ecst.se fotboll

 

Säsong

2023-24

Start: 5 augusti 2023
Slut: 27 april 2024

Spelade matcher

521 / 552

94,38 %

Målsnitt

2,93

Totalt: 1525 mål

Publiksnitt

6 183

Totalt: 3 023 331 åskådare

Omgångar

46

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46

Stockport County Wrexham Mansfield Town
Milton Keynes Dons Crewe Alexandra Barrow Crawley Town
Doncaster Rovers Gillingham Wimbledon Walsall Harrogate Town Bradford City Morecambe Notts County Newport County Tranmere Rovers Accrington Stanley Swindon Town Barnet Grimsby Town Colchester United
Sutton United Forest Green Rovers

Aktuella matcher

Lördag 13 april 2024
Crawley Town
2-3
Colchester United
Crewe Alexandra
0-3
Grimsby Town
Doncaster Rovers
4-0
Accrington Stanley
Gillingham
3-0
Barrow
Harrogate Town
2-2
Sutton United
Milton Keynes Dons
1-4
Mansfield Town
Newport County
1-2
Tranmere Rovers
Salford City
1-2
Bradford City
Stockport County
2-0
Morecambe
Swindon Town
3-2
AFC Wimbledon
Walsall
1-3
Notts County
Wrexham
6-0
Forest Green Rovers
Tisdag 16 april 2024
Notts County
20:45
Stockport County
Colchester United
20:45
Grimsby Town
Crawley Town
20:45
Barrow
Walsall
20:45
Swindon Town
Mansfield Town
20:45
Accrington Stanley
Lördag 20 april 2024
Crewe Alexandra
13:30
Wrexham
Doncaster Rovers
16:00
Barrow
Grimsby Town
16:00
Swindon Town
Harrogate Town
16:00
Milton Keynes Dons
Mansfield Town
16:00
Gillingham
Morecambe
16:00
Forest Green Rovers
Newport County
16:00
Salford City
Notts County
16:00
Colchester United
Stockport County
16:00
Accrington Stanley
Sutton United
16:00
Crawley Town
Tranmere Rovers
16:00
AFC Wimbledon
Walsall
16:00
Bradford City
Tisdag 23 april 2024
Colchester United
20:45
Doncaster Rovers

Tabell

Uppdaterad: 13.04.2024, 23:59

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Stockport County
Stockport County
4
43
43
25
11
7
86
- 42
44
86
 
14
5
3
44
- 15
47
 
11
6
4
42
- 27
39
2
 
Wrexham
Wrexham
ny5
44
44
24
10
10
84
- 51
33
82
 
16
3
3
60
- 24
51
 
8
7
7
24
- 27
31
3
 
Mansfield Town
Mansfield Town
8
43
43
22
13
8
85
- 44
41
79
 
11
7
3
39
- 20
40
 
11
6
5
46
- 24
39
4
 
Milton Keynes Dons
Milton Keynes Dons
ny3
44
44
22
8
14
74
- 61
13
74
 
14
4
4
44
- 23
46
 
8
4
10
30
- 38
28
5
 
Crewe Alexandra
Crewe Alexandra
13
44
44
19
13
12
68
- 61
7
70
 
11
5
6
35
- 32
38
 
8
8
6
33
- 29
32
6
 
Barrow
Barrow
9
42
42
18
13
11
57
- 48
9
67
 
11
8
3
27
- 17
41
 
7
5
8
30
- 31
26
7
 
Crawley Town
Crawley Town
22
43
43
20
5
18
68
- 64
4
65
 
10
2
9
34
- 29
32
 
10
3
9
34
- 35
33
8
 
Doncaster Rovers
Doncaster Rovers
18
43
43
19
7
17
63
- 63
0
64
 
13
2
7
34
- 28
41
 
6
5
10
29
- 35
23
9
 
Gillingham
Gillingham
17
44
44
18
9
17
43
- 53
-10
63
 
9
8
5
23
- 21
35
 
9
1
12
20
- 32
28
10
 
Wimbledon
Wimbledon
21
44
44
16
14
14
57
- 47
10
62
 
10
6
6
36
- 24
36
 
6
8
8
21
- 23
26
11
 
Walsall
Walsall
16
43
43
17
11
15
64
- 64
0
62
 
11
6
4
31
- 21
39
 
6
5
11
33
- 43
23
12
 
Harrogate Town
Harrogate Town
19
44
44
17
11
16
55
- 62
-7
62
 
9
3
10
32
- 32
30
 
8
8
6
23
- 30
32
13
 
Bradford City
Bradford City
6
43
43
16
12
15
52
- 55
-3
60
 
8
8
6
25
- 27
32
 
8
4
9
27
- 28
28
14
 
Morecambe
Morecambe
ny3
44
44
17
9
18
63
- 76
-13
60
 
8
7
7
28
- 27
31
 
9
2
11
35
- 49
29
15
 
Notts County
Notts County
ny5
43
43
17
7
19
86
- 80
6
58
 
11
2
8
48
- 37
35
 
6
5
11
38
- 43
23
16
 
Newport County
Newport County
15
44
44
16
7
21
61
- 71
-10
55
 
9
5
7
36
- 35
32
 
7
2
14
25
- 36
23
17
 
Tranmere Rovers
Tranmere Rovers
12
44
44
16
6
22
63
- 64
-1
54
 
11
3
8
41
- 30
36
 
5
3
14
22
- 34
18
18
 
Accrington Stanley
Accrington Stanley
ny3
43
43
15
9
19
56
- 64
-8
54
 
9
5
8
30
- 26
32
 
6
4
11
26
- 38
22
19
 
Swindon Town
Swindon Town
10
43
43
14
11
18
73
- 76
-3
53
 
11
4
7
42
- 31
37
 
3
7
11
31
- 45
16
20
 
Barnet
Salford City
7
44
44
12
11
21
63
- 80
-17
47
 
5
7
10
35
- 44
22
 
7
4
11
28
- 36
25
21
 
Grimsby Town
Grimsby Town
11
43
43
10
16
17
55
- 70
-15
46
 
8
5
9
32
- 41
29
 
2
11
8
23
- 29
17
22
 
Colchester United
Colchester United
20
42
42
10
11
21
55
- 74
-19
41
 
5
6
9
30
- 36
21
 
5
5
12
25
- 38
20
23
 
Sutton United
Sutton United
14
44
44
9
13
22
53
- 78
-25
40
 
5
8
9
31
- 32
23
 
4
5
13
22
- 46
17
24
 
Forest Green Rovers
Forest Green Rovers
ny3
44
44
9
9
26
41
- 77
-36
36
 
4
4
14
18
- 38
16
 
5
5
12
23
- 39
20

Placeringar: Lag 1-3 flyttas upp, lag 4-7 till uppflyttningskval. Lag 23-24 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Målskillnad. 3. Gjorda mål. 4. Inbördes möten. 5. Antal vinster. 6. Mål på bortaplan. 7. Bestraffningspoäng. 8. Fairplay.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 09.04.2024, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Macaulay Langstaff
Notts County
25
Matt Smith
Salford City
23
Paul Mullin
Wrexham
21
Will Evans
Newport County
20
Ddavid Keillor-Dunn
Mansfield Town
19
Isaac Olaofe
Stockport County
19
Danilo Orsi-Dadomo
Crawley Town
17
Danny Kemp
Swindon Town / Milton Keynes Dons
17
Jake Young
Swindon Town
16
Andy Cook
Bradford City
15
Elliott Nevitt
Crewe Alexandra
15
Joe Ironside
Doncaster Rovers
15
Elliot Lee
Wrexham
15
Jack Nolan
Accrington Stanley
14
Danny Crowley
Notts County
14
Paddy Madden
Stockport County
14
Danny Rose
Grimsby Town
13
George Thomson
Harrogate Town
13
Max Dean
Milton Keynes Dons
13
Michael Mellon
Morecambe
13
Ali Al Hamadi
Wimbledon
13
Lucas Akins
Mansfield Town
12
David McGoldrick
Notts County
12
Joe Taylor
Colchester United
11
Alex Gilbey
Milton Keynes Dons
11
Conner Jennings
Tranmere Rovers
11
Isaac Hutchinson
Walsall
11

Publiksnitt

Uppdaterad: 02.04.2024, 23:59

Totalt
3 023 331
489
6 183
Bradford City
348 382
20
17 419
Wrexham
222 265
20
11 113
Notts County
218 946
20
10 947
Stockport County
194 277
21
9 251
Swindon Town
177 733
21
8 463
Wimbledon
165 112
21
7 862
Mansfield Town
140 136
19
7 376
Doncaster Rovers
139 347
20
6 967
Milton Keynes Dons
137 772
21
6 561
Grimsby Town
131 763
21
6 274
Tranmere Rovers
131 734
21
6 273
Gillingham
128 688
21
6 128
Walsall
111 268
20
5 563
Crewe Alexandra
102 372
21
4 875
Newport County
87 550
20
4 378
Morecambe
79 838
20
3 992
Colchester United
68 635
18
3 813
Barrow (-1)
73 801
20
3 690
Crawley Town
68 877
20
3 444
Sutton United
67 053
21
3 193
Salford City
62 316
21
2 967
Accrington Stanley
62 211
21
2 962
Harrogate Town
53 882
20
2 694
Forest Green Rovers
49 373
21
2 351

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 13.04.2024, 23:59

Augusti 2023
Lördag 5 augusti 2023
Accrington Stanley
3-0
Newport County
Crawley Town
1-0
Bradford City
Crewe Alexandra
2-2
Mansfield Town
Doncaster Rovers
0-1
Harrogate Town
Forest Green Rovers
0-2
Salford City
Grimsby Town
0-0
AFC Wimbledon
Morecambe
2-1
Walsall
Stockport County
0-1
Gillingham
Sutton United
5-1
Notts County
Tranmere Rovers
1-2
Barrow
Lördag 12 augusti 2023
AFC Wimbledon
1-1
Wrexham
Barrow
2-1
Sutton United
Bradford City
2-1
Colchester United
Gillingham
1-0
Accrington Stanley
Harrogate Town
0-1
Forest Green Rovers
Mansfield Town
3-0
Morecambe
Milton Keynes Dons
1-0
Tranmere Rovers
Newport County
4-0
Doncaster Rovers
Notts County
3-2
Grimsby Town
Salford City
1-1
Crawley Town
Swindon Town
2-2
Crewe Alexandra
Walsall
2-1
Stockport County
Tisdag 15 augusti 2023
Accrington Stanley
1-1
Barrow
Colchester United
0-2
AFC Wimbledon
Crawley Town
2-1
Milton Keynes Dons
Crewe Alexandra
4-2
Newport County
Doncaster Rovers
2-2
Mansfield Town
Forest Green Rovers
1-2
Swindon Town
Grimsby Town
2-0
Salford City
Morecambe
0-0
Notts County
Stockport County
1-1
Bradford City
Sutton United
0-1
Gillingham
Tranmere Rovers
3-0
Harrogate Town
Wrexham
4-2
Walsall
Lördag 19 augusti 2023
Accrington Stanley
2-1
Harrogate Town
Colchester United
2-3
Milton Keynes Dons
Crawley Town
0-1
Gillingham
Crewe Alexandra
2-2
Walsall
Doncaster Rovers
1-3
Notts County
Forest Green Rovers
0-3
Newport County
Grimsby Town
1-1
Mansfield Town
Morecambe
3-0
Bradford City
Stockport County
1-0
Barrow
Sutton United
0-3
AFC Wimbledon
Tranmere Rovers
3-4
Salford City
Wrexham
5-5
Swindon Town
Lördag 26 augusti 2023
AFC Wimbledon
1-1
Forest Green Rovers
Barrow
1-1
Wrexham
Bradford City
1-0
Crewe Alexandra
Gillingham
0-3
Colchester United
Harrogate Town
2-0
Morecambe
Mansfield Town
3-2
Stockport County
Milton Keynes Dons
2-1
Doncaster Rovers
Newport County
3-1
Sutton United
Notts County
2-1
Tranmere Rovers
Salford City
1-2
Accrington Stanley
Swindon Town
6-0
Crawley Town
Walsall
1-1
Grimsby Town
September 2023
Lördag 2 september 2023
Tranmere Rovers
0-1
Wrexham
Crewe Alexandra
3-1
Milton Keynes Dons
Doncaster Rovers
0-0
Swindon Town
Grimsby Town
2-0
Gillingham
Harrogate Town
0-1
Barrow
Mansfield Town
0-0
Bradford City
Morecambe
1-0
Salford City
Newport County
2-2
AFC Wimbledon
Notts County
3-1
Accrington Stanley
Stockport County
3-3
Crawley Town
Sutton United
0-1
Forest Green Rovers
Walsall
1-0
Colchester United
Lördag 9 september 2023
Bradford City
1-1
Grimsby Town
AFC Wimbledon
1-2
Stockport County
Accrington Stanley
0-3
Mansfield Town
Colchester United
2-0
Tranmere Rovers
Crawley Town
4-1
Newport County
Forest Green Rovers
1-4
Crewe Alexandra
Gillingham
1-0
Harrogate Town
Milton Keynes Dons
1-1
Notts County
Salford City
1-2
Walsall
Swindon Town
5-3
Sutton United
Wrexham
2-1
Doncaster Rovers
Fredag 15 september 2023
Salford City
0-2
Notts County
Lördag 16 september 2023
AFC Wimbledon
2-2
Crewe Alexandra
Accrington Stanley
4-1
Sutton United
Barrow
1-1
Newport County
Bradford City
1-1
Harrogate Town
Colchester United
1-1
Mansfield Town
Crawley Town
3-2
Tranmere Rovers
Forest Green Rovers
1-2
Doncaster Rovers
Gillingham
2-1
Morecambe
Milton Keynes Dons
1-2
Stockport County
Swindon Town
2-0
Walsall
Wrexham
3-0
Grimsby Town
Lördag 23 september 2023
Crewe Alexandra
2-1
Colchester United
Doncaster Rovers
2-1
Gillingham
Grimsby Town
2-3
Crawley Town
Harrogate Town
3-2
Salford City
Mansfield Town
1-0
Barrow
Morecambe
2-2
Swindon Town
Newport County
1-4
Bradford City
Notts County
4-3
Forest Green Rovers
Stockport County
5-0
Wrexham
Sutton United
1-1
Milton Keynes Dons
Tranmere Rovers
2-0
Accrington Stanley
Walsall
1-3
AFC Wimbledon
Lördag 30 september 2023
AFC Wimbledon
4-1
Tranmere Rovers
Accrington Stanley
1-3
Stockport County
Barrow
3-2
Doncaster Rovers
Bradford City
1-3
Walsall
Colchester United
5-4
Notts County
Crawley Town
3-0
Sutton United
Forest Green Rovers
1-2
Morecambe
Gillingham
1-1
Mansfield Town
Milton Keynes Dons
0-1
Harrogate Town
Salford City
2-1
Newport County
Swindon Town
2-1
Grimsby Town
Wrexham
3-3
Crewe Alexandra
Oktober 2023
Tisdag 3 oktober 2023
Crewe Alexandra
2-0
Gillingham
Doncaster Rovers
2-0
Crawley Town
Grimsby Town
2-1
Barrow
Harrogate Town
0-1
AFC Wimbledon
Mansfield Town
0-0
Wrexham
Morecambe
1-1
Accrington Stanley
Newport County
2-1
Colchester United
Notts County
3-1
Swindon Town
Stockport County
2-0
Forest Green Rovers
Sutton United
0-2
Salford City
Tranmere Rovers
2-1
Bradford City
Walsall
0-0
Milton Keynes Dons
Lördag 7 oktober 2023
Accrington Stanley
2-1
Forest Green Rovers
Barrow
1-1
Notts County
Bradford City
1-0
Swindon Town
Colchester United
1-3
Morecambe
Crawley Town
0-1
Wrexham
Gillingham
2-1
Milton Keynes Dons
Mansfield Town
0-0
AFC Wimbledon
Newport County
1-2
Harrogate Town
Salford City
4-2
Crewe Alexandra
Stockport County
1-0
Doncaster Rovers
Sutton United
4-0
Walsall
Tranmere Rovers
2-2
Grimsby Town
Lördag 14 oktober 2023
Notts County
1-4
Mansfield Town
AFC Wimbledon
0-1
Bradford City
Crewe Alexandra
2-0
Tranmere Rovers
Doncaster Rovers
4-1
Sutton United
Forest Green Rovers
5-0
Colchester United
Grimsby Town
0-2
Accrington Stanley
Harrogate Town
1-3
Stockport County
Milton Keynes Dons
2-2
Barrow
Swindon Town
2-0
Newport County
Walsall
4-1
Gillingham
Wrexham
3-2
Salford City
Fredag 20 oktober 2023
Newport County
3-3
Walsall
Tranmere Rovers
1-2
Doncaster Rovers
Lördag 21 oktober 2023
Accrington Stanley
1-0
Milton Keynes Dons
Barrow
0-0
AFC Wimbledon
Bradford City
1-1
Wrexham
Colchester United
1-2
Harrogate Town
Crawley Town
2-4
Crewe Alexandra
Gillingham
1-2
Notts County
Salford City
2-2
Swindon Town
Stockport County
3-2
Grimsby Town
Sutton United
2-3
Morecambe
Tisdag 24 oktober 2023
AFC Wimbledon
2-4
Accrington Stanley
Crewe Alexandra
0-2
Stockport County
Doncaster Rovers
0-3
Salford City
Forest Green Rovers
0-2
Barrow
Grimsby Town
2-3
Colchester United
Harrogate Town
1-4
Mansfield Town
Milton Keynes Dons
4-1
Bradford City
Morecambe
1-0
Tranmere Rovers
Notts County
3-0
Newport County
Swindon Town
0-1
Gillingham
Walsall
1-1
Crawley Town
Wrexham
2-1
Sutton United
Lördag 28 oktober 2023
Accrington Stanley
0-1
Colchester United
Barrow
0-0
Salford City
Doncaster Rovers
1-0
Grimsby Town
Forest Green Rovers
2-1
Crawley Town
Gillingham
0-2
Newport County
Harrogate Town
0-1
Crewe Alexandra
Mansfield Town
2-1
Walsall
Milton Keynes Dons
3-2
Swindon Town
Morecambe
4-1
AFC Wimbledon
Notts County
0-2
Wrexham
Stockport County
2-0
Tranmere Rovers
Sutton United
2-1
Bradford City
Tisdag 31 oktober 2023
Barrow
1-0
Morecambe
November 2023
Tisdag 7 november 2023
Colchester United
3-1
Swindon Town
Lördag 11 november 2023
AFC Wimbledon
2-0
Doncaster Rovers
Bradford City
1-2
Barrow
Colchester United
1-1
Sutton United
Crawley Town
3-1
Accrington Stanley
Crewe Alexandra
1-0
Notts County
Grimsby Town
3-2
Morecambe
Newport County
0-0
Milton Keynes Dons
Salford City
1-2
Mansfield Town
Swindon Town
2-4
Stockport County
Tranmere Rovers
3-0
Forest Green Rovers
Walsall
0-1
Harrogate Town
Wrexham
2-0
Gillingham
Lördag 18 november 2023
Notts County
4-2
Bradford City
Accrington Stanley
2-0
Wrexham
Barrow
1-0
Crawley Town
Forest Green Rovers
2-2
Grimsby Town
Gillingham
3-1
Salford City
Harrogate Town
1-1
Swindon Town
Mansfield Town
2-0
Newport County
Stockport County
2-0
Colchester United
Sutton United
1-1
Tranmere Rovers
Lördag 25 november 2023
AFC Wimbledon
4-2
Notts County
Bradford City
1-0
Accrington Stanley
Colchester United
1-4
Barrow
Crawley Town
2-1
Harrogate Town
Crewe Alexandra
3-2
Doncaster Rovers
Grimsby Town
1-1
Sutton United
Newport County
2-1
Stockport County
Salford City
2-4
Milton Keynes Dons
Swindon Town
2-1
Mansfield Town
Tranmere Rovers
3-1
Gillingham
Walsall
0-0
Forest Green Rovers
Wrexham
6-0
Morecambe
Tisdag 28 november 2023
Accrington Stanley
3-4
Swindon Town
Barrow
2-0
Walsall
Doncaster Rovers
3-1
Colchester United
Forest Green Rovers
0-3
Bradford City
Gillingham
1-0
AFC Wimbledon
Harrogate Town
2-2
Wrexham
Mansfield Town
2-2
Tranmere Rovers
Milton Keynes Dons
1-1
Grimsby Town
Morecambe
1-2
Newport County
Notts County
3-1
Crawley Town
Stockport County
0-0
Salford City
Sutton United
1-1
Crewe Alexandra
December 2023
Lördag 9 december 2023
AFC Wimbledon
4-0
Swindon Town
Accrington Stanley
0-0
Doncaster Rovers
Colchester United
1-2
Crawley Town
Grimsby Town
2-1
Crewe Alexandra
Morecambe
1-1
Stockport County
Notts County
1-2
Walsall
Tranmere Rovers
2-1
Newport County
Lördag 16 december 2023
Crawley Town
1-3
Mansfield Town
Crewe Alexandra
3-3
Accrington Stanley
Doncaster Rovers
0-5
Morecambe
Gillingham
0-2
Bradford City
Harrogate Town
3-1
Notts County
Milton Keynes Dons
2-0
Forest Green Rovers
Newport County
1-1
Grimsby Town
Salford City
0-0
AFC Wimbledon
Stockport County
8-0
Sutton United
Swindon Town
0-3
Barrow
Walsall
1-0
Tranmere Rovers
Wrexham
2-1
Colchester United
Fredag 22 december 2023
Forest Green Rovers
0-0
Gillingham
Colchester United
2-1
Salford City
Crawley Town
1-2
AFC Wimbledon
Crewe Alexandra
1-3
Barrow
Doncaster Rovers
1-3
Bradford City
Stockport County
2-1
Notts County
Lördag 23 december 2023
Accrington Stanley
2-1
Walsall
Grimsby Town
1-2
Harrogate Town
Morecambe
1-3
Milton Keynes Dons
Sutton United
0-2
Mansfield Town
Tranmere Rovers
2-1
Swindon Town
Wrexham
2-0
Newport County
Tisdag 26 december 2023
Mansfield Town
2-0
Grimsby Town
Gillingham
0-2
Crawley Town
AFC Wimbledon
0-1
Sutton United
Barrow
2-2
Stockport County
Bradford City
2-2
Morecambe
Harrogate Town
2-1
Accrington Stanley
Milton Keynes Dons
1-0
Colchester United
Newport County
4-2
Forest Green Rovers
Notts County
3-0
Doncaster Rovers
Salford City
1-5
Tranmere Rovers
Swindon Town
0-1
Wrexham
Walsall
2-0
Crewe Alexandra
Fredag 29 december 2023
AFC Wimbledon
5-3
Colchester United
Barrow
1-1
Accrington Stanley
Bradford City
0-0
Stockport County
Gillingham
1-0
Sutton United
Harrogate Town
0-2
Tranmere Rovers
Mansfield Town
1-1
Doncaster Rovers
Milton Keynes Dons
2-0
Crawley Town
Newport County
1-1
Crewe Alexandra
Notts County
5-0
Morecambe
Salford City
0-3
Grimsby Town
Swindon Town
2-1
Forest Green Rovers
Walsall
3-1
Wrexham
Januari 2024
Måndag 1 januari 2024
Accrington Stanley
3-0
Salford City
Colchester United
0-1
Gillingham
Crawley Town
3-1
Swindon Town
Crewe Alexandra
1-0
Bradford City
Doncaster Rovers
3-0
Milton Keynes Dons
Forest Green Rovers
1-1
AFC Wimbledon
Grimsby Town
1-6
Walsall
Morecambe
2-2
Harrogate Town
Stockport County
0-2
Mansfield Town
Sutton United
1-1
Newport County
Tranmere Rovers
4-2
Notts County
Wrexham
4-1
Barrow
Lördag 6 januari 2024
Harrogate Town
3-1
Doncaster Rovers
Barrow
1-0
Tranmere Rovers
Bradford City
2-4
Crawley Town
Mansfield Town
0-1
Crewe Alexandra
Salford City
2-2
Forest Green Rovers
Swindon Town
2-2
Colchester United
Lördag 13 januari 2024
Accrington Stanley
1-2
Gillingham
Colchester United
1-1
Bradford City
Crawley Town
0-1
Salford City
Crewe Alexandra
2-1
Swindon Town
Doncaster Rovers
0-1
Newport County
Forest Green Rovers
0-2
Harrogate Town
Grimsby Town
5-5
Notts County
Morecambe
1-1
Mansfield Town
Stockport County
3-1
Walsall
Sutton United
2-2
Barrow
Tranmere Rovers
1-2
Milton Keynes Dons
Wrexham
2-0
AFC Wimbledon
Lördag 20 januari 2024
Barrow
1-3
Crewe Alexandra
Gillingham
1-1
Forest Green Rovers
Milton Keynes Dons
1-2
Morecambe
Newport County
1-0
Wrexham
Tisdag 23 januari 2024
Milton Keynes Dons
3-1
AFC Wimbledon
Bradford City
1-1
Salford City
Mansfield Town
1-1
Sutton United
Lördag 27 januari 2024
AFC Wimbledon
2-1
Mansfield Town
Crewe Alexandra
2-3
Salford City
Doncaster Rovers
1-5
Stockport County
Forest Green Rovers
0-1
Accrington Stanley
Grimsby Town
1-2
Tranmere Rovers
Milton Keynes Dons
2-1
Gillingham
Morecambe
0-1
Colchester United
Notts County
1-1
Barrow
Swindon Town
2-0
Bradford City
Walsall
1-1
Sutton United
Tisdag 30 mars 2024
Sutton United
1-2
Harrogate Town
Februari 2024
Lördag 3 februari 2024
Accrington Stanley
0-0
Grimsby Town
Barrow
1-0
Milton Keynes Dons
Bradford City
0-0
AFC Wimbledon
Colchester United
3-3
Forest Green Rovers
Crawley Town
1-2
Morecambe
Gillingham
1-1
Walsall
Mansfield Town
1-0
Notts County
Newport County
2-1
Swindon Town
Salford City
3-1
Wrexham
Stockport County
1-1
Harrogate Town
Sutton United
1-1
Doncaster Rovers
Tranmere Rovers
0-0
Crewe Alexandra
Fredag 9 februari 2024
Notts County
1-3
Gillingham
Lördag 10 februari 2024
AFC Wimbledon
2-0
Barrow
Crewe Alexandra
1-0
Crawley Town
Doncaster Rovers
2-1
Tranmere Rovers
Forest Green Rovers
0-4
Mansfield Town
Grimsby Town
1-3
Stockport County
Harrogate Town
1-0
Colchester United
Milton Keynes Dons
2-1
Accrington Stanley
Morecambe
1-0
Sutton United
Swindon Town
1-1
Salford City
Walsall
0-3
Newport County
Wrexham
0-1
Bradford City
Tisdag 13 februari 2024
Accrington Stanley
2-0
AFC Wimbledon
Barrow
1-2
Forest Green Rovers
Bradford City
4-0
Milton Keynes Dons
Crawley Town
1-1
Walsall
Gillingham
2-2
Swindon Town
Mansfield Town
9-2
Harrogate Town
Newport County
1-3
Notts County
Salford City
2-2
Doncaster Rovers
Stockport County
1-3
Crewe Alexandra
Sutton United
1-2
Wrexham
Tranmere Rovers
2-3
Morecambe
Lördag 17 februari 2024
AFC Wimbledon
1-1
Morecambe
Bradford City
1-0
Sutton United
Colchester United
1-1
Accrington Stanley
Crawley Town
2-0
Forest Green Rovers
Crewe Alexandra
0-0
Harrogate Town
Grimsby Town
1-5
Doncaster Rovers
Newport County
1-0
Gillingham
Salford City
5-3
Barrow
Swindon Town
1-2
Milton Keynes Dons
Tranmere Rovers
4-0
Stockport County
Walsall
2-1
Mansfield Town
Wrexham
1-0
Notts County
Tisdag 20 februari 2024
Gillingham
0-0
Stockport County
Milton Keynes Dons
1-1
Wrexham
Walsall
3-0
Morecambe
AFC Wimbledon
0-1
Crawley Town
Lördag 24 februari 2024
Accrington Stanley
0-1
Crawley Town
Doncaster Rovers
1-0
AFC Wimbledon
Forest Green Rovers
1-0
Tranmere Rovers
Gillingham
1-0
Wrexham
Harrogate Town
0-2
Walsall
Mansfield Town
5-1
Salford City
Milton Keynes Dons
3-0
Newport County
Morecambe
1-1
Grimsby Town
Notts County
1-3
Crewe Alexandra
Stockport County
0-0
Swindon Town
Sutton United
1-1
Colchester United
Tisdag 27 februari 2024
Forest Green Rovers
1-1
Wrexham
Notts County
3-4
Sutton United
Salford City
1-1
Colchester United
Swindon Town
3-1
Tranmere Rovers
Walsall
2-1
Accrington Stanley
Harrogate Town
1-4
Newport County
Mars 2024
Lördag 2 mars 2024
AFC Wimbledon
1-0
Milton Keynes Dons
Crewe Alexandra
2-3
Morecambe
Grimsby Town
1-0
Forest Green Rovers
Newport County
0-1
Mansfield Town
Salford City
0-2
Gillingham
Swindon Town
1-1
Harrogate Town
Tranmere Rovers
1-0
Sutton United
Walsall
3-1
Doncaster Rovers
Wrexham
4-0
Accrington Stanley
Tisdag 5 mars 2024
Morecambe
1-0
Crawley Town
Barrow
2-0
Gillingham
Mansfield Town
1-2
Milton Keynes Dons
AFC Wimbledon
0-0
Grimsby Town
Bradford City
1-1
Doncaster Rovers
Lördag 9 mars 2024
Accrington Stanley
0-3
Bradford City
Barrow
2-0
Colchester United
Doncaster Rovers
2-0
Crewe Alexandra
Forest Green Rovers
2-0
Walsall
Gillingham
1-1
Tranmere Rovers
Harrogate Town
1-2
Crawley Town
Mansfield Town
3-2
Swindon Town
Milton Keynes Dons
3-1
Salford City
Morecambe
1-3
Wrexham
Notts County
0-2
AFC Wimbledon
Stockport County
1-0
Newport County
Sutton United
1-1
Grimsby Town
Tisdag 12 mars 2024
AFC Wimbledon
2-0
Gillingham
Bradford City
0-2
Forest Green Rovers
Crawley Town
2-1
Notts County
Crewe Alexandra
1-0
Sutton United
Grimsby Town
1-0
Milton Keynes Dons
Newport County
5-3
Morecambe
Swindon Town
1-2
Accrington Stanley
Tranmere Rovers
2-1
Mansfield Town
Walsall
1-1
Barrow
Wrexham
0-0
Harrogate Town
Torsdag 14 mars 2024
Salford City
2-2
Stockport County
Lördag 16 mars 2024
AFC Wimbledon
0-2
Newport County
Accrington Stanley
2-2
Notts County
Barrow
0-0
Harrogate Town
Bradford City
1-5
Mansfield Town
Colchester United
1-1
Walsall
Forest Green Rovers
0-1
Sutton United
Gillingham
1-1
Grimsby Town
Milton Keynes Dons
3-1
Crewe Alexandra
Swindon Town
1-2
Doncaster Rovers
Wrexham
0-1
Tranmere Rovers
Söndag 17 mars 2024
Salford City
3-1
Morecambe
Måndag 18 mars 2024
Crawley Town
1-1
Stockport County
Tisdag 19 mars 2024
Bradford City
0-3
Notts County
Lördag 23 mars 2024
Mansfield Town
1-1
Colchester United
Harrogate Town
3-0
Bradford City
Barrow
1-0
Newport County
Crewe Alexandra
1-1
AFC Wimbledon
Doncaster Rovers
2-0
Forest Green Rovers
Grimsby Town
1-3
Wrexham
Morecambe
2-3
Gillingham
Notts County
1-2
Salford City
Sutton United
3-1
Accrington Stanley
Tranmere Rovers
1-3
Crawley Town
Stockport County
5-0
Milton Keynes Dons
Fredag 29 mars 2024
AFC Wimbledon
1-1
Harrogate Town
Accrington Stanley
1-2
Morecambe
Barrow
3-1
Grimsby Town
Bradford City
2-0
Tranmere Rovers
Colchester United
2-1
Newport County
Crawley Town
0-2
Doncaster Rovers
Forest Green Rovers
0-3
Stockport County
Gillingham
0-0
Crewe Alexandra
Milton Keynes Dons
5-0
Walsall
Salford City
1-2
Sutton United
Swindon Town
2-1
Notts County
Wrexham
2-0
Mansfield Town
April 2024
Måndag 1 april 2024
Grimsby Town
1-1
Bradford City
Crewe Alexandra
0-3
Forest Green Rovers
Harrogate Town
5-1
Gillingham
Morecambe
2-1
Barrow
Newport County
0-4
Crawley Town
Notts County
3-3
Milton Keynes Dons
Stockport County
1-0
AFC Wimbledon
Sutton United
3-1
Swindon Town
Tranmere Rovers
1-1
Colchester United
Walsall
2-1
Salford City
Tisdag 2 april 2024
Doncaster Rovers
1-0
Wrexham
Lördag 6 april 2024
AFC Wimbledon
1-0
Salford City
Accrington Stanley
0-0
Crewe Alexandra
Barrow
0-2
Swindon Town
Bradford City
1-0
Gillingham
Colchester United
1-2
Wrexham
Forest Green Rovers
0-2
Milton Keynes Dons
Grimsby Town
1-0
Newport County
Mansfield Town
1-4
Crawley Town
Morecambe
0-3
Doncaster Rovers
Notts County
3-0
Harrogate Town
Sutton United
1-3
Stockport County
Tranmere Rovers
1-3
Walsall
Tisdag 9 april 2024
Mansfield Town
1-0
Forest Green Rovers
Doncaster Rovers
2-1
Walsall
Morecambe
0-1
Crewe Alexandra
Newport County
1-3
Accrington Stanley
Harrogate Town
1-0
Grimsby Town
Wrexham
4-1
Crawley Town
Colchester United
1-2
Stockport County
Lördag 13 april 2024
Crawley Town
2-3
Colchester United
Crewe Alexandra
0-3
Grimsby Town
Doncaster Rovers
4-0
Accrington Stanley
Gillingham
3-0
Barrow
Harrogate Town
2-2
Sutton United
Milton Keynes Dons
1-4
Mansfield Town
Newport County
1-2
Tranmere Rovers
Salford City
1-2
Bradford City
Stockport County
2-0
Morecambe
Swindon Town
3-2
AFC Wimbledon
Walsall
1-3
Notts County
Wrexham
6-0
Forest Green Rovers
Tisdag 16 april 2024
Notts County
20:45
Stockport County
Colchester United
20:45
Grimsby Town
Crawley Town
20:45
Barrow
Walsall
20:45
Swindon Town
Mansfield Town
20:45
Accrington Stanley
Lördag 20 april 2024
Crewe Alexandra
13:30
Wrexham
Doncaster Rovers
16:00
Barrow
Grimsby Town
16:00
Swindon Town
Harrogate Town
16:00
Milton Keynes Dons
Mansfield Town
16:00
Gillingham
Morecambe
16:00
Forest Green Rovers
Newport County
16:00
Salford City
Notts County
16:00
Colchester United
Stockport County
16:00
Accrington Stanley
Sutton United
16:00
Crawley Town
Tranmere Rovers
16:00
AFC Wimbledon
Walsall
16:00
Bradford City
Tisdag 23 april 2024
Colchester United
20:45
Doncaster Rovers
Lördag 27 april 2024
AFC Wimbledon
16:00
Walsall
Accrington Stanley
16:00
Tranmere Rovers
Barrow
16:00
Mansfield Town
Bradford City
16:00
Newport County
Colchester United
16:00
Crewe Alexandra
Crawley Town
16:00
Grimsby Town
Forest Green Rovers
16:00
Notts County
Gillingham
16:00
Doncaster Rovers
Milton Keynes Dons
16:00
Sutton United
Salford City
16:00
Harrogate Town
Swindon Town
16:00
Morecambe
Wrexham
16:00
Stockport County