ecst.se fotboll

 

Säsong

2024

Start: -
Slut: -

Spelade matcher

120 / 240

50,00 %

Målsnitt

2,33

Totalt: 280 mål

Publiksnitt

2 322

Totalt: 276 259 åskådare

Omgångar

30

Omgång för omgång

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dinamo Minsk
Torpedo-BelAZ Neman Grodno
Dinamo Brest Slavia Mozyr Vitebsk Vitryssland Isloch-2007 Belarus BATE Borisov Belarus Slutsk Vitryssland
Dnepr Mogilev
FK Minsk Shakhtyor Soligorsk

Aktuella matcher

Torsdag 4 juli 2024
Dinamo Minsk
1-0
Dinamo Brest
Fredag 5 juli 2024
Torpedo BelAZ
3-0
Slavia
Lördag 6 juli 2024
Smorgon
0-0
BATE Borisov
Vitebsk
0-1
Isloch
Gomel
5-0
Arsenal
Söndag 7 juli 2024
FK Minsk
0-2
Neman Grodno
Naftan Novopolotsk
1-4
Slutsk
Dnepr Mogilev
2-3
Shakhtyor Soligorsk
Fredag 2 augusti 2024
BATE Borisov
-
FK Minsk
Dinamo Brest
-
Isloch
Vitebsk
-
Shakhtyor Soligorsk
Dnepr Mogilev
-
Slavia
Torpedo BelAZ
-
Arsenal
Gomel
-
Slutsk
Naftan Novopolotsk
-
Neman Grodno
Smorgon
-
Dinamo Minsk

Tabell

Uppdaterad: 07.07.2024, 23:59

 
 
*
 
Totalt
 
 
Hemma
 
Borta
1
 
Dinamo Minsk
Dinamo Minsk
1
15
15
10
5
0
28
- 8
20
35
 
4
3
0
14
- 6
15
 
6
2
0
14
- 2
20
2
 
Torpedo-BelAZ
Torpedo-BelAZ
3
15
15
11
2
2
20
- 6
14
35
 
7
0
0
15
- 3
21
 
4
2
2
5
- 3
14
3
 
Neman Grodno
Neman Grodno
2
15
15
11
0
4
19
- 11
8
33
 
7
0
1
10
- 3
21
 
4
0
3
9
- 8
12
4
 
Dinamo Brest
Dinamo Brest
10
15
15
6
5
4
30
- 16
14
23
 
3
3
1
17
- 7
12
 
3
2
3
13
- 9
11
5
 
Slavia Mozyr
Slavia Mozyr
7
15
15
6
5
4
20
- 16
4
23
 
3
4
1
10
- 5
13
 
3
1
3
10
- 11
10
6
 
Vitebsk
Vitebsk
ny
15
15
6
4
5
15
- 12
3
22
 
3
0
4
7
- 6
9
 
3
4
1
8
- 6
13
7
 
Vitryssland
Gomel
6
15
15
5
6
4
20
- 12
8
21
 
2
2
3
10
- 6
8
 
3
4
1
10
- 6
13
8
 
Isloch-2007
Isloch-2007
4
15
15
5
5
5
16
- 13
3
20
 
3
3
2
8
- 5
12
 
2
2
3
8
- 8
8
9
 
Belarus
Arsenal Dzerzhinsk
ny
15
15
6
2
7
13
- 19
-6
20
 
4
1
4
9
- 9
13
 
2
1
3
4
- 10
7
10
 
BATE Borisov
BATE Borisov
5
15
15
5
4
6
17
- 15
2
19
 
3
2
2
13
- 8
11
 
2
2
4
4
- 7
8
11
 
Belarus
Smorgon
11
15
15
3
7
5
19
- 27
-8
16
 
1
5
0
10
- 7
8
 
2
2
5
9
- 20
8
12
 
Slutsk
Slutsk
8
15
15
5
1
9
14
- 30
-16
16
 
3
1
4
7
- 14
10
 
2
0
5
7
- 16
6
13
 
Vitryssland
Naftan Novopolotsk
12
15
15
3
6
6
16
- 21
-5
15
 
2
2
3
6
- 10
8
 
1
4
3
10
- 11
7
14
 
Dnepr Mogilev
Dnepr Mogilev
ny
15
15
1
5
9
11
- 27
-16
8
 
0
2
5
4
- 11
2
 
1
3
4
7
- 16
6
15
 
FK Minsk
FK Minsk
9
15
15
0
5
10
8
- 24
-16
5
 
0
3
6
6
- 13
3
 
0
2
4
2
- 11
2
16
 
Shakhtyor Soligorsk
Shakhtyor Soligorsk
13
15
15
4
4
7
14
- 23
-9
-4
 
2
2
4
7
- 14
8
 
2
2
3
7
- 9
8

Placeringar: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa Conference League. Lag 14 till nedflyttningskval, lag 15-16 flyttas ned.

Korringeringar: Shakhtyor Soligorsk -20 poäng.

Ranking: 1. Poäng. 2. Inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål). 3. Målskillnad. 4. Vunna matcher. 5. Gjorda mål.

* Placering föregående säsong.

Skytteliga

Uppdaterad: 07.07.2024, 23:59

Namn
Klubb
Mål
Egor Kortsov
Dinamo Brest
10
Rody Junior Effaghe
Gomel
10
Aleksandr Shestyuk
Isloch-2007
9
Pavel Chikida
Slavia Mozyr
7
Maksim Skavysh
Torpedo-BelAZ
7
Mikhail Gordeychuk
Dinamo Brest
6
Roman Paparyha
Naftan Novopolotsk
6
Pavel Savitskiy
Neman Grodno
6
Kirill Leonovich
Smorgon
6
Dmitri Radikovskiy
Arsenal Dzerzhinsk
5
German Barkovskiy
Dinamo Brest
5
Raymond Adebola
Dinamo Minsk
5
Gulzhygit Alyukov
Neman Grodno
5

Publiksnitt

Uppdaterad: 07.07.2024, 23:59

Totalt
276 259
119
2 322
Dinamo Brest
53 103
7
7 586
Neman Grodno (-1)
28 120
7
4 017
Slavia Mozyr
31 950
8
3 994
Dinamo Minsk
25 150
7
3 593
Gomel
24 130
7
3 447
Torpedo-BelAZ
18 467
7
2 638
Dnepr Mogilev
17 250
7
2 464
BATE Borisov
16 576
7
2 368
Vitebsk
10 880
7
1 554
Smorgon
8 795
6
1 466
Shakhtyor Soligorsk
10 532
8
1 317
Naftan Novopolotsk
8 392
7
1 199
Slutsk
8 546
8
1 068
FK Minsk
5 927
9
659
Arsenal Dzerzhinsk
5 051
9
561
Isloch-2007
3 390
8
424

Spalterna visar total publik på hemmaplan, antal matcher, snitt.

Spelschema

Uppdaterad: 07.07.2024, 23:59

Mars 2024
Fredag 15 mars 2024
Isloch
1-1
Dinamo Brest
Slavia Mozyr
2-0
Dnepr
Lördag 16 mars 2024
Minsk
0-1
bate bORISOV
Neman Grodno
2-1
Naftan Novopolotsk
Dinamo Minsk
5-0
Smorgon
Söndag 17 mars 2024
Arsenal
0-1
Torpedo BelAZ
Slutsk
1-1
Gomel
Shakhtyor Soligorsk
1-0
Vitebsk
Fredag 29 mars 2024
Dnepr Mogilev
0-0
Arsenal
Dinamo Brest
4-1
Smorgon
Lördag 30 mars 2024
Naftan Novopolotsk
0-0
BATE Borisov
Vitebsk
2-3
Slavia Mozyr
Isloch
0-0
Shakhtyor Soligorsk
Söndag 31 mars 2024
Gomel
2-3
Neman Grodno
Torpedo BelAZ
1-0
Slutsk
FK Minsk
0-0
Dinamo Minsk
April 2024
Fredag 5 april 2024
Arsenal
1-1
Vitebsk
FK Minsk
2-3
Smorgon
Lördag 6 april 2024
Slutsk
0-1
Dnepr Mogilev
BATE Borisov
1-3
Gomel
Shakhtyor Soligorsk
0-4
Dinamo Brest
Söndag 7 april 2024
Slavia Mozyr
2-1
Isloch
Neman Grodno
1-0
Torpedo BelAZ
Dinamo Minsk
2-2
Naftan Novopolotsk
Fredag 12 april 2024
Vitebsk
2-0
Slutsk
Lördag 13 april 2024
Dnepr Mogilev
0-2
Neman Grodno
Gomel
0-1
Dinamo Minsk
Isloch
0-2
Arsenal
Torpedo BelAZ
2-0
BATE Borisov
Söndag 14 april 2024
Naftan Novopolotsk
1-1
Smorgon
Shakhtyor Soligorsk
1-3
Slavia Mozyr
Dinamo Brest
3-0
FK Minsk
Fredag 19 april 2024
Smorgon
2-2
Gomel
BATE Borisov
1-1
Dnepr Mogilev
Lördag 20 april 2024
FK Minsk
1-1
Naftan Novopolotsk
Arsenal
2-0
Shakhtyor Soligorsk
Slavia Mozyr
1-1
Dinamo Brest
Söndag 21 april 2024
Slutsk
1-3
Isloch
Dinamo Minsk
0-0
Torpedo BelAZ
Neman Grodno
0-1
Vitebsk
Fredag 26 april 2024
Vitebsk
1-0
BATE Borisov
Dinamo Brest
2-2
Naftan Novopolotsk
Lördag 27 april 2024
Isloch
2-0
Neman Grodno
Torpedo BelAZ
2-0
Smorgon
Dnepr Mogilev
0-2
Dinamo Minsk
Söndag 28 april 2024
Gomel
2-0
FK Minsk
Slavia Mozyr
3-0
Arsenal
Shakhtyor Soligorsk
1-2
Slutsk
Maj 2024
Onsdag 1 maj 2024
Smorgon
0-0
Dnepr Mogilev
Torsdag 2 maj 2024
Dinamo Minsk
1-1
Vitebsk
Neman Grodno
1-0
Shakhtyor Soligorsk
Fredag 3 maj 2024
FK Minsk
1-2
Torpedo BelAZ
BATE Borisov
1-1
Isloch
Lördag 4 maj 2024
Naftan Novopolotsk
0-2
Gomel
Slutsk
1-0
Slavia Mozyr
Arsenal
0-2
Dinamo Brest
Fredag 10 maj 2024
Vitebsk
0-1
Smorgon
Dnepr
1-1
FK Minsk
Lördag 11 maj 2024
Arsenal
1-0
Slutsk
Shakhtyor Soligorsk
1-3
BATE Borisov
Dinamo Brest
1-1
Gomel
Söndag 12 maj 2024
Isloch
0-1
Dinamo Minsk
Torpedo BelAZ
2-1
Naftan
Slavia
0-1
Neman Grodno
Torsdag 16 maj 2024
Smorgon
1-1
Isloch
Neman Grodno
1-0
Arsenal
Fredag 17 maj 2024
Slutsk
1-4
Dinamo Brest
BATE Borisov
1-0
Slavia Mozyr
Lördag 18 maj 2024
Naftan Novopolotsk
2-1
Dnepr Mogilev
FK Minsk
1-2
Vitebsk
Gomel
0-0
Torpedo BelAZ
Söndag 19 maj 2024
Dinamo Minsk
3-2
Shakhtyor Soligorsk
Tisdag 21 maj 2024
Isloch
3-0
Minsk
Slutsk
2-0
Neman Grodno
Fredag 24 maj 2024
Vitebsk
2-0
Naftan
Dinamo Brest
0-1
Torpedo BelAZ
Söndag 26 maj 2024
Arsenal
2-0
BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk
2-2
Smorgon
Slavia Mozyr
1-1
Dinamo Minsk
Måndag 27 maj 2024
Dnepr Mogilev
0-1
Gomel
Torsdag 30 maj 2024
FK Minsk
0-0
Shakhtyor Soligorsk
Fredag 31 maj 2024
Smorgon
3-3
Slavia Mozyr
BATE Borisov
6-0
Slutsk
Juni 2024
Lördag 1 juni 2024
Naftan Novopolotsk
2-1
Isloch
Arsenal
1-2
Dinamo Minsk
Neman Grodno
2-0
Dinamo Brest
Söndag 2 juni 2024
Torpedo BelAZ
4-2
Dnepr Mogilev
Gomel
0-0
Vitebsk
Fredag 14 juni 2024
Isloch
1-0
Gomel
Vitebsk
0-1
Torpedo BelAZ
Lördag 15 juni 2024
Slutsk
0-5
Dinamo Minsk
Dinamo Brest
6-1
Dnepr Mogilev
Neman Grodno
1-0
BATE Borisov
Söndag 16 juni 2024
Arsenal
2-0
Smorgon
Shakhtyor Soligorsk
0-0
Naftan Novopolotsk
Slavia Mozyr
1-1
FK Minsk
Fredag 21 juni 2024
Smorgon
4-1
Slutsk
Gomel
1-2
Shakhtyor Soligorsk
Lördag 22 juni 2024
Naftan Novopolotsk
0-1
Slavia Mozyr
FK Minsk
1-2
Arsenal
BATE Borisov
3-1
Dinamo Brest
Söndag 23 juni 2024
Dnepr Mogilev
1-2
Vitebsk
Torpedo BelAZ
1-0
Isloch
Dinamo Minsk
2-1
Neman Grodno
Fredag 28 juni 2024
Slavia
0-0
Gomel
Dinamo Brest
1-1
Vitebsk
Lördag 29 juni 2024
Shakhtyor Soligorsk
1-0
Torpedo BelAZ
Neman Grodno
2-1
Smorgon
BATE Borisov
0-2
Dinamo Minsk
Söndag 30 juni 2024
Slutsk
1-0
FK Minsk
Isloch
1-1
Dnepr Mogilev
Arsenal
0-3
Naftan Novopolotsk
Juli 2024
Torsdag 4 juli 2024
Dinamo Minsk
1-0
Dinamo Brest
Fredag 5 juli 2024
Torpedo BelAZ
3-0
Slavia
Lördag 6 juli 2024
Smorgon
0-0
BATE Borisov
Vitebsk
0-1
Isloch
Gomel
5-0
Arsenal
Söndag 7 juli 2024
FK Minsk
0-2
Neman Grodno
Naftan Novopolotsk
1-4
Slutsk
Dnepr Mogilev
2-3
Shakhtyor Soligorsk
Augusti 2024
Fredag 2 augusti 2024
BATE Borisov
-
FK Minsk
Dinamo Brest
-
Isloch
Vitebsk
-
Shakhtyor Soligorsk
Dnepr Mogilev
-
Slavia
Torpedo BelAZ
-
Arsenal
Gomel
-
Slutsk
Naftan Novopolotsk
-
Neman Grodno
Smorgon
-
Dinamo Minsk
September 2024
-
Oktober 2024
-
November 2024
-