ecst.se fotboll

2019-20

Start: 11 september 2019
Slut: -

1+5

omgångar

33/33

spelade matcher

34

lag

Final 24.06.2020, 22:15

Visa matchfakta
Onsdag 24 juni 2020
Vojvodina
*2-2 f
Partizan

Information Vojvodina vinnare efter 4-2 på straffar.

Semifinaler 10.06.2020, 22:09

Visa matchfakta
Onsdag 10 juni 2020
Čukarički
0-1
Vojvodina

Partizan
1-0
Crvena Zvezda

Kvartsfinaler 03.06.2020, 22:12

Visa matchfakta
Tisdag 2 juni 2020
Inđija
1-2
Crvena Zvezda

Onsdag 3 juni 2020
Čukarički-Stankom
3-2
Radnički Niš

Radnik Surdulica
1-2
Partizani

Vojvodina
*0-0
Mladost Lučani

Information Vojvodina vidare efter 5-4 på straffar.

Andra omgången 10.03.2020, 21:41

Visa matchfakta
Onsdag 23 oktober 2019
Radnički Niš
2-0
Bačka Palanka

Teleoptik
0-1
Čukarički

Inđija
2-1
Proleter Novi Sad

OFK Beograd
1-2
Radnik Surdulica

Mladost Lučani
*1-1 f
Bačka Topola

Information Mladost Lučani vidare efter 5-4 på straffar.

Vojvodina
4-0
Sinđelić Beograd

Onsdag 20 november 2019
Crvena Zvezda
1-0
Mačva Šabac

Tisdag 10 mars 2020

Partizan
4-0
Spartak Subotica

Första omgången 10.10.2019, 22:05

Visa matchfakta
Onsdag 25 september 2019
Sinđelić Beograd
*0-0 f
Zemun

Information Sinđelić Beograd vidare efter 4-2 på straffar.

Napredak
1-1* f
Bačka Topola

Information Bačka Topola vidare efter 4-3 på straffar.

Zlatibor Čajetina
1-4
Vojvodina

Inđija
2-0
Dinamo Vranje

OFK Beograd
3-2
Rad Beograd

Bratstvo Prigrevica
1-3
Mladost Lučani

Budućnost Dobanovci
1-4
Radnički Niš

Bačka Palanka
1-0
Radnički Kragujevac

Mačva Šabac
1-0
Metalac GM

Čukarički
3-1
Žarkovo

Spartak Subotica
2-0
Novi Pazar

Torsdag 26 september 2019
Trajal Krusevac
2-3
Radnik Surdulica

Onsdag 9 oktober 2019
Vodojaža
0-6
Partizan

Proleter Novi Sad
2-1
Javor Ivanjica

Voždovac
2-2* f
Teleoptik

Information Teleoptik vidare efter 8-7 på straffar.

Torsdag 10 oktober 2019
Trepča
0-8
Crvena Zvezda

Kvalomgång 11.09.2019, 23:59

Visa matchfakta
Onsdag 11 september 2019
Jagodina
0-0* f
Teleoptik

Information Teleoptik vidare efter 6-5 på straffar.

Bratstvo Prigrevica
3-0
Bečej

 

Skytteliga 10.03.2020, 23:59

Đorđe Ivanović
Partizan
5
Veljko Simić
Crvena Zvezda
4
Petar Tanasić
Bratsvo 1946
3
Dejan Zukić
Vojvodina
3
Not:
-