ecst.se fotboll

 

Säsong

2021-22

Antal lag

102

Omgångar

1+7

Spelade matcher

70/101

Omgång
Kv
1
2
3
4
Lag
70
40
30
32
16
Matcher
35
20
15
16
8
Spelade
35
20
15
-
-
Omgång
KF
SF
F
Lag
8
4
2
Matcher
4
2
1
Spelade
-
-
-

Final

1 matcher

2 lag

1 matcher

2 lag

Semifinaler

2 matcher

4 lag

2 matcher

4 lag

Kvartsfinaler

4 matcher

8 lag

4 matcher

8 lag

Fjärde omgången

8 matcher

16 lag

8 matcher

16 lag

Tredje omgången

16 matcher

32 lag

16 lag från förstadivisionen, 1 lag från andradivisionen samt 15 vinnare från andra omgången.

Tisdag 22 juni 2021
Naftan Novopolotsk
-
Dinamo Brest
Stenles Pinsk
-
Torpedo BelAZ
Dnepr Mogilev
-
FK Minsk
Malorita
-
Slutsk
Baranovichi
-
BATE Borisov
Belshina Bobruisk
-
Ruh Brest
Orsha
-
Gomel
Partizan Salihorsk
-
Sputnik
Volna
-
Slavia Mozyr
Arsenal
-
Smorgon
Lida
-
Dinamo Minsk
Molodechno
-
Energetyk-BGU
Lokomotiv Gomel
-
Isloch
Leskhoz / Uzda
-
Shakhtyor Soligorsk
Smolevichy
-
Vitebsk
Krumkachy
-
Neman Grodno

16 matcher

32 lag

16 lag från förstadivisionen, 1 lag från andradivisionen samt 15 vinnare från andra omgången.

Andra omgången

15 matcher

30 lag

10 lag från andradivisionen samt 20 vinnare från första omgången.

Uppdaterad: 30.05.2021, 21:48

Lördag 29 maj 2021
BC Maxline
2-4 f
Volna
Senno
1-6
Lokomotiv Gomel
Gazovik Vitebsk
1-8
Naftan
Ostrovets
1-1* f
Baranovichi

Baranovichi vidare efter 4-1 på straffar.

Ivatsevichi
0-5
Arsenal
Atlant Kobrin
0-3
Belshina
Stenles Pinsk
3-2
Slonim
Malorita
11-0
Kostyukovichy
Kronon
1-4
Dnepr Mogilev
Söndag 30 maj 2021
Tsementnik
0-3
Partizan Salihorsk
Stroitel Kapyl
0-4
Orsha
Lepel
0-1
Smolevichy
Osipovichy
1-2
Molodechno
Grodnensky
1-6
Lida
Onsdag 16 juni 2021
Leskhoz
1-1* f
Uzda

Uzda vidare efter 4-2 på straffar.

15 matcher

30 lag

10 lag från andradivisionen samt 20 vinnare från första omgången.

Första omgången

20 matcher

40 lag

5 lag från tredjedivisionen samt 35 vinnare från kvalomgången.

Uppdaterad: 23.05.2021, 23:59

Lördag 22 maj 2021
Falko
2-7
Molodechno
Atlant Kobrin
3-2
Krechet
Postavy
0-1
Gazovik Vitebsk
Svetlogorsk
1-3
BC Maxline
Osipovichy
2-1
Gorki
Stenles Pinsk
5-0
Luninets
Lepel
3-1 f
Niva Tolochin
SMI Autotrans
1-3
Smolevichy
Malorita
4-2 f
Brestzhilstroy
Stroitel Kapyl
2-1
BGU Minsk
Kletsk
0-3
Kronon
Söndag 23 maj 2021
DYuSSh Stolin
2-8
Ivatsevichi
Gorodokskiye L'vy
0-1 f
Senno
Leskhoz
4-1
Montazhnik
Mosty
3-5 f
Tsementnik
Partizan Salihorsk
5-1
Starye Dorogi
ZhKKh Grodno
0-2
Ostrovets
Spartak Shklov
1-2 f
Kostyukovichy
Uzda
5-1
Krupki
Oshmyany
1-2 f
Grodnensky

20 matcher

40 lag

5 lag från tredjedivisionen samt 35 vinnare från kvalomgången.

Kvalomgång

35 matcher

70 lag från tredjedivisionen

Uppdaterad: 09.05.2021, 23:59

Lördag 8 maj 2021
DYuSSh Stolin
3-0
Nadezhda Baranovichy
Malorita
8-0
Visokoe
Leskhoz
4-3 f
Vertykal
Gorki
1-0
Krasnapolle
Granit
1-4
Stenles Pinsk
Drogichin
0-1
Krechet
Gorodokskiye L'vy
7-0
Chashniki
Miory
0-3
Lepel
Senno
4-2
Polotsk
Montazhnik
2-1
Bumprom
Molodechno
5-0
Kolos Cherven
Krupki
2-1
Edinstvo Dzerzhinsk
Viliya
0-5
Smolevichy
Stroitel Kapyl
0-0
Viktoriya Maryina Horka

Stroitel Kapyl vidare efter 3-1 på straffar.

Ivatsevichi
3-0
Ivanovo
Zhlobin
2-2
Svetlogorsk

Svetlogorsk vidare efter 5-4 på straffar.

Berezino
0-4
Falko
Lyuban
2-5
Kletsk
Grodnensky
1-0 f
Chayka Zelva
Oshmyany
1-0
Smena Vawkavysk
Brestzhilstroy
2-0
Niva Dolbizno
Söndag 9 maj 2021
Starye Dorogi
5-3 f
Veras Nesvizh
BGU Minsk
3-0
Spartak Slutsk
Prodtsentr Vitebsk
0-2
Gazovik Vitebsk
Energosbyt-BSATU
0-2
Partizan Salihorsk
Luninets
5-2
Novaya Pripyat
Niva Tolochin
3-1 f
AviaDor Orsha
Atlant Kobrin
5-1
Pruzhany
Postavy
2-1
Glubokoye
Ostrovets
11-0
Slonim City
Belaya Rus
1-1
Mosty

Mosty vidare efter 3-0 på straffar.

Svislach
0-5
ZhKKh Grodno
BC Maxline
6-0
MNPZ
Shchuchyn
1-2
Tsementnik
Uzda
4-2
Urozhaynaya

35 matcher

70 lag från tredjedivisionen

Skytteliga

Uppdaterad: -