ecst.se fotboll

Resultatservice: Torsdag 27 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

18

tävlingar

46

matcher

45

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Sjätte omgången
Anderlecht
0-3
Union Saint-Gilloise

 
Första omgången
OFK Pirin
0-2
Slavia Sofia

Spartak Varna
1-1* f
Vereya

Information Vereya vidare efter 5-4 på straffar.

 
Tredje omgången
Viby
0-3
FC København

Hillerød
1-4
Brøndby

 
Lokomotivi Tbilisi
2-1
Dila

Dinamo Tbilisi
2-1
Kolkheti Poti

Torpedo Kutaisi
3-0
Sioni

 
Fjärde omgången, gruppspel
Aris Avato
0-1
Panachaiki

Irodotos
0-1
Apollon Pontou

Olympiakos
1-0
Levadiakos

 
SPAL
0-2
Sassuolo

Empoli
1-1
Milan

 
Första omgången
Alcides
0-6
AZ

OFC
1-3
Emmen

Groningen
0-2
Twente

Utrecht
2-0
MVV

Gemert
0-4
Feyenoord

 
Kvartsfinal
Lillestrøm
2-0
Bryne

Haugesund
0-1
Strømsgodset

 
Första omgången
Olimpia Grudziądz
*0-0 f
Zagłębie Sosnowiec

Information Olimpia Grudziądz vidare efter 5-3 på straffar.

 
Chaves
21 : 15
Benfica

 
Femte omgången
Luceafărul Oradea
1-5
Astra

Bucovina Rădăuţi
1-1* f
Gaz Metan Mediaş

Information Gaz Metan Mediaş vidare efter 8-7 på straffar.

Rapid Bucureşti
0-2
Turris-Oltul T Măgurele

Unirea Alba Iulia
0-1
FCSB

 
Femte omgången
Avangard Kursk
0-2
Krasnodar

Tambov
1-2 f
Krylya Sovetov

 
Sion
1-2
Zürich

 
Triglav
3-0
Mura

Maribor
3-0
Rudar

Celje
1-1
Aluminij

Olimpija
2-2
Gorica

 
Deportivo Alavés
1-1
Getafe

Real Valladolid
2-1
Levante

Girona
0-1
Real Betis

 
IFK Göteborg
0-2
AIK

Kalmar
1-2
Häcken

 
Tredje omgången
Karadeniz Ereğli BSK
2-3 f
Antalyaspor

Gençlerbirliği
2-0
Bergama Belediyespor

Niğde Anadolu
0-4
BB Bodrumspor

Eyüpspor
1-3
Pazarspor

Kastamonuspor 1966
3-2
Bitlis Özgüzelderespor

Balıkesirspor
5-0
Amed

Giresunspor
3-2 f
Kocaelispor

 
Greuther Fürth
0-0
Hamburger SV