ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: -
Slut: 25 maj 2019

-

lag

7

omgångar

135/135

matcher spelade

Sjätte omgången

64 matcher

22-23 september 2018

Sjunde omgången

32 matcher

30-31 oktober 2018

Åttonde omgången

16 matcher

4-5 december 2018

Nionde omgången

2x8 matcher

19-20 februari 2019
Returer 26-27 februari 2019

Kvartsfinaler

4 matcher

12-13 mars 2019
Returer 2-3 april 2019

Semifinaler

2 matcher

16-17 mars 2019
Returer 23-24 april 2019

Final

1 match

25 maj 2019

 

Magyar Kupa

Säsongen 2018-19

NB I
Magyar Kupa

Visa matchfakta

Final

25.05.2019, 21:55

Lördag 25 maj 2019
Honvéd
1-2
Vidi

1-0 Filip Holender (14)

1-1 Marko Šćepović (80)
1-2 Anel Hadžić (90+1)

Publik på Groupama Aréna, Budapest

 

Visa matchfakta

Semifinaler

24.04.2019, 23:59

Match 2:2
Tisdag 23 april 2019
Debrecen
0-3
Vidi

Information Vidi vidare med sammanlagt 4-0.

Onsdag 24 april 2019
Soroksár
0-3
Honvéd

Information Honvéd vidare med sammanlagt 5-1.

Match 1:2
Tisdag 16 april 2019
Vidi
1-0
Debrecen

Onsdag 17 april 2019
Honvéd
2-1
Soroksár

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

03.04.2019, 23:59

Match 2:2
Tisdag 2 april 2019
Mezőkövesd-Zsóry
1-2
Debrecen

Information Debrecen vidare med sammanlagt 3-1.

Onsdag 3 april 2019
Honvéd
4-2
Budaörs

Information Honvéd vidare med sammanlagt 6-3.

Soroksár
*1-1 f
Puskás

Information Soroksár vidare med sammanlagt 2-2 och 5-4 på straffar.

Vidi
2-0
Ferencváros

Information Vidi vidare med sammanlagt 4-1.

Match 1:2
Tisdag 12 mars 2019
Debrecen
1-0
Mezőkövesd-Zsóry

1-0 Daniel Zsóri (58)

 

Onsdag 13 mars 2019
Budaörs
1-2
Honvéd

1-0 Adam Tányéros (22)

1-1 David N'Gog (63)
1-2 David N'Gog (77)

Puskás
1-1
Soroksár

1-0 Gonzalo Vega (41)

1-1 Mark Orosz (75)

Ferencváros
1-2
Vidi

1-1 Fernando Gorriarán (27)

0-1 Roland Juhász (1)
1-2 Paulo Vinícius (58)

 

 

Visa matchfakta

Nionde omgången

27.02.2019, 21:55

Match 2:2
Tisdag 26 februari 2019
Debrecen
1-1
Ajka

1-0 Tamas Takács (54)

1-1 Gergo Kovacs (69)

Information Debrecen vidare med sammanlagt 4-3.

Paksi SE
1-3
Puskás

1-0 Bence Lenzsér (17)

1-1 Liridon Latifi (23)
1-2 Liridon Latifi (75)
1-3 Liridon Latifi (straff, 82)

Information Puskás vidare med sammanlagt 4-3.

Szombathelyi Haladás
0-1
Mezőkövesd-Zsóry

 

0-1 Mark Koszta (90+1)

Information Mezőkövesd-Zsóry vidare med sammanlagt 1-0.

Kisvárda
1-1
Ferencváros

1-1 Gheorghe Grozav (67)

0-1 Fernando Gorriarán (33)

Information Ferencváros vidare med sammanlagt 3-1.

Onsdag 27 februari 2019
Andráshida
0-1
Soroksár

 

0-1 Istvan Lakatos (2)

Information Soroksár vidare med sammanlagt 4-2.

Vidi
3-0
Taksony

1-0 Szabolcs Huszti (26)
2-0 Anel Hadžić (32)
3-0 Szabolcs Huszti (42)

 

Information Vidi vidare med sammanlagt 4-0.

Honvéd
1-1
Tiszakécske

1-0 Danilo (30)

1-1 David Szabó (46)

Information Honvéd vidare med sammanlagt 2-1.

Kaposvári Rákóczi
0-0
Budaörs

Information Budaörs vidare med sammanlagt 2-1.

Match 1:2
Tisdag 19 februari 2019
Ajka
2-3
Debrecen

1-1 David Illés (61)
2-2 Zoltan Kenderes (73)

0-1 Tamas Takács (59)
1-2 Krisztian Kuti (67)
2-3 Adam Újvárosi (90+1)

Onsdag 20 februari 2019
Soroksár
3-2
Andráshida

1-0 Attila Lőrinczy (9)
2-2 Laszlo Erdélyi (47)
3-2 Laszlo Erdélyi (65)

1-1 Fabian Kristóf (26)
1-2 Fabian Kristóf (34)

Taksony
0-1
Vidi

 

0-1 Armin Hodžić (78)

Tiszakécske
0-1
Honvéd

 

0-1 Änis Ben-Hatira (35)

Budaörs
2-1
Kaposvári Rákóczi

1-0 Andras Stieber (straff, 35)
2-0 Milkos Sajban (78)

2-1 Peter Rajczi (90)

Puskás
1-2
Paksi SE

1-1 Andras Radó (49)

0-1 Tamas Egerszegi (10)
1-2 Janos Hahn (straff, 87)

Mezőkövesd-Zsóry
0-0
Szombathelyi Haladás

Ferencváros
2-0
Kisvárda

1-0 Davide Lanzafame (53)
2-0 Daniel Böde (86)

 

 

Visa matchfakta

Åttonde omgången

05.12.2018, 21:34

Tisdag 4 december 2018
Pénzügyőr
0-6
Puskás

Szentlőrinc SE
1-4 f
Várda SE

III. Kerületi TUE
0-6
Mezőkövesd-Zsóry

Sajóbábony Vegyész
0-1
Taksony

Vasas
1-2
Debrecen

Onsdag 5 december 2018
Budaörs
5-3
Diósgyőr

Sényő Carnifex
0-4
Ferencváros

Tiszaújváros
0-4
Honvéd

Iváncsa
2-4
Szombathelyi Haladás

Érdi VSE
0-0* f
Andráshida

Information Andráshida vidare efter 4-3 på straffar.

Füzesgyarmati
0-1
Tiszakécske

Soroksár SC
2-0
Békéscsaba

Ajka
2-1
MTK

Budafoki MTE
1-2
Vidi

Siófok
2-2* f
Paksi SE

Information Paksi SE vidare efter 6-5 på straffar.

Kaposvári Rákóczi
1-0
Újpest

 

Visa matchfakta

Sjunde omgången

31.10.2018, 23:59

Tisdag 30 oktober 2018
Zalaegerszegi TE
0-2
Diósgyőr

Onsdag 31 oktober 2018
III. Kerületi TUE
2-1
Gyirmót

Szarvasi
1-3
Szombathelyi Haladás

Sárvári
0-4
Ferencváros

Gyöngyös
0-4
Várda SE

Vecsés
0-5
MTK

Teskánd
0-3
Debrecen

Kazincbarcika
2-4
Vasas

Érdi VSE
2-1 f
Monori SE

Lipót Pékség
2-4
Ajka

Dabas
0-1
Tiszakécske

Budaörs
5-0
Ceglédi

Sényő Carnifex
2-1
Makó

Dabas-Gyón
0-1
Pénzügyőr

Balassagyarmat VSE
1-3
Taksony

Szekszárd
1-3
Budafoki MTE

Iváncsa
1-0
Pápai Perutz

Biatorbágy
0-4
Szentlőrinc SE

Balatonlelle SE
0-2
Tiszaújváros

Füzesgyarmati
2-0
Szabadkikötő

Oroszlány
2-6 f
Sajóbábony Vegyész

Andráshida
1-0
Nyíregyháza Spartacus

Körmendi
0-7
Soroksár SC

Kalocsai
0-1
Siófok

Szeol
1-2
Kaposvári Rákóczi

Ménfőcsanak
0-1
Mezőkövesd-Zsóry

Csákvári TK
1-2
Paksi SE

Dunaújváros-Pálhalma
0-2
Puskás

Tatabánya
0-2
Békéscsaba

Jászberényi Vasas
0-1
Honvéd

Vác
1-3
Vidi

Győri ETO
2-3 f
Újpest

 

Visa matchfakta

Sjätte omgången

23.09.2018, 23:59

Lördag 22 september 2018
Nyírbátori
0-3
Nyíregyháza Spartacus

Nagyatádi
1-2
Pénzügyőr

Nagykanizsai ULE
0-1
Iváncsa

Fegyvernek
0-6
Monori SE

1908 SZAC
0-3
Békéscsaba

Hódmezővásárhely
1-3
Vác

Kecskeméti LC
0-1
Körmendi

PTE-PEAC
1-4
Ajka

Körösladány
2-8
Budaörs

Szeged
0-2
Ferencváros

Bátaszék SE
1-7
Újpest

Király SZE
0-3
Kaposvári Rákóczi

Kozármisleny
0-4
Győri ETO

BKV Előre
1-2
Debrecen

Szekszárd
*1-1 f
Dorogi

Information Szekszárd vidare efter 4-3 på straffar.

Berkenye
0-5
Tiszakécske

Komárom
1-3
Puskás

Sárrétudvari
0-1
Zalaegerszegi TE

Tállya
0-8
MTK

Fűzfői
0-5
Soroksár SC

Edelény
1-6
Sárvári

Gesztely
0-1
Sajóbábony Vegyész

Tiszafuredi VSE
0-2
Dabas-Gyón

Úrkút
1-1* f
Balatonlelle SE

Information Balatonlelle SE vidare efter 4-3 på straffar.

KSE Csesztreg
0-4
Makó

Maroshegy
0-2
Taksony

Lukácsháza
1-4
Balassagyarmat VSE

Tiszasziget
1-3
Tiszaújváros

Siklós
0-5
Paksi SE

Pécsi MFC
1-2
Kazincbarcika

Putnok VSE
0-2
Csákvári TK

Szeged 2011
0-1
Siófok

Fővárosi Vízművek
0-5
Mezőkövesd-Zsóry

Felsőtárkány SE
1-3
Ménfőcsanak

Lipót Pékség
3-2
Kecskeméti TE

Biatorbágy
4-2
Balatonfüredi

Dunaharaszti MTK
0-1
Szentlőrinc SE

Teskánd
3-0
Mezőfalva

Rákosmenti KSK
1-1* f
Szabadkikötő

Information Szabadkikötő vidare efter 7-6 på straffar.

Tatabánya
3-2
Hajdúböszörményi

BVSC
0-1
Érdi VSE

Söndag 23 september 2018
Bőny
0-6
Honvéd

Cigánd SE
0-2
Vidi

Balkanyi SE
1-3 f
Andráshida

Öttevényi
0-1
Gyöngyös

Kalocsai
1-0
Ibrány SE

Bonyhád Völgység
0-3
Budafoki MTE

Gyöngyöshalász SE
1-5
Gyirmót

Szolnoki MÁV
0-1
Várda SE

Csepel
0-2
Szombathelyi Haladás

Oroszlány
1-0
Ózdi

Hévíz
2-4 f
Pápai Perutz

Dabas
1-0
Salgótarjáni BTC

Jánossomorja
0-4
III. Kerületi TUE

Nagykőrösi Kinizsi
1-4
Vasas

ESMTK
1-3 f
Diósgyőr

Szeol
2-0
Balmazújváros Sport

FC Hatvan
0-1
Ceglédi

Jászberényi Vasas
2-1
MTE 1904

Jánoshalmi
2-3 f
Füzesgyarmati

Eger
0-5
Dunaújváros-Pálhalma

Szarvasi
*4-4 f
DEAC

Information Szarvasi vidare efter 3-2 på straffar.

Tordas
3-3* f
Sényő Carnifex

Information Sényő Carnifex vidare efter 6-5 på straffar.

 

Skytteliga

-