ecst.se fotboll

2019-20

Start: 22 maj 2019
Slut: 24 maj 2020

7

omgångar

57/57

spelade matcher

52

lag

Final 24.05.2020, 18:38

Visa matchfakta
Söndag 24 maj 2020
BATE Borisov
1-0 f
Dinamo Brest

Semifinaler 29.04.2020, 22:23

Visa matchfakta
Match 2:2
Onsdag 29 april 2020
BATE Borisov
2-0
Slavia Mozyr

Information BATE Borisov vidare med sammanlagt 2-1.

Shakhtyor Soligorsk
4-2
Dinamo Brest

Information Dinamo Brest vidare med sammanlagt 4-4 och fler mål på bortaplan.

Match 1:2
Onsdag 8 april 2020
Slavia Mozyr
1-0
BATE Borisov

Dinamo Brest
2-0
Shakhtyor Soligorsk

Kvartsfinaler 15.03.2020, 23:59

Visa matchfakta
Match 2:2

Lördag 14 mars 2020

Slavia
wo
Dnyapro

Information Slavia vidare på walkover.

Shakhtyor Soligorsk
2-0
Torpedo BelAZ

Information Shakhtyor Soligorsk vidare med sammanlagt 3-0.

BATE Borisov
3-2
Dinamo Minsk

Information BATE Borisov vidare med sammanlagt 5-3.

Söndag 15 mars 2020

Isloch
0-0* f
Dinamo Brest

Information Dinamo Brest vidare med sammanlagt 0-0 och 5-3 på straffar.

Match 1:2

Måndag 9 mars 2020

Dnyapro
wo
Slavia

Torpedo BelAZ
0-1
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Minsk
1-2
BATE Borisov

Tisdag 10 mars 2020

Dinamo Brest
0-0
Isloch

Fjärde omgången 04.08.2019, 23:59

Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Energetyk-BDU
2-3
Isloch

Dinamo Minsk
3-1
Gomel

BATE Borisov
8-1
Tarpeda

Dinamo Brest
3-1
FK Minsk

Söndag 4 augusti 2019
Naftan
1-4
Torpedo BelAZ

Dnyapro
2-1
Slutsk

Slavia
3-1
Vitebsk

Lokomotiv Gomel
1-2
Shakhtyor Soligorsk

Tredje omgången 28.07.2019, 23:59

Visa matchfakta
Onsdag 26 juni 2019
Slonim
1-3
Vitebsk

Smolevichy-STI
0-2
Shakhtyor Soligorsk

Granit
0-2
Dinamo Minsk

Sputnik
2-5
BATE Borisov

Onsdag 24 juli 2019
Baranovichi
1-7
Torpedo BelAZ

Lördag 27 juli 2019
Smorgon
1-4
Gomel

Lokomotiv Gomel
3-0
Gorodeya

NFK Minsk
1-3 f
Slavia

Volna
1-3
Dnyapro

Ruh Brest
0-1
Dinamo Brest

Söndag 28 juli 2019
Arsenal
0-6
Energetyk-BDU

Oshmyany
1-3
Isloch

Belshina
1-3
Minsk

Lida
3-3* f
Slutsk

Information Slutsk vidare efter 4-3 på straffar.

Kletsk
2-7
Tarpeda

Andra omgången 12.06.2019, 23:59

Visa matchfakta
Onsdag 12 juni 2019
UAS Zhitkovichi
wo
NFK Minsk

Kletsk
*2-2 f
Orsha

Viktoriya Maryina Horka
2-3
Sputnik

Montazhnik
0-1
Naftan

Osipovichy
0-1
Smolevichy-STI

Underdogs
1-3
Lida

Ivatsevichi
2-3
Ruh Brest

Oshmyany
2-1
Khimik Svetlogorsk

SMI Autotrans
0-6
Smorgon

Molodechno-DYuSSh 4
0-5
Arsenal

Uzda
0-3
Belshina

PK imya Kremko
0-2
Slonim

Gorki
0-3
Volna

Neman-Agro
1-2
Baranovichi

Första omgången 22.05.2019, 23:59

Visa matchfakta
Onsdag 22 maj 2019
Servolyuks Mogilev Region
2-6
Ivatsevichi

FC Detskoselskiy
0-0* f
FK Smolevichy-STI

Information FK Smolevichy-STI vidare efter 8-7 på straffar.

Montazhnik Mozyr
3-1
Dyush-3 Stenles Pinsk

Kovchegservis Minsk
0-5
Victoria Maryina Gorka

Dush Pinsk Region
1-3
FK Čist́

PK Im. Kremko
2-1
Energosbyt-BSATU

 

Skytteliga

-
Not:
Andra omgången: Zhitkovichi drog sig ur cupen.
Kvartsfinaler: Dnyapro lades ned inför omgången.