ecst.se fotboll

 

Säsong

2021-22

Antal lag

104

Omgångar

7

Spelade matcher

104/107

Omgång
1
2
3
4
KF
SF
F
Lag
92
52
32
16
8
4
2
Matcher
46
26
16
8
8
2
1
Spelade
46
26
16
8
8
-
-

Final

1 matcher

2 lag

Spelas 26 maj 2022.

1 matcher

2 lag

Spelas 26 maj 2022.

Semifinaler

2 matcher

4 lag

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

8 matcher

8 lag

Uppdaterad: 12.12.2021, 23:59

Match 2:2
Fredag 10 december 2021
Hvidovre
3-2* f
SønderjyskE

SønderjyskE vidare efter sammanlagt 3-3 och 4-3 på straffar.

Lördag 11 december 2021
Kolding
2-1
Vejle

Vejle vidare med sammanlagt 6-3.

Söndag 12 december 2021
Midtjylland
1-2
Brøndby

Midtjylland vidare med sammanlagt 3-2.

OB
1-2
Randers

OB vidare med sammanlagt 3-2.

Match 1:2
Lördag 4 december 2021
Vejle
5-1
Kolding
Söndag 5 december 2021
SønderjyskE
1-0
Hvidovre
Brøndby
0-2
Midtjylland
Randers
0-2
OB

8 matcher

8 lag

Fjärde omgången

8 matcher

16 lag

Uppdaterad: 28.10.2021, 22:22

Tisdag 19 oktober 2021
Kolding
*2-2 f
Nykøbing

Kolding vidare efter 6-5 på straffar.

Tisdag 26 oktober 2021
Horsens
1-3 f
Vejle
Fredericia
1-2
Hvidovre
Onsdag 27 oktober 2021
Middelfart
0-4
Randers
Nordsjælland
1-4
OB
AGF
0-2
SønderjyskE
Torsdag 28 oktober 2021
Aalborg Freja
0-3
Brøndby
Midtjylland
3-1 f
AaB

8 matcher

16 lag

Tredje omgången

16 matcher

32 lag

6 lag från Superligaen samt 26 vinnare från andra omgången.

Uppdaterad: 29.09.2021, 23:59

Tisdag 21 september 2021
Brabrand
0-1
Kolding
Helsingør
0-3
OB
AB
0-2
Fredericia
Lyngby
0-4
AaB
Onsdag 22 september 2021
Vanløse
3-4
Vejle
B 1913
3-4
SønderjyskE
Kjellerup
0-5
Midtjylland
VSK Århus
1-2
Nordsjælland
Aalborg Freja
*1-1 f
Lyseng

Aalborg Freja vidare efter 5-4 på straffar.

Nykøbing
3-0
FC Copenhagen
Fremad Amager
2-3
Randers
Marienlyst
1-2 f
Middelfart
Torsdag 23 september 2021
Frem
0-3
AGF
Horsens
3-2
Silkeborg
Allerød
1-8
Brøndby
Onsdag 29 september 2021
FA 2000
0-3
Hvidovre

16 matcher

32 lag

6 lag från Superligaen samt 26 vinnare från andra omgången.

Andra omgången

26 matcher

52 lag

6 lag från Superligaen samt 46 vinnare från första omgången.

Uppdaterad: 08.09.2021, 21:37

Tisdag 31 augusti 2021
Allerød
3-0
Herlev
Frederikssund
0-1
Frem
VSK Århus
3-2
Thisted
Kjellerup
2-1
Aarhus Fremad
Svebølle
0-1
FA 2000
B 1913
*0-0 f
Jammerbugt

B 1913 vidare efter 8-7 på straffar.

FIUK
0-13
AaB
Marienlyst
3-1
Slagelse B&I
B 93
0-1
Nykøbing
Kolding
2-1 f
Esbjerg
Holbæk B&I
1-2
Fremad Amager
Fremad Valby
0-4
Vanløse
Onsdag 1 september 2021
Tårnby FF
1-5
Lyngby
KFUM Roskilde
0-5
AB
Hillerød
0-5
SønderjyskE
Bredballe
1-4
Middelfart
Brabrand
4-3
Vendsyssel
Roskilde
1-2
OB
Skjold
1-3
Helsingør
Torsdag 2 september 2021
Varde IF Elite
0-8
Horsens
Fredericia
*1-1 f
Viborg

Fredericia vidare efter 5-3 på straffar.

Skive
1-3
Silkeborg
Tisdag 7 september 2021
Vordingborg
0-2
Vejle
Fjordager
2-3
Lyseng
Onsdag 8 september 2021
Aalborg Freja
2-1
Helsted Fremad
Nørrebro
1-3
Hvidovre

26 matcher

52 lag

6 lag från Superligaen samt 46 vinnare från första omgången.

Första omgången

46 matcher

92 lag

92 lag från andradivisionen och nedåt.

Uppdaterad: 18.08.2021, 22:25

Tisdag 3 augusti 2021
Brabrand
*0-0 f
Hobro

Brabrand vidare efter 4-3 på straffar.

Marienlyst
3-0
Sydvest
SGI
1-4
Horsens
Tarup-Paarup
0-1
Slagelse B&I
Dalum
1-4
Kolding
Næsby
3-3* f
Fredericia

Fredericia vidare efter 5-4 på straffar.

FIUK
2-1
Løjt
Holstebro
0-2
Lyseng
Fuglebakken KFUM
0-2
Skive
Avarta
1-3
FA 2000
Skovshoved
0-4
Hillerød
Dianalund
0-8
KFUM Roskilde
HIK
1-2
B 93
Vordingborg
2-1 f
Ishøj
SfB-Oure
0-6
Middelfart
Hviding IF / KVIK 70
0-5
B 1913
Aabyhøj
0-2
Jammerbugt
Søften
0-3
Thisted
Aalborg Freja
2-1
Give Fremad
Nørresundby
0-6
Aarhus Fremad
LUIF
0-9
Frem
Hørsholm-Usserød
0-2
Vanløse
Holbæk B&I
2-0
Næstved
FC Nakskov
1-6
Herlev
BSF
0-2
Roskilde
Onsdag 4 augusti 2021
NB Bornholm
0-5
Allerød
Varde
3-0
B 1909
Viby
1-2
VSK Århus
Kvik/Aalestrup
1-2
Kjellerup
DMI
1-8
Frederikssund
Svebølle
1-0
Greve
B 1908
1-4
Nykøbing
Fremad Valby
2-1
Brønshøj
Østerbro
0-9
Lyngby
Nyhavn
0-4
Skjold
AB Tårnby
2-2* f
Tårnby FF

Tårnby FF vidare efter 7-6 på straffar.

Torsdag 5 augusti 2021
Flemløse / Hårby
0-3
Fjordager
Bolbro
1-5
Esbjerg
Skibet
2-3 f
Bredballe
Kalundborg
1-7
AB
Virum-Sorgenfri
1-2
Nørrebro
SEIF
1-6
Vendsyssel
Skalborg
0-2
Helsted Fremad
Tisdag 10 augusti 2021
Viktoria
0-5
Fremad Amager
Herstedøster
1-9
Hvidovre
Onsdag 18 augusti 2021
Helsingør
2-1 f
HB Køge

46 matcher

92 lag

92 lag från andradivisionen och nedåt.

Kvalomgång

Grupp A
1
 
-
2
 
-
3
 
-
4
 
-
5
 
-
6
 
-

Skytteliga

Uppdaterad: -

Instagram Facebook Twitter YouTube Pinterest LinkedIn