ecst.se fotboll

Türkiye Kupasi (C)

Ziraat Türkiye Kupasi

1+8

omgångar

158

lag

29/8

Start

31/5

Final

Türkiye Kupasi
tur
Första omgången

6 september

Andra omgången

20-22 september

Tredje omgången

25-27 oktober

Fjärde omgången, gruppspel

29 november-26 januari

Femte omgången

4-5 februari

Kvartsfinaler

28 februari-2 mars
Returer 4-6 april

Semifinaler

26-27 april
Returer 16-17 maj

Final

31 maj

 

 

 

 

 

 

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | 31.05.2017, 23:34
Visa matchfakta
Onsdag 31 maj 2017
İstanbul Başakşehir
0-0* f
Konyaspor

Publik på Yeni Eskişehir Stadyumu, Eskişehir.

Information Konyaspor vinnare efter 4-1 på straffar.

Semifinaler | 17.05.2017, 23:43
Visa matchfakta
Match 1:2
Onsdag 26 april 2017
İstanbul Başakşehir
2-2
Fenerbahçe

1-0 Cengiz Ünder (7)
2-0 Cengiz Ünder (11)

2-1 Ozan Tufan (12)
2-2 Robin van Persie (61)

Torsdag 27 april 2017
Kasımpaşa
3-2
Konyaspor

1-2 David Pavelka (82)
2-2 Adem Büyük (85)
3-2 Samuel Eduok (86)

0-1 Amir Hadžiahmetović (17)
0-2 Rijad Bajić (45)

Match 2:2
Tisdag 16 maj 2017
Konyaspor
2-0
Kasımpaşa

1-0 Rijad Bajić (straff, 16)
2-0 Rijad Bajić (57)

 

Information Konyaspor vidare med sammanlagt 4-3.

Onsdag 17 maj 2017
Fenerbahçe
2-2* f
İstanbul Başakşehir

1-1 Moussa Sow (71)
2-2 Ozan Tufan (87)

0-1 Emre Belözoğlu (43)
1-2 Stefan Holmén (86)

Information İstanbul Başakşehir vidare efter sammanlagt 4-4 och 10-9 på straffar.

Kvartsfinaler | 06.04.2017, 23:04
Visa matchfakta
Match 1:2
Tisdag 28 februari 2017
Kasımpaşa
2-0
Rizespor

1-0 Strahil Popov (63)
2-0 Fode Koita (90+2)

 

Onsdag 1 mars 2017
Sivasspor
0-0
Konyaspor

İstanbul Başakşehir
1-1
Akhisar Belediyespor

1-0 Stefano Napoleoni (25)

1-1 Ricardo Vaz Té (78)

Torsdag 2 mars 2017
Kayserispor
0-3
Fenerbahçe

 

0-1 Fernandão (45+1)
0-2 Fernandão (71)
0-3 Erkan Kaş (självmål, 76)

Match 2:2
Tisdag 4 april 2017
Akhisar Belediyespor
0-2
İstanbul Başakşehir

 

0-1 Emmanuel Adebayor (24)
0-2 Mehmet Batdal (90+7)

Information İstanbul Başakşehir vidare med sammanlagt 3-1.

Onsdag 5 april 2017
Rizespor
2-2
Kasımpaşa

1-0 Mohamed Yacoubi (9)
2-1 Leonard Kweuke (47)

1-1 Adem Büyük (38)
2-2 Adem Büyük (90+3)

Information Kasımpaşa vidare med sammanlagt 4-2.

Fenerbahçe
3-0
Kayserispor

1-0 Aatif Chahechouhe (31)
2-0 Souza (35)
3-0 Volkan Şen (83)

 

Information Fenerbahçe vidare med sammanlagt 6-0.

Torsdag 6 april 2017
Konyaspor
3-2
Sivasspor

1-0Dimitar Rangelov (straff, 35)
2-1 Moryke Fofana (43)
3-2 Moryke Fofana (79)

1-1 Ergin Keles (36)
2-2 Emre Kılınç (57)

Information Konyaspor vidare med sammanlagt 3-2.

Femte omgången | 05.02.2017, 20:46
Visa matchfakta
Lördag 4 februari 2017
Tuzlaspor
1-4
Sivasspor

1-4 Ozan Papaker (70)

0-1 Hakan Arslan (13)
0-2 Adem Kocak (33)
0-3 Ergin Keles (56)
0-4 Ergin Keles (57)

Gençlerbirliği
2-3
Kayserispor

1-2 Serdar Gürler (68)
2-3 Etien Velikonja (86)

0-1 Welliton (34)
0-2 Welliton (45+1)
1-3 Ugur Çiftçi (självmål, 76)

Şanlıurfaspor
1-2 f
Rizespor

1-1 Coner Cavlan (83)

0-1 Izzet Yildrim (självmål, 72)
1-2 Oulcan Çağlayan (straff, 117)

İstanbul Başakşehir
2-1
Galatasaray

1-0 Mustafa Pektemek (17)
2-0 Mustafa Pektemek (27)

2-1 Eren Derdiyok (90+2)

Söndag 5 februari 2017
Akhisar Belediyespor
3-1
Gümüşhanespor

1-0 Ricardo Vaz Té (10)
2-0 Miral Samardžić (50)
3-1 Mugdat Celik (90)

2-1 Ali Özgün (straff, 86)

Konyaspor
2-1 f
Ümraniyespor

1-1 Dimitar Rangelov (84)
2-1 Jagos Vuković (straff, 99)

0-1 Serdar Ozbayraktar (48)

Kasımpaşa
1-0 f
Osmanlıspor

1-0 Turgut Şahin (112)

 

Beşiktaş
0-1
Fenerbahçe

 

0-1 Robin van Persie (72)

Fjärde omgången, gruppspel | 26.01.2017, 20:12
Visa matchfakta

Lag 1-2 i varje grupp vidare till femte omgången.

Grupp A
1 Şanlıurfaspor 6 5 0 1 12 - 5 15
2 Osmanlıspor 6 4 0 2 12 - 6 12
3 Gaziantepspor 6 3 0 3 9 - 6 9
4 Kırklarelispor 6 0 0 6 2 - 18 0
Grupp B
1 Kasımpaşa 6 5 0 1 18 - 13 15
2 Rizespor 6 4 1 1 18 - 5 13
3 Sancaktepe Belediye 6 1 1 4 5 - 14 4
4 İnegölspor 6 0 2 4 4 - 13 2
Grupp C
1 Gençlerbirliği 6 4 1 1 20 - 6 13
2 Fenerbahçe 6 3 2 1 14 - 5 11
3 Menemen Belediyespor 6 2 1 3 7 - 15 7
4 Amed 6 0 2 4 4 - 19 2
Grupp D
1 Beşiktaş 6 4 2 0 11 - 4 14
2 Kayserispor 6 2 2 2 9 - 6 8
3 Boluspor 6 1 3 2 5 - 8 6
4 Darıca Gençlerbirliği 6 1 1 4 6 - 13 4
Grupp E
1 Tuzlaspor 6 4 1 1 11 - 5 13
2 Galatasaray 6 3 2 1 16 - 9 11
3 24 Erzincanspor 6 2 1 3 10 - 14 7
4 Elazığspor 6 0 2 4 5 - 14 2
Grupp F
1 İstanbul Başakşehir 6 4 2 0 11 - 2 14
2 Sivasspor 6 3 1 2 8 - 6 10
3 Göztepe 6 2 0 4 7 - 13 6
4 Yeni Amasyaspor 6 1 1 4 6 - 11 4
Grupp G
1 Akhisar Belediyespor 6 3 2 1 12 - 8 11
2 Ümranıyespor 6 3 0 3 6 - 7 9
3 Bursaspor 6 2 2 2 9 - 9 8
4 Aydınspor 6 1 2 3 5 - 8 5
Grupp H
1 Konyaspor 6 3 2 1 9 - 2 11
2 Gümüşhanespor 6 2 3 1 5 - 6 9
3 Trabzonspor 6 2 3 1 8 - 3 9
4 Kızılcabölükspor 6 0 2 4 2 - 13 2
Tisdag 29 november 2016
Yeni Amasyaspor
0-1
Aİstanbul Başakşehir

 

0-1 Sokol Cikalleshi (74)

Ümranıyespor
3-1
Aydınspor

1-1 Abdullah Halman (65)
2-1 Abdullah Halman (71)
3-1 Samet Asatekin (77)

0-1 Nezir Özer (13)

Sivasspor
0-1
Göztepe

 

0-1 Umut Nayir (84)

Kayserispor
3-0
Boluspor

1-0 Anil Karaer (55)
2-0 Umut Bulut (68)
3-0 Umut Bulut (80)

 

Darıca Gençlerbirliği
1-2
Beşiktaş

1-1 Ihsan Göktaş (63)

0-1 Kerim Frei (61)
1-2 Kerim Frei (86)

Onsdag 30 november 2016
Tuzlaspor
4-0
24 Erzincanspor

1-0 Ömer Serbest (självmål, 30)
2-0 Ozan Papaker (60)
3-0 Nihat Yılmaz (82)
4-0 Tolunay Yurtseven (90)

Şanlıurfaspor
4-1
Kırklarelispor

1-0 Hasan Artarslan (23)
2-1 Andrei Marc (55)
3-1 Batuhan Karadeniz (89)
4-1 Muhammet Beşir (90+5)

1-1 Serkan Çalık (44)

Menemen Belediyespor
2-1
Amed SK

1-0 Erman Kılıç (10)
2-1 Mustafa Şen (59)

1-1 Ahmet Guven (26)

Akhisar Belediyespor
3-3
Bursaspor

1-1 Ricardo Vaz Té (straff, 13)
2-2 Ricardo Vaz Té (24)
3-2 Ricardo Vaz Té (34)

0-1 Tomas Necid )10)
1-2 Ricardo Faty (17)
3-3 Tomas Necid (62)

Galatasaray
1-1
Elazığspor

1-0 Lionel Carole (41)

1-1 Murat Kayali (straff, 90+3)

Fenerbahçe
1-2
Gençlerbirliği

1-0 Yiithan Güveli (24)

1-1 Tukelo Rantie (56)
1-2 Irfan Kahveci (77)

Torsdag 1 december 2016
Sancaktepe Belediye
1-2
Kasımpaşa

1-2 Suleyman Olgun (85)

0-1 Turgut Şahin (53)
0-2 Herolind Shala (66)

Kızılcabölükspor
0-4
Konyaspor

 

0-1 Adrian Hora (40)
0-2 Halil Sönmez (44)
0-3 Halil Sönmez (52)
0-4 Kerim Bölük (självmål, 81)

Rizespor
5-0
İnegölspor

1-0 Ali Aytemur (självmål, 14)
2-0 Patryk Tuszyński (20)
3-0 Patryk Tuszyński (47)
4-0 Oguzhan Aynaoğlu (69)
5-0 Recep Nıyaz (83)

 

Osmanlıspor
2-1
Gaziantepspor

1-0 Cheick Diabaté (19)
2-0 Cheick Diabaté (23)

2-1 Orkan Cinar (54)

Trabzonspor
1-2
Gümüşhanespor

1-0 Muhamet Demir (24)

1-1 Muhammed Çalhanoğlu (29)
1-2 Salih Kurşunlu (85)

Tisdag 13 december 2016
Boluspor
3-1
Darıca Gençlerbirliği

1-1 Tunahan Çiçek (39)
2-1 Necati Yakuplar (59)
3-1 Ismael Yildrim (straff, 90)

0-1 Özgur Özkaya (självmål, 35)

Göztepe
2-0
Yeni Amasyaspor

1-0 Burak Çolak (65)
2-0 Famoussa Kone (69)

 

Elazığspor
0-1
Tuzlaspor

 

0-1 Kvanc Salihoğlu (17)

Kasımpaşa
1-6
Rizespor

1-6 Fode Koita (86)

0-1 Oguzhan Aynaoğlu (12)
0-2 Marwane Saadane (43)
0-3 Patryk Tuszyński (58)
0-4 Recep Nıyaz (61)
0-5 Ferhat Kiraz (självmål, 73)
0-6 Robin Yalçın (84)

İstanbul Başakşehir
2-0
Sivasspor

1-0 Adem Kocak (självmål, 45+1)
2-0 Stefano Napoleoni (90+1)

 

Onsdag 14 december 2016
İnegölspor
1-2
Sancaktepe Belediye

1-1 Hasan Kuccuk (85)

0-1 Erdinc Kedikli (45+1)
1-2 İker Avşar (90)

Aydınspor
2-2
Akhisar Belediyespor

1-1 Gurcan Gözüm (56)
2-2 Reo Akın (90)

0-1 Ricardo Vaz Té (5)
1-2 Ricardo Vaz Té (78)

Kırklarelispor
1-3
Osmanlıspor

1-2 Engin Güngor (45)

0-1 Cheick Diabaté (13)
0-2 Cheick Diabaté (22)
1-3 Erdal Kılıçaslan (77)

24 Erzincanspor
1-1
Galatasaray

1-1 Cebrail Serçek (57)

0-1 Josué (50)

Gaziantepspor
0-3
Şanlıurfaspor

 

0-1 Batuhan Karadeniz (straff, 20)
0-2 Batuhan Karadeniz (24)
0-3 Mertcan Çam (36)

Konyaspor
0-0
Trabzonspor

Beşiktaş
2-1
Kayserispor

1-0 Kerim Frei (71)
2-1 Vincent Aboubakar (85)

1-1 Furkan Yaman (83)

Torsdag 15 december 2016
Gümüşhanespor
1-0
Kızılcabölükspor

1-0 Huseyin Pala (82)

 

Amed SK
1-1
Fenerbahçe

1-1 Şehmus Özer (66)

0-1 Fernandão (straff, 45+1)

Gençlerbirliği
3-0
Menemen Belediyespor

1-0 Vedat Muriqi (59)
2-0 Serdar Gürler (straff, 73)
3-0 Marko Milinković (90+2)

 

Bursaspor
3-0
Ümranıyespor

1-0 Vieux Sanè (16)
2-0 Yonathan Del Valle (22)
3-0 Mustafa Cakir (självmål, 90)

 

Tisdag 20 december 2016
Yeni Amasyaspor
2-3
Sivasspor

1-2 Ahmet Solak (straff, 80)
2-3 Kaan Yuksel (90+3)

0-1 Kaan Yuksel (självmål, 3)
0-2 Yigit Incedemir (56)
1-3 John Boye (89)

Kasımpaşa
3-2
İnegölspor

1-1 Batuhan Altıntaş (34)
2-2 Batuhan Altıntaş (straff, 45)
3-2 Batuhan Altıntaş (45+2)

0-1 Emre Okur (14)
1-2 Emre Okur (41)

Elazığspor
0-4
24 Erzincanspor

 

0-1 Zeynel Alkan (13)
0-2 Oguz Kücük (straff, 31)
0-3 Zeynel Alkan (61)
0-4 Sefa Küpeli (80)

İstanbul Başakşehir
6-2
Göztepe

1-0 Sokol Cikalleshi (straff, 8)
2-0 Samuel Holmén (12)
3-0 Sokol Cikalleshi (23)
4-3 Stefano Napoleoni (38)
5-2 Cheikou Dieng (84)
6-2 Stefano Napoleoni (89)

3-1 Famoussa Kone (26)
3-2 Mehmed Erdem Ugurlu (33)

Boluspor
1-1
Beşiktaş

1-1 Özgur Özkaya (75)

0-1 Kerim Frei (60)

Onsdag 21 december 2016
Gümüşhanespor
1-1
Konyaspor

1-1 Mehmet Önkuzu (straff, 90)

0-1 Taner Koç (självmål, 72)

Ümranıyespor
1-2
Akhisar Belediyespor

1-1 Bulut Kaya (23)
Utvisning Bulut Kaya (58)

0-1 Mugdat Celik (18)
1-2 Ricardo Vaz Té (69)

Sancaktepe Belediye
0-1
Rizespor

 

0-1 Iyayi Atiemwen (72)

Gaziantepspor
2-0
Kırklarelispor

1-0 Daniel Kolář (28)
Utvisning Alpay Koçaklı (54)
2-0 İlhan Parlak (straff, 71)

 

Osmanlıspor
1-2
Şanlıurfaspor

1-0 Cheick Diabaté (21)

1-1 Carlos Fortes (62)
1-2 Artun Akcakin (67)

Galatasaray
2-1
Tuzlaspor

1-0 Sabri Sarıoğlu (68) 2-1 Josué (straff, 90+1)

1-1 Ozan Papaker (75)

Torsdag 22 december 2016
Amed SK
Inst
Gençlerbirliği

Aydınspor
1-0
Bursaspor

1-0 Reo Akın (17)

 

Kayserispor
3-1
Darıca Gençlerbirliği

1-0 Furkan Yaman (24)
2-1 Srdan Mijailović (straff, 85)
3-1 Murat Duruer (90+4)

1-1 Sinan Turan (66)

Trabzonspor
5-0
Kızılcabölükspor

1-0 Mustafa Yumlu (10)
2-0 Guray Vural (30)
3-0 Abdulkadir Ömür (35)
4-0 Yusuf Yazıcı (straff, 61)
5-0 Yusuf Yazıcı (84)

 

Menemen Belediyespor
0-1
Fenerbahçe

 

0-1 Fernandão (straff, 22)

Tisdag 27 december 2016
24 Erzincanspor
3-2
Elazığspor

Kırklarelispor
0-4
Gaziantepspor

Sivasspor
3-1
Yeni Amasyaspor

Rizespor
4-1
Sancaktepe Belediye

Beşiktaş
2-0
Boluspor

Onsdag 28 december 2016
Darıca Gençlerbirliği
2-1
Kayserispor

İnegölspor
1-3
Kasımpaşa

Konyaspor
3-0
Gümüşhanespor

Akhisar Belediyespor
0-1
Ümranıyespor

Göztepe
0-2
İstanbul Başakşehir

Tuzlaspor
3-2
Galatasaray

Torsdag 29 december 2016
Gençlerbirliği
6-0
Amed SK

Şanlıurfaspor
0-3
Osmanlıspor

Bursaspor
1-1
Aydınspor

Kızılcabölükspor
1-1
Trabzonspor

Fenerbahçe
6-0
Menemen Belediyespor

Tisdag 17 januari 2017
Boluspor
0-0
Kayserispor

24 Erzincanspor
0-1
Tuzlaspor

 

0-1 Kıvanç Salihoğlu (78)

İnegölspor
0-0
Rizespor

Konyaspor
1-0
Kızılcabölükspor

1-0 Kerim Bölük (självmål, 21)

 

Bursaspor
1-4
Akhisar Belediyespor

1-1 Deniz Yılmaz (20)

0-1 Ricardo Vaz Té (2)
1-2 Ricardo Vaz Té (38)
1-3 Ricardo Vaz Té (straff, 68)
1-4 Ricardo Vaz Té (87)

Elazığspor
1-4
Galatasaray

1-3 Timur Özgöz (straff, 84)

0-1 Lukas Podolski (9)
0-2 Murat Kalkan (självmål, 59)
0-3 Eren Derdiyok (74)
1-4 Lukas Podolski (90+3)

Onsdag 18 januari 2017
Amed SK
2-2
Menemen Belediyespor

1-0 Bartu Kurtuldu (18) 2-1 Deniz Naki (87)

1-1 Sevket Gungor (självmål, 43)
2-2 Alberk Koç (90+3)

Aydınspor
0-1
Ümranıyespor

 

0-1 Abdullah Halman (40)

Gümüşhanespor
0-0
Trabzonspor

Göztepe
0-2
Sivasspor

 

0-1 Kerim Avci (49)
0-2 Theofanis Gekas (57)

Kasımpaşa
6-1
Sancaktepe Belediye

1-0 Castro (12)
2-0 Kenneth Otigba (16)
3-0 Samuel Eduok (38)
4-0 Batuhan Altıntaş (42)
5-0 Batuhan Altıntaş (59)
6-0 Adem Büyük (61)

6-1 Adem Büyük (självmål, 70)

Gençlerbirliği
2-2
Fenerbahçe

1-1 Serdar Gürler (straff, 29)
2-2 Vedat Muriqi (83)

0-1 Oleksandr Karavaev (24)
1-2 Caner Koca (43)

Torsdag 19 januari 2017
Kırklarelispor
0-2
Şanlıurfaspor

 

0-1 Oktay Delibalta (19)
0-2 Artun Akcakin (72)

Gaziantepspor
2-0
Osmanlıspor

1-0 Sergey Kislyak (5)
2-0 Doanay Kılıç (84)

 

Beşiktaş
3-0
Darıca Gençlerbirliği

1-0 Andreas Beck (20)
2-0 Ricardo Quaresma (33)
3-0 Aras Ozbiliz (70)

 

İstanbul Başakşehir
0-0
Yeni Amasyaspor

Tisdag 24 januari 2017
Tuzlaspor
1-1
Elazığspor

1-0 Melik Derin (63)

1-1 Timur Özgöz (73)

Sancaktepe Belediye
0-0
İnegölspor

Kızılcabölükspor
1-1
Gümüşhanespor

1-0 Emir Sayar (42)

1-1 Ali Özgün (87)

Galatasaray
6-2
24 Erzincanspor

1-0 Lukas Podolski (4)
2-0 Lukas Podolski (10)
3-2 Garry Rodrigues (27)
4-2 Lukas Podolski (50)
5-2 Lukas Podolski (55)
6-2 Lukas Podolski (63)

2-1 Yasin Dülger (15)
2-2 Ahmet Ergün (25)

Akhisar Belediyespor
1-0
Aydınspor

1-0 Hasan Adigüzel (61)

 

Onsdag 25 januari 2017
Ümranıyespor
0-1
Bursaspor

 

0-1 Mert Örnek (76)

Menemen Belediyespor
3-2
Gençlerbirliği

1-0 Gökhan Ünal (10)
2-0 Yasin Güreler (59)
3-0 Mustafa Şen (66)

3-1 Agon Mehmeti (69)
3-2 Bady (81)

Sivasspor
0-0
İstanbul Başakşehir

Osmanlıspor
3-0
Kırklarelispor

1-0 Enis Celiksu (självmål, 12)
2-0 Raul Rusescu (45+1)
3-0 Raul Rusescu (65)

 

Fenerbahçe
3-0
Amed SK

1-0 Salih Uçan (8)
2-0 Robin van Persie (36)
3-0 Robin van Persie (straff, 44)

 

Rizespor
2-3
Kasımpaşa

1-3 Bright Edomwonyi (65)
2-3 Oulcan Çağlayan (67)

0-1 Kenneth Otigba (33)
0-2 Cristian Guanca (52)
0-3 Titi (straff, 56)

Torsdag 26 januari 2017
Yeni Amasyaspor
3-2
Göztepe

1-0 Muhammet Emin Gül (12)
2-0 Hakan Acikalin (35)
3-0 Kaan Yuksel (42)

3-1 Umut Bayir (50)
3-2 Umut Bayir (83)

Şanlıurfaspor
1-0
Gaziantepspor

1-0 Oktay Delibalta (90+3)

 

Darıca Gençlerbirliği
1-1
Boluspor

1-1 Özer Kutlu (90+3)

0-1 Mitchell te Vrede (39)

Trabzonspor
1-0
Konyaspor

1-0 Dame N'Doye (39)

 

Kayserispor
1-1
Beşiktaş

1-1 Erdem Beytaş (25)

0-1 Sedat Şahintürk (22)

Tredje omgången | 27.10.2016, 23:59
Visa matchfakta
Tisdag 25 oktober 2016
Pendikspor
0-1
Gençlerbirliği

Amed SK
2-1
Keçiörengücü

Bandırmaspor
2-2* f
Sancaktepe Belediye

Information Sancaktepe Belediye vidare efter 4-3 på straffar.

24 Erzincanspor
2-1
Yeni Malatyaspor

Kızılcabölükspor
2-1 f
Kocaeli Birlikspor

Elazığspor
*1-1 f
Ofspor

Information Elazığspor vidare efter 4-1 på straffar.

Gaziantepspor
1-0
Düzyurtspor

Rizespor
3-0
Fethiyespor

Galatasaray
5-1
Dersimspor

Onsdag 26 oktober 2016
İnegölspor
3-2
Sarıyer

Gümüşhanespor
2-1
Anadolu Selçukspor

çorum Belediyespor
1-2 f
Trabzonspor

Tepecikspor
0-2
Şanlıurfaspor

Kırklarelispor
2-1
Gaziantep BB

Sivasspor
3-2
Bugsaşspor

Samsunspor
1-4
Menemen Belediyespor

Afjet Afyonspor
1-1* f
ümranıyespor

Information ümranıyespor vidare efter 4-3 på straffar.

Balıkesirspor
0-0* f
Darıca Gençlerbirliği

Information Darıca Gençlerbirliği vidare efter 4-1 på straffar.

Boluspor
1-0 f
Elaziz Belediyespor

Akhisar Belediyespor
1-4
Nazilli Belediyespor

BB Erzurumspor
5-2
Tuzlaspor

Bursaspor
3-0
Yomraspor

Torsdag 27 oktober 2016
Fatih Karagümrük
0-3
Göztepe

Yeni Amasyaspor
1-0
Denizlispor

Aydınspor
1-0
Antalyaspor

Kasımpaşa
2-0
Kahramanmaraşspor

Kayserispor
1-0
Bucaspor

Andra omgången | 22.09.2016, 23:59
Visa matchfakta
Tisdag 20 september 2016
Ofspor
5-3
Karabükspor

Orhangazispor
2-3 f
Kayserispor

Elazığspor
6-4
Sarayönü Belediyespor

Afjet Afyonspor
2-1
Karžıyaka

Alanyaspor
0-1
Sancaktepe Belediye

Onsdag 21 september 2016
24 Erzincanspor
3-2
Adanaspor

Dersimspor
1-0
Eskižehirspor

Cizrespor
0-2
Aydınspor

Elaziz Belediyespor
4-2
Tokatspor

Hatayspor
0-1
Balıkesirspor

Yomraspor
*0-0 f
İstanbulspor

Information Yomraspor vidare efter 4-1 på straffar.

Kayseri Erciyesspor
0-1
Yeni Amasyaspor

Karaman Belediyespor
2-3
Gümüžhanespor

Sivas Belediyespor
1-2 f
Bucaspor

Kırıkhanspor
2-3 f
Fethiyespor

Düzyurtspor
2-0
1461 Trabzon

Amed SK
2-0
Niğde Belediyespor

Kastamonuspor
1-2
Tuzlaspor

Keçiörengücü
2-0
Anadolu üsküdar

Manisa BBSK
2-4
Rizespor

Zonguldak Kömürspor
1-2
Şanlıurfaspor

Ankara Adliyespor
0-3
Menemen Belediyespor

Kırklarelispor
2-1
Etimesgut

Fatih Karagümrük
1-0
Giresunspor

İnegölspor
3-0
Halide Edip Adıvar

Sarıyer
1-0
Bodrumspor

Bandırmaspor
3-1
Yežil Bursa

Kocaeli Birlikspor
2-0
Sakaryaspor

Tepecikspor
*2-2 f
Manavgatspor

Information Tepecikspor vidare efter 6-5 på straffar.

Silivrispor
1-1* f
Ümranıyespor

Information Ümranıyespor vidare efter 4-2 på straffar.

Kahramanmaražspor
2-1
Hacettepe

Nazilli Belediyespor
3-0
Kartalspor

Anadolu Selçukspor
1-0
Altınordu

Boluspor
4-0
Nevžehirspor Gençlik

Darıca Gençlerbirliği
2-0
Ankaragücü

Pendikspor
3-2
Türk Metal Kırkkale

Yeni Malatyaspor
4-0
Kurtalanspor

Samsunspor
*1-1 f
Diyarbekirspor

Information Samsunspor vidare efter 5-4 på straffar.

Manisaspor
1-3 f
Çorum Belediyespor

Trabzonspor
6-0
Ardahanspor

Adana Demirspor
1-3
BB Erzurumspor

Torsdag 22 september 2016
Eyüpspor
0-2
Gaziantepspor

Bayrampažaspor
0-1
Bursaspor

Bugsažspor
2-0
Sultanbeyli Belediye

Kızılcabölükspor
5-1
Mersin ?dmanyurdu

Sivasspor
3-1
Tire 1922

Denizlispor
2-1
Kemerspor

Gaziantep BB
*0-0 f
Düzcespor

Information Gaziantep BB vidare efter 3-2 på straffar.

Göztepe
5-0
Kütahyaspor

Första omgången | 06.09.2016, 23:59
Visa matchfakta
Tisdag 6 september 2016
Orduspor
0-1
Türk Metal Kırkkale

Araklıspor
0-1
Yomraspor

Pazarspor
1-3
Düzyurtspor

Ardahanspor
1-0
Bayburt İÕİ

24 Erzincanspor
1-0
Muş Spor

12 Bingöl Spor
1-1* f
Dersimspor

Information Dersimspor vidare efter 7-6 p&229; straffar.

Elaziz Belediyespor
2-0
Iğdır Aras Spor

Van BB
0-1
Kurtalanspor

Batman Petrolspor
0-4
Diyarbekirspor

Cizrespor
4-0
Hakkari Spor

Karaman Belediyespor
2-1
Tarsus ?dman Yurdu

Kırıkhanspor
2-0
Kozan Belediyespor

Sarayönü Belediyespor
1-0
Kilis Belediyespor

Nevşehirspor Gençlik
2-0
Aksaray Belediye Spor

Ankara Adliyespor
3-2
Erbaaspor

Çorum Belediyespor
4-1
Bartinspor

Ankara Demirspor
0-1
Yeni Amasyaspor

Halide Edip Adıvar
1-0
Çatalcaspor

Silivrispor
1-0
Edirnespor

Kartalspor
3-1 f
Maltepespor

Beylerbeyispor
0-1 f
Sancaktepe Belediye

Tekirdağspor
0-3
Bayrampaşaspor

Sultangazispor
1-1* f
Sultanbeyli Belediye

Information Sultanbeyli Belediye vidare efter 4-3 på straffar.

Darıca Gençlerbirliği
1-0
Gölcükspor

Düzcespor
3-1 f
Kocaelispor

Yeşil Bursa
1-0
Karacabey Birlikspor

Çanakkale Dardanelspor
0-1
Orhangazispor

Kütahyaspor
1-0
Denizli BB

Tire 1922
1-0
Utaş Uşakspor

Manisa BBSK
3-2 f
Bergama Belediyespor

Bodrumspor
*0-0 f
Muğlaspor

Information Bodrumspor vidare efter 4-2 på straffar.

Kızılcabölükspor
5-2 f
Altay

Kemerspor
2-0
Payasspor

Manavgatspor
1-0
Erzin Belediyespor

Afjet Afyonspor
2-0
Yozgatspor

Derincespor
1-2 f
Sakaryaspor

Kvalomgång | 29.08.2016, 23:59
Visa matchfakta
Måndag 29 augusti 2016
Ardahanspor
2-1
Artvin Hopaspor

Iğdır Aras Spor
2-1
Sarıkamış Belediye Spor

Muş Spor
*1-1 f
Ağrı Spor

Information Muş Spor vidare efter 4-2 på straffar.

Mardin 47 Spor
1-1* f
Kurtalanspor

Information Kurtalanspor vidare efter 5-4 på straffar.

Hakkari Spor
3-1 f
Tatvan Gençlerbirliği

Bucak B Oğuzhanspor
1-1* f
Karaman Belediyespor

Information Karaman Belediyespor vidare efter 5-4 på straffar.

Eğirdirspor
0-0* f
Utaş Uşakspor

Information Utaş Uşakspor vidare efter 4-3 på straffar.

Altınova Belediyespor
1-3
Edirnespor

Bartinspor
2-0
Bozüyük Vitraspor

Ayancık Belediyespor
1-10
Yeni Amasyaspor

Yapraklı Belediye Spor
1-10
Yozgatspor

Yeşil Kırşehir
1-2
Nevşehirspor Gençlik

Osmaniyespor
1-2
Aksarayspor

Kilis Belediyespor
2-0
Adıyaman 1954 Spor