ecst.se fotboll

2019-20

Start: 4 juni 2019
Slut: 4 juli 2020

7

omgångar

87/88

spelade matcher

89

lag

Final 04.07.2020, 18:45

Visa matchfakta
4 juli 2020
Lördag 4 juli 2020
Flora
2-1
Trans

Semifinaler 20.06.2020, 22:55

Visa matchfakta
20 juni 2020
Lördag 20 juni 2020
Elva
2-4
Narva Trans

Trans
4-1
Tallinna Kalev

Kvartsfinaler 11.03.2020, 23:59

Visa matchfakta
10-11 mars 2020

Tisdag 10 mars 2020

Elva
3-1
K-Järve JK Järve II

Nõmme Kalju
1-2
Trans

Onsdag 11 mars 2020

Võru FC Helios
0-6
Tallinna Kalev

Tammeka
0-3
Flora

Fjärde omgången 06.11.2019. 23;59

Visa matchfakta
25 september-6 november 2019

Tredje omgången 29.10.2019, 23:59

Visa matchfakta
20 augusti-29 koktoner
Tisdag 20 augusti 2019
Tarvastu
1-4
Elva

Põhja-Sakala
0-3
Tallinna Kalev

Lördag 24 augusti 2019
ReUnited
5-2
NPM Silmet

Tisdag 27 augusti 2019
Rasmus Värki
3-0
Anija

Onsdag 4 september 2019
Paide
13-0
Põhja-Tallinna JK Volta

TJK Legion II
0-1
Tammeka IV

Torsdag 5 september 2019
Põhja-Tallinna Volta II
2-0
Viimsi

Lördag 7 september 2019
Team Helm
1-21
FCI Levadia

Onsdag 11 september 2019
K-Järve JK Järve II
18 : 00
Tallinna Kalev III

Tisdag 29 oktober 2019
Tabasalu Charma
18 : 00
Flora II

Andra omgången 21.08.2019, 23:59

Visa matchfakta
Torsdag 25 juli 2019
Tallinna JK
2-7
Tarvastu

Lördag 27 juli 2019
Tallinna Wolves
5-1
Vastseliina

Kuressaare
12-1
Kadakas

Söndag 28 juli 2019
Põhja-Sakala
5-1
Helios

Team Helm
3-2
Rumori Calcio

TJK Legion II
9-0
Äksi Wolves

Måndag 29 juli 2019
Teleios
2-4
Põhja-Tallinna JK Volta

Onsdag 31 juli 2019
K-Järve JK Järve
0-1
Võru FC Helios

Läänemaa Haapsalu
1-5
Flora II

Torsdag 1 augusti 2019
Loo
0-1
Eston Villa II

Järva-Jaani
1-10
Tartu Welco

Põhja-Tallinna JK Volta
6-0
Jõgeva Wolves

Fredag 2 augusti 2019
ReUnited
5-1
Poseidon

Tisdag 6 augusti 2019
Vaprus
2-3
Tallinna Kalev III

Legion
0-7
Trans

Elbato
0-3
Maardu

Nõmme United
1-3
Tammeka

Kristiine JK
0-10
Paide

Viimsi
2-0
Raplamaa

Onsdag 7 augusti 2019
Igiliikur
1-7
Tulevik

Lelle
0-1
Tabasalu Charma

Elva
7-0
Viimsi Lõvid

Anija
2-1
Kompanii Marjamaa

Söndag 11 augusti 2019
NPM Silmet
5-2
Flora III

Måndag 12 augusti 2019
Kose
0-5
Paide III

Tisdag 13 augusti 2019
Pärnu Sadam
0-0* f
Otepää

Information Otepää vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 14 augusti 2019
Rasmus Värki
*2-2 f
Eston Villa

Information Rasmus Värki vidare efter 5-3 på straffar.

Tisdag 20 augusti 2019
Flora
12-0
Kohtla-Nõmme

Onsdag 21 augusti 2019
Nõmme Kalju
2-0
Keila

Första omgången 24.07.2019, 23:59

Visa matchfakta
Tisdag 4 juni 2019
Paide III
13-2
Mauruse Saurused

Lördag 8 juni 2019
Helios
5-1
Rumori Calcio II

Onsdag 12 juni 2019
Tammeka IV
0-4
Tallinna Kalev III

Torsdag 13 juni 2019
Tallinna FC Zapoos
Inst
Zenit Tallinn

Information Zenit Tallinn vidare.

Mulgi
0-1
Tallinna Wolves

Onsdag 19 juni 2019
Viimsi II
1-2
Maarjamäe FC Igiliikur

K-Järve JK Järve II
0-0
JK 32.KK

Eston Villa
15-0
Metsis

Torsdag 20 juni 2019
Kompanii Marjamaa
6-2
Sssolutions

Kadakas
3-1
Maksatransport

Lelle
2-1
TransferWise

Soccernet
1-3
Vastseliina

Fredag 21 juni 2019
Piraaja
1-3
TJK Legion II

Onsdag 26 juni 2019
Pusivus
0-5
Pärnu Sadam

Torsdag 27 juni 2019
Flora III
10-0
Poseidon II

Noorus-96
2-4 f
Otepää

Tisdag 9 juli 2019
Olympic
1-9
Paide

Lördag 13 juli 2019
Maardu
12-0
Warrior

Tulevik
0-0
Kadrina

Trans
0-3
Maardu Aliens

Rakvere Tarvas
0-3
K-Järve JK Järve

Põhja-Tallinna JK Volta
18-0
Viking

Põhja-Sakala
5-2 f
Pärnu

Måndag 15 juli 2019
Tammeka
8-1
FCI Tallinn

Onsdag 24 juli 2019
Elva
3-0
EMÜ

 

Skytteliga

-
Not:
-