ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 7 september 2019
Slut: 24 maj 2020

144

lag

8

omgångar

92/166

matcher spelade

Första omgången

55 matcher

7-15 september 2019

Andra omgången

46 matcher

29 september 2019

Tredje omgången

32 matcher

20 oktober 2019

Fjärde omgången

16 matcher

22-24 november 2019

Femte omgången

8 matcher

17-19 december 2019

Kvartsfinaler

4 matcher

14-16 januari 2020

Semifinaler

2x2 matcher

4 februari 2020
Returer 11-12 februari 2020

Final

1 match

24 maj 2020

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

12.02.2020, 23:42

Match 2:2

Tisdag 11 februari 2020

Famalicão
1-1
Benfica

Information Benfica vidare med sammanlagt 4-3.

Onsdag 12 februari 2020

Porto
3-0
Academico Viseu

Information Porto vidare med sammanlagt 4-1.

Match 1:2

Tisdag 4 februari 2020

Benfica
3-2
Famalicão

Academico Viseu
1-1
Porto

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

16.01.2020, 23:00

Tisdag 14 januari 2020

Porto
2-1
Varzim

Benfica
3-2
Rio Ave

Onsdag 15 januari 2020

Paços de Ferreira
0-1
Famalicão

Torsdag 16 januari 2020

Academico Viseu
1-0
Canelas 2010

 

 

Visa matchfakta

Femte omgången

18.12.2019, 23:43

Tisdag 17 december 2019
Academico Viseu
1-0
Chaves

Varzim
2-1 f
Anadia

Marinhense
0-2
Rio Ave

Onsdag 18 december 2019
Sertanense
0-1
Canelas 2010

Paços de Ferreira
3-0
Espinho

Benfica
2-1
Sporting Braga

Torsdag 19 december 2019
Porto
20 : 15
Santa Clara

Famalicão
21 : 30
Mafra

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

24.11.2019, 23:17

Fredag 22 november 2019
Leixões
1-4
Santa Clara

Varzim
1-0
Loures

Lördag 23 november 2019
Sertanense
2-1 f
Farense

Espinho
3-2 f
Arouca

Academico Viseu
1-0
Feirense

Famalicão
1-0
Académica

Sporting Braga
1-0
Gil Vicente

Vizela
1-2
Benfica

Söndag 24 november 2019
Pedras Salgadas
0-0* f
Canelas 2010

Information Canelas 2010 vidare efter 6-5 på straffar.

Moreirense
1-3
Mafra

Anadia
2-1
Beira-Mar

Sintra
0-2
Marinhense

Paços de Ferreira
1-0
Sanjoanense

Rio Ave
1-0
Alverca

Porto
4-0
Vitória Setúbal

Chaves
1-0
Belenenses

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

08.09.2019, 22:12

Lördag 7 september 2019
Câmara de Lobos
0-4
Felgueiras 1932

Pevidem
1-3
Berço

São João Ver
0-3
Sanjoanense

Manteigas
1-3
Bustelo

Sintra
1-0
Loures

Lagos
1-0
Lusitano GC Évora

Lusitânia
1-2
Amora

Söndag 8 september 2019
Sertanense
*1-1 f
Oleiros

Information Sertanense vidare efter 5-3 på straffar.

Alverca
3-0
Sacavenense

Fafe
3-0
Rebordelo

Mirandela
2-0
Atlético Arcos

Pedras Salgadas
3-1
Vila Pouca

Montalegre
1-0
Cerveira

Maria da Fonte
3-0
Bragança

GD Prado
1-2
Carção

Vilarinho
0-2
Oliveirense

União Madeira
1-0
Vila Real

Amarante
2-1
Trofense

Porto Cruz
0-3
AR São Martinho

Pedras Rubras
0-3
Vizela

Paredes
0-0* f
Lusitânia Lourosa

Information Lusitânia Lourosa vidare efter 4-2 på straffar.

Espinho
2-0
Castro Daire

Arouca
5-0
Rebordosa

Coimbrões
4-1
Régua

Canelas 2010
3-1
Valadares Gaia

Gondomar
3-1
Leça

Mortágua
4-2
Anadia

Condeixa
*0-0 f
Oliveira Hospital

Information Condeixa vidare efter 5-4 på straffar.

Águeda
5-0
Ferreira de Aves

Beira-Mar
6-0
Pampilhosense

Vila Cortez
0-3
Ginásio Figueirense

Lusitano FCV
3-2
Ançã

GRAP
2-3
AD Portomosense

Vila Velha de Ródão
0-5
Caldas

União de Leiria
5-0
Crato

Marinhense
0-0* f
Fátima

Information Fátima vidare efter 4-1 på straffar.

Águias do Moradal
2-4
Vitória de Sernache

São Roque (Açores)
0-1
Torreense

União Almeirim
2-3
União Santarém

Sintrense
1-0 f
Coruchense

Coutada
2-0
Fayal

Pêro Pinheiro
*2-2 f
1º Dezembro

Information Pêro Pinheiro vidare efter 4-2 på straffar.

Real
4-1
Estrela Vendas Novas

Oriental Lisboa
2-0
Ideal

Olhanense
1-0
Armacenenses

Aljustrelense
3-2
Vasco da Gama AC

Juventude Évora
2-2* f
Moncarapachense

Information Moncarapachense vidare efter 7-6 på straffar.

Louletano
1-0
Ferreiras

Penedo Gordo
2-0
Praia Milfontes

Merelinense
*0-0 f
Ponte da Barca

Information Merelinense vidadre efter 5-4 på straffar.

Eléctrico
0-7
Benfica Castelo Branco

Praiense
4-0 f
Fabril Barreiro

Fontinhas
1-3 f
Pinhalnovense

Rabo Peixe
1-0
Olímpico do Montijo

Söndag 15 september 2019
Velense
12:30
Alcochetense

 

Skytteliga

-