huesca
Sporting Gijón
2-3
Racing Santander
Söndag 31 mars 2024
Alcorcón
1-1
Amorebieta
Racing Ferrol
1-0
Elche
Real Zaragoza
3-1
Tenerife
Real Oviedo
2-1
Villarreal B
April 2024
Fredag 5 april 2024
Amorebieta
3-1
Racing Ferrol
Elche
0-2
Real Oviedo
Lördag 6 april 2024
Eldense
0-2
FC Andorra
Levante
2-1
Real Zaragoza
Söndag 7 april 2024
Huesca
0-0
Leganés
Mirandés
1-3
Sporting Gijón
Villarreal B
2-1
Burgos
Espanyol
2-1
Albacete
Tenerife
2-1
Eibar
Cartagena
0-2
Real Valladolid
Måndag 8 april 2024
Racing Santander
0-1
Alcorcón
Fredag 12 april 2024
Leganés
20:30
Espanyol
Lördag 13 april 2024
Sporting Gijón
16:15
Cartagena
Real Valladolid
18:30
Eldense
Levante
21:00
Amorebieta
Söndag 14 april 2024
Real Oviedo
14:00
Mirandés
Albacete
16:15
Tenerife
FC Andorra
16:15
Eibar
Burgos
18:30
Racing Santander
Real Zaragoza
18:30
Elche
Racing Ferrol
21:00
Huesca
Måndag 15 april 2024
Alcorcón
20:30
Villarreal B
Fredag 19 april 2024
Tenerife
20:30
Leganés
Lördag 20 april 2024
Amorebieta
14:00
Real Valladolid
Villarreal B
16:15
Racing Ferrol
Racing Santander
16:15
Levante
Elche
18:30
Sporting Gijón
Huesca
21:00
Real Zaragoza
Söndag 21 april 2024
Espanyol
14:00
FC Andorra
Eldense
16:15
Albacete
Eibar
16:15
Alcorcón
Mirandés
18:30
Burgos
Måndag 22 april 2024
Cartagena
20:30
Real Oviedo
Fredag 26 april 2024
FC Andorra
20:30
Racing Santander
Lördag 27 april 2024
Leganés
16:15
Real Zaragoza
Burgos
16:15
Amorebieta
Elche
18:30
Espanyol
Söndag 28 april 2024
Sporting Gijón
14:00
Villarreal B
Alcorcón
16:15
Eldense
Real Oviedo
16:15
Tenerife
Levante
18:30
Cartagena
Real Valladolid
18:30
Huesca
Albacete
21:00
Eibar
Måndag 29 april 2024
Racing Ferrol
20:30
Mirandés
Maj 2024
Söndag 5 maj 2024
Eldense
-
Leganés
Espanyol
-
Sporting Gijón
Huesca
-
Real Oviedo
Mirandés
-
Real Valladolid
FC Andorra
-
Albacete
Cartagena
-
Alcorcón
Eibar
-
Amorebieta
Real Zaragoza
-
Burgos
Racing Santander
-
Elche
Tenerife
-
Racing Ferrol
Villarreal B
-
Levante
Söndag 12 maj 2024
Albacete
-
Leganés
Amorebieta
-
Villarreal B
Burgos
-
Eldense
Cartagena
-
Tenerife
Elche
-
Huesca
Real Oviedo
-
Real Zaragoza
Racing Ferrol
-
Alcorcón
Sporting Gijón
-
FC Andorra
Levante
-
Eibar
Real Valladolid
-
Espanyol
Racing Santander
-
Mirandés
Söndag 19 maj 2024
Alcorcón
-
Real Valladolid
FC Andorra
-
Burgos
Eldense
-
Levante
Espanyol
-
Real Oviedo
Huesca
-
Racing Santander
Leganés
-
Sporting Gijón
Villarreal B
-
Albacete
Tenerife
-
Amorebieta
Eibar
-
Cartagena
Mirandés
-
Elche
Real Zaragoza
-
Racing Ferrol
Söndag 26 maj 2024
Albacete
-
Mirandés
Amorebieta
-
Espanyol
Burgos
-
Tenerife
Cartagena
-
Huesca
Elche
-
Eldense
Racing Ferrol
-
Leganés
Racing Santander
-
Real Zaragoza
Levante
-
Alcorcón
Real Oviedo
-
FC Andorra
Sporting Gijón
-
Eibar
Real Valladolid
-
Villarreal B
Juni 2024
Söndag 2 juni 2024
Alcorcón
-
Burgos
FC Andorra
-
Racing Ferrol
Eibar
-
Real Oviedo
Eldense
-
Sporting Gijón
Huesca
-
Levante
Tenerife
-
Real Valladolid
Real Zaragoza
-
Albacete
Mirandés
-
Amorebieta
Espanyol
-
Cartagena
Leganés
-
Elche
Villarreal B
-
Racing Santander