ecst.se fotboll

 

Säsong

2023-24

Start: 22 juli 2023
Slut: 25 maj 2024

Spelade matcher

144 / 180

80,00 %

Målsnitt

2,53

Totalt: 365 mål

Publiksnitt

5 396

Totalt: 615 154 åskådare

Omgångar

36

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Rijeka
Dinamo Zagreb
Hajduk Split
Osijek Lokomotiva Zagreb Gorica Varaždin Istra 1961 Slaven Belupo
Rudeš

Aktuella matcher

Fredag 5 april 2024
Rudeš
2-3
Osijek
Lördag 6 april 2024
Lokomotiva Zagreb
1-1
HNK Gorica
Slaven Koprivnica
0-1
Varaždin
Söndag 7 april 2024
Dinamo Zagreb
4-1
Istra 1961
Rijeka
1-0
Hajduk Split
Fredag 12 april 2024
Rudeš
18:00
Slaven Koprivnica
Lördag 13 april 2024
Varaždin
16:50
Lokomotiva Zagreb
HNK Gorica
19:00
Dinamo Zagreb
Söndag 14 april 2024
Hajduk Split
16:30
Osijek
Istra 1961
19:00
Rijeka

Tabell

Uppdaterad: 07.04.2024, 23:59

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Rijeka
Rijeka
4
29
29
20
5
4
57
- 20
37
65
 
12
2
1
38
- 10
38
 
8
3
3
19
- 10
27
2
 
Dinamo Zagreb
Dinamo Zagreb
1
28
28
18
6
4
52
- 23
29
60
 
11
2
2
27
- 11
35
 
7
4
2
25
- 12
25
3
 
Hajduk Split
Hajduk Split
2
29
29
17
4
8
39
- 18
21
55
 
9
0
5
20
- 9
27
 
8
4
3
19
- 9
28
4
 
Osijek
Osijek
3
29
29
11
9
9
49
- 38
11
42
 
7
5
3
28
- 12
26
 
4
4
6
21
- 26
16
5
 
Lokomotiva Zagreb
Lokomotiva Zagreb
7
29
29
9
15
5
39
- 29
10
42
 
3
11
0
21
- 14
20
 
6
4
5
18
- 15
22
6
 
Gorica
Gorica
9
29
29
9
8
12
29
- 35
-6
35
 
6
3
5
19
- 18
21
 
3
5
7
10
- 17
14
7
 
Varaždin
Varaždin
6
28
28
7
12
9
32
- 37
-5
33
 
4
6
4
17
- 18
18
 
3
6
5
15
- 19
15
8
 
Istra 1961
Istra 1961
5
29
29
6
10
13
25
- 47
-22
28
 
4
5
5
12
- 17
17
 
2
5
8
13
- 30
11
9
 
Slaven Belupo
Slaven Belupo
8
29
29
6
7
16
31
- 54
-23
25
 
4
3
8
16
- 18
15
 
2
4
8
15
- 36
10
10
 
Rudeš
Rudeš
ny
29
29
1
4
24
12
- 64
-52
7
 
1
3
10
9
- 31
6
 
0
1
14
3
- 33
1

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa Conference League. Lag 10 flyttas ned.

Korringeringar: -

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål). 3. Målskillnad. 4. Gjorda mål. 5. Playoff.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 04.03.2024, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Ramón Miérez
Osijek
11
Bruno Petković
Dinamo Zagreb
9
Marko Livaja
Hajduk Split
8
Benedik Mioč
Slaven Belupo
8
Fran Brodić
Varaždin
8
Duje Čop
Lokomotiva Zagreb
7
Mijo Caktaš
Osijek
7
Niko Janković
Rijeka
7
Ante Erceg
Istra 1961
6
Indrit Tuci
Lokomotiva Zagreb
6
Tomislav Štrkalj
Slaven Belupo
6
Igor Postonjski
Varaždin
6

Publiksnitt

Uppdaterad: 18.02.2024, 23:59

Totalt
615 154
114
5 396
Hajduk Split
245 988
11
22 363
Osijek
95 198
13
7 323
Dinamo Zagreb
80 463
12
6 705
Rijeka
74 074
12
6 173
Istra 1961
30 461
11
2 769
Varaždin
26 379
11
2 398
Gorica
20 070
12
1 673
Rudeš
14 483
10
1 448
Lokomotiva Zagreb
15 903
11
1 446
Slaven Belupo
12 135
11
1 103

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 06.04.2024, 23:59

Juli 2023
Fredag 21 juli 2023
Dinamo Zagreb
1-2
Hajduk Split
Lördag 22 juli 2023
Rijeka
4-0
Rudeš
Osijek
6-1
Slaven Koprivnica
Söndag 23 juli 2023
HNK Gorica
1-1
Varaždin
Lokomotiva Zagreb
1-1
Istra 1961
Fredag 28 juli 2023
Varaždin
2-2
Slaven Koprivnica
Lördag 29 juli 2023
HNK Gorica
1-0
Lokomotiva Zagreb
Istra 1961
0-3
Dinamo Zagreb
Söndag 30 juli 2023
Rudeš
3-4
Osijek
Hajduk Split
1-0
Rijeka
Augusti 2023
Fredag 4 augusti 2023
Lokomotiva Zagreb
3-3
Varaždin
Lördag 5 augusti 2023
Slaven Koprivnica
3-2
Rudeš
Dinamo Zagreb
0-0
HNK Gorica
Söndag 6 augusti 2023
Rijeka
6-0
Istra 1961
Lördag 12 augusti 2023
Varaždin
2-0
Rudeš
Söndag 13 augusti 2023
Istra 1961
4-4
Osijek
Hajduk Split
3-0
Slaven Koprivnica
Lördag 19 augusti 2023
Slaven Koprivnica
2-2
Istra 1961
Söndag 20 augusti 2023
Rudeš
0-2
Hajduk Split
Osijek
1-0
HNK Gorica
Rijeka
2-1
Lokomotiva Zagreb
Fredag 25 augusti 2023
HNK Gorica
2-2
Slaven Koprivnica
Lördag 26 augusti 2023
Varaždin
1-2
Hajduk Split
Lokomotiva Zagreb
2-2
Osijek
Söndag 27 augusti 2023
Istra 1961
0-0
Rudeš
Dinamo Zagreb
2-1
Rijeka
September 2023
Fredag 1 september 2023
Slaven Koprivnica
0-1
Lokomotiva Zagreb
Lördag 2 september 2023
Rudeš
0-2
HNK Gorica
Hajduk Split
0-1
Istra 1961
Söndag 3 september 2023
Rijeka
2-2
Varaždin
Osijek
2-3
Dinamo Zagreb
Fredag 15 september 2023
Lokomotiva Zagreb
1-0
Rudeš
Lördag 16 september 2023
Dinamo Zagreb
3-0
Slaven Koprivnica
Rijeka
2-1
Osijek
Söndag 17 september 2023
HNK Gorica
2-1
Hajduk Split
Varaždin
1-0
Istra 1961
Fredag 22 september 2023
Osijek
1-1
Varaždin
Lördag 23 september 2023
Istra 1961
0-1
HNK Gorica
Hajduk Split
1-0
Lokomotiva Zagreb
Söndag 24 september 2023
Slaven Koprivnica
0-1
Rijeka
Rudeš
1-5
Dinamo Zagreb
Lördag 30 september 2023
Varaždin
1-0
HNK Gorica
Slaven Koprivnica
1-0
Osijek
Oktober 2023
Söndag 1 oktober 2023
Rudeš
1-2
Rijeka
Hajduk Split
1-0
Dinamo Zagreb
Måndag 2 oktober 2023
Istra 1961
0-4
Lokomotiva Zagreb
Fredag 6 oktober 2023
Slaven Koprivnica
3-2
Varaždin
Lördag 7 oktober 2023
Osijek
3-0
Rudeš
Rijeka
1-0
Hajduk Split
Söndag 8 oktober 2023
Lokomotiva Zagreb
1-1
HNK Gorica
Dinamo Zagreb
3-0
Istra 1961
Fredag 20 oktober 2023
Rudeš
0-0
Slaven Koprivnica
Lördag 21 oktober 2023
Varaždin
0-0
Lokomotiva Zagreb
HNK Gorica
2-1
Dinamo Zagreb
Söndag 22 oktober 2023
Istra 1961
1-1
Rijeka
Hajduk Split
0-2
Osijek
Fredag 27 oktober 2023
Slaven Koprivnica
0-1
Hajduk Split
Lördag 28 oktober 2023
Rudeš
0-0
Varaždin
Osijek
3-1
Istra 1961
Söndag 29 oktober 2023
Rijeka
1-0
HNK Gorica
Dinamo Zagreb
2-1
Lokomotiva Zagreb
November 2023
Fredag 3 november 2023
Lokomotiva Zagreb
1-1
Rijeka
Lördag 4 november 2023
HNK Gorica
3-0
Osijek
Hajduk Split
1-0
Rudeš
Söndag 5 november 2023
Varaždin
1-1
Dinamo Zagreb
Istra 1961
2-0
Slaven Koprivnica
Onsdag 8 november 2023
Osijek
0-1
Hajduk Split
Fredag 10 november 2023
Slaven Koprivnica
0-0
HNK Gorica
Lördag 11 november 2023
Rudeš
0-4
Istra 1961
Osijek
1-1
Lokomotiva Zagreb
Söndag 12 november 2023
Hajduk Split
3-1
Varaždin
Rijeka
2-2
Dinamo Zagreb
Fredag 24 november 2023
Lokomotiva Zagreb
1-3
Slaven Koprivnica
Lördag 25 november 2023
Varaždin
0-2
Rijeka
Dinamo Zagreb
2-1
Osijek
Söndag 26 november 2023
Istra 1961
0-2
Hajduk Split
HNK Gorica
3-0
Rudeš
December 2023
Fredag 1 december 2023
Istra 1961
2-0
Varaždin
Lördag 2 december 2023
Osijek
0-0
Rijeka
Hajduk Split
3-0
HNK Gorica
Söndag 3 december 2023
Rudeš
0-0
Lokomotiva Zagreb
Måndag 4 december 2023
Slaven Koprivnica
0-2
Dinamo Zagreb
Fredag 8 december 2023
Lokomotiva Zagreb
1-1
Hajduk Split
Lördag 9 december 2023
HNK Gorica
0-0
Istra 1961
Dinamo Zagreb
1-0
Rudeš
Söndag 10 december 2023
Varaždin
2-2
Osijek
Rijeka
2-4
Slaven Koprivnica
Fredag 15 december 2023
HNK Gorica
1-3
Varaždin
Lördag 16 december 2023
Lokomotiva Zagreb
3-0
Istra 1961
Rijeka
3-0
Rudeš
Söndag 17 december 2023
Osijek
4-1
Slaven Koprivnica
Dinamo Zagreb
0-0
Hajduk Split
Tisdag 23 januari 2024
Lokomotiva Zagreb
17:00
Dinamo Zagreb
Onsdag 24 januari 2024
HNK Gorica
17:00
Rijeka
Lördag 27 januari 2024
Osijek
2-0
Rudeš
Istra 1961
0-1
Dinamo Zagreb
Söndag 28 januari 2024
HNK Gorica
15:00
Lokomotiva Zagreb
Hajduk Split
17:45
Rijeka
Januari 2024
Tisdag 23 januari 2024
Dinamo Zagreb
0-3
Lokomotiva Zagreb
Onsdag 24 januari 2024
HNK Gorica
2-3
Rijeka
Fredag 26 januari 2024
Varaždin
1-2
Slaven Koprivnica
Lördag 27 januari 2024
Osijek
2-0
Rudeš
Istra 1961
0-1
Dinamo Zagreb
Söndag 28 januari 2024
HNK Gorica
1-2
Lokomotiva Zagreb
Hajduk Split
1-2
Rijeka
Februari 2024
Fredag 2 februari 2024
Lokomotiva Zagreb
0-0
Varaždin
Lördag 3 februari 2024
Slaven Koprivnica
4-0
Rudeš
Osijek
1-1
Hajduk Split
Söndag 4 februari 2024
Rijeka
3-0
Istra 1961
Dinamo Zagreb
2-0
HNK Gorica
Fredag 9 februari 2024
Varaždin
1-0
Rudeš
Lördag 10 februari 2024
Istra 1961
1-0
Osijek
Lokomotiva Zagreb
2-2
Dinamo Zagreb
Söndag 11 februari 2024
Hajduk Split
4-0
Slaven Koprivnica
HNK Gorica
0-2
Rijeka
Fredag 16 februari 2024
Slaven Koprivnica
1-1
Istra 1961
Lördag 17 februari 2024
Rijeka
4-0
Lokomotiva Zagreb
Rudeš
0-2
Hajduk Split
Söndag 18 februari 2024
Osijek
3-0
HNK Gorica
Dinamo Zagreb
1-0
Varaždin
Fredag 23 februari 2024
Lokomotiva Zagreb
1-1
Osijek
Lördag 24 februari 2024
Varaždin
1-1
Hajduk Split
Istra 1961
2-1
Rudeš
Söndag 25 februari 2024
Dinamo Zagreb
1-0
Rijeka
HNK Gorica
1-0
Slaven Koprivnica
Mars 2024
Lördag 2 mars 2024
Slaven Koprivnica
2-3
Lokomotiva Zagreb
Hajduk Split
1-0
Istra 1961
Söndag 3 mars 2024
Rijeka
2-0
Varaždin
Osijek
1-1
Dinamo Zagreb
Måndag 4 mars 2024
Rudeš
2-1
HNK Gorica
Fredag 8 mars 2024
Varaždin
2-2
Istra 1961
Lördag 9 mars 2024
Lokomotiva Zagreb
3-0
Rudeš
HNK Gorica
0-3
Hajduk Split
Söndag 10 mars 2024
Rijeka
3-0
Osijek
Dinamo Zagreb
5-2
Slaven Koprivnica
Fredag 15 mars 2024
Osijek
0-1
Varaždin
Lördag 16 mars 2024
Slaven Koprivnica
0-1
Rijeka
Hajduk Split
1-2
Lokomotiva Zagreb
Söndag 17 mars 2024
Istra 1961
0-0
HNK Gorica
Rudeš
0-3
Dinamo Zagreb
Fredag 29 mars 2024
Istra 1961
0-0
Lokomotiva Zagreb
Slaven Koprivnica
0-1
Osijek
Lördag 30 mars 2024
Varaždin
2-4
HNK Gorica
Rudeš
0-3
Rijeka
Hajduk Split
0-1
Dinamo Zagreb
April 2024
Fredag 5 april 2024
Rudeš
2-3
Osijek
Lördag 6 april 2024
Lokomotiva Zagreb
1-1
HNK Gorica
Slaven Koprivnica
0-1
Varaždin
Söndag 7 april 2024
Dinamo Zagreb
4-1
Istra 1961
Rijeka
1-0
Hajduk Split
Fredag 12 april 2024
Rudeš
18:00
Slaven Koprivnica
Lördag 13 april 2024
Varaždin
16:50
Lokomotiva Zagreb
HNK Gorica
19:00
Dinamo Zagreb
Söndag 14 april 2024
Hajduk Split
16:30
Osijek
Istra 1961
19:00
Rijeka
Onsdag 17 april 2024
Dinamo Zagreb
17:00
Varaždin
Lördag 20 april 2024
Osijek
17:00
Istra 1961
Slaven Koprivnica
19:10
Hajduk Split
Söndag 21 april 2024
Lokomotiva Zagreb
17:00
Dinamo Zagreb
Rijeka
19:10
HNK Gorica
Måndag 22 april 2024
Rudeš
18:00
Varaždin
Fredag 26 april 2024
Istra 1961
18:00
Slaven Koprivnica
Lördag 27 april 2024
Varaždin
17:00
Dinamo Zagreb
Hajduk Split
19:10
Rudeš
Söndag 28 april 2024
HNK Gorica
17:00
Osijek
Lokomotiva Zagreb
19:30
Rijeka
Fredag 3 maj 2024
Rudeš
18:00
Istra 1961
Lördag 4 maj 2024
Slaven Koprivnica
17:00
HNK Gorica
Osijek
19:10
Lokomotiva Zagreb
Söndag 5 maj 2024
Hajduk Split
17:00
Varaždin
Rijeka
19:30
Dinamo Zagreb
Lördag 11 maj 2024
Varaždin
19:00
Rijeka
Dinamo Zagreb
19:00
Osijek
Lokomotiva Zagreb
19:00
Slaven Koprivnica
HNK Gorica
19:00
Rudeš
Istra 1961
19:00
Hajduk Split
Lördag 18 maj 2024
Istra 1961
19:00
Varaždin
Hajduk Split
19:00
HNK Gorica
Rudeš
19:00
Lokomotiva Zagreb
Slaven Koprivnica
19:00
Dinamo Zagreb
Osijek
19:00
Rijeka
Lördag 25 maj 2024
Varaždin
19:00
Osijek
Rijeka
19:00
Slaven Koprivnica
Dinamo Zagreb
19:00
Rudeš
Lokomotiva Zagreb
19:00
Hajduk Split
HNK Gorica
19:00
Istra 1961
Maj 2024
-