ecst.se fotboll

Resultatservice: Onsdag 26 september 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

43

tävlingar

253

matcher

253

resultat

0

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Första omgången, match 2:2
Laçi
9-0
Naftëtari Kuçovë

Information Laçi vidare med sammanlagt 14-0.

Skënderbeu Korçë
4-0
Veleçiku Koplik

Information Skënderbeu Korçë vidare med sammanlagt 7-0.

Luftëtari Gjirkastër
1-0
Vora

Information Luftëtari Gjirkastër vidare med sammanlagt 5-0.

Kamza
2-2
Besa Kavajë

Information Kamza vidare med sammanlagt 4-2.

Vllaznia Shkodër
1-0
Burreli

Information Vllaznia Shkodër vidare med sammanlagt 2-1.

Kastrioti Krujë
1-0
Korabi Peshkopi

Information Kastrioti Krujë vidare med sammanlagt 2-1.

Egnatia Rrogozhinë
0-0
Dinamo Tirana

Information Egnatia Rrogozhinë vidare med sammanlagt 1-0.

Erzeni Shijak
1-3
Besëlidhja Lezhë

Information Besëlidhja Lezhë vidare med sammanlagt 5-1.

Apolonia Fier
3-2
Pogradeci

Information Apolonia Fier vidare med sammanlagt 4-2.

Bylis
4-1
Tomori Berat

Information Bylis vidare med sammanlagt 5-3.

Lushnja
2-2
Shënkolli

Information Lushnja vidare med sammanlagt 4-3.

Teuta Durrës
4-2
Turbina Cërrik

Information Teuta Durrës vidare med sammanlagt 7-2.

Flamurtari
1-0
Shkumbini Peqin

Information Flamurtari vidare med sammanlagt 2-0.

Kukësi
4-1
Oriku

Information Kukësi vidare med sammanlagt 6-2.

 
Qarabağ
3-2
Zira

 
Sjätte omgången
Genk
4-0
Lommel

Olympic Charleroi
2-5
Lokeren

Excelsior Virton
2-4
Gent

Cercle Brugge
1-2
Beerschot-Wilrijk

Heist
1-2
Zulte-Waregem

Sint-Truiden
3-0
KFC Duffel

Dessel Sport
0-3
Royal Excel Mouscron

Hoogstraten
1-3
KV Oostende

Eendracht Aalst
0-2
Sporting Charleroi

Standard Liège
1-2
Knokke

Deinze
2-0
Club Brugge

Mechelen
3-1
Antwerp

 
GOŠK Gabela
0-0
Čelik

Zvijezda 09
0-0
Radnik Bijeljina

Tuzla City
2-1
Krupa na Vrbasu

FK Sarajevo
1-0
Široki Brijeg

Zrinjski
1-0
Mladost Doboj Kakanj

Željezničar
0-0
Sloboda Tuzla

 
Första omgången
Nesebar
1-3
Ludogorets

Arda
0-1
Cherno More

Lokomotiv G. Oryahovitsa
1-1* f
Dunav 2010

Information Dunav 2010 vidare efter 7-6 på straffar.

Chernomorets Balchik
1-0
Botev Vratsa

CSKA 1948 Sofia
1-4
Botev Plovdiv

 
Tredje omgången
Hundested
0-3
Vendsyssel

Jammerbugt
0-1
Esbjerg

B 1908
2-4 f
Marienlyst

Dalum
1-2 f
Midtjylland

Næstved
1-0
Silkeborg

Aarhus Fremad
1-5
AGF

Roskilde
0-5
AaB

Fredericia
0-2
SønderjyskE

HB Køge
0-4
Nordsjælland

 
Andra kvalomgången, omspel
Lewes (7)
2-1
Kings Langley (7)

Truro City (6)
3-4 f
Hereford (6)

 
Tredje omgången
Arsenal
3-1
Brentford

West Ham United
8-0
Macclesfield Town

Liverpool
1-2
Chelsea

Nottingham Forest
3-2
Stoke City

Tottenham Hotspur
*2-2
Watford

Information Tottenham Hotspur vidare efter 4-2 på straffar.

 
Fjärde omgången
Nõmme Kalju
3-0 f
Tallinna Kalev

Viimsi II
0-3
Elva

 
Inter Turku
2-0
Lahti

Ilves
1-2
HJK

 
Amiens
2-1
Stade rennais

Girondins Bordeaux
1-0
Lille

Caen
2-2
Montpellier Hérault

Dijon
0-3
Olympique lyonnais

Olympique Marseille
3-2
Strasbourg

Nîmes Olympique
0-0
EA Guingamp

Paris Saint-Germain
4-1
Stade Reims

 
B36
2-0
07 Vestur

 
Fjärde omgången, gruppspel
Aittitos Spata
1-1
Ergotelis

Xanthi
0-0
OFI

PAOK
1-1
Aris

Niki Volos
0-1
Kerkyra

AEK
Inst
Lamia

 
Udinese
1-2
Lazio

Atalanta
0-0
Torino

Cagliari
0-0
Sampdoria

Genoa
2-0
Chievo

Juventus
2-0
Bologna

Napoli
3-0
Parma

Roma
4-0
Frosinone

 
Cremonese
2-0
Cosenza

Foggia
2-1
Calcio Padova

 
Kyzyl-Zhar
2-1
Shakhter Karagandy

Zhetysu
1-1
Ordabasy

Kaisar
1-2
Kairat

Akzhayik
0-1
Tobol

Atyrau
0-1
Astana

Aktobe
2-0
Irtysh

 
Första omgången
Sloga Mravince
0-1
Dinamo Zagreb

Križevci
0-9
Rijeka

Vrapče Zagreb
0-2
Hajduk Split

Jadran LP
3-1
Split

Primorac Biograd
0-1
Lokomotiva Zagreb

Sloga Nova Gradiska
2-4
Istra 1961

Slavija Pleternica
0-4
Vinogradar

Marsonia
3-0
Zagreb

Nehaj
2-2* f
Šibenik

Information Šibenik vidare efter 4-2 på straffar.

Krk
1-0
Cibalia

Zelina
2-0
GOŠK Dubrovnik

Varaždin
2-0
Međimurje Čakovec

 
Lietava Jonava
0-6
Žalgiris

Sūduva
0-0
Trakai

 
Fola Esch
1-2
F91 Dudelange

 
Shkendija
0-2
Pobeda

Akademija Pandev
0-2
Renova

Vardar
1-0
Sileks

Makedonija GjP
3-0
Rabotnički

Belasica
1-0
Shkupi

 
Kvartsfinal, match 1:2
Dinamo-Auto
0-3
Sfîntul Gheorghe

Zaria
3-2
Zimbru

Sheriff
3-0
Speranţa Nisporeni

Petrocub
0-2
Milsami

 
Första omgången
OJC Rosmalen
0-6
ADO Den Haag

Excelsior Maassluis
0-4
PSV

RKAV Volendam
1-2
Vitesse

Eemdijk
1-4
ASWH

DOVO
2-2* f
Urk

Information Urk vidare efter 5-4 på straffar.

Groene Ster
2-1
TEC

Staphorst
0-1
PEC Zwolle

Katwijk
0-1 f
Heerenveen

HVV Te Werve
0-7
Ajax

 
Kvartsfinal
Start
2-1
Bodø / Glimt

Rosenborg
2-0
Vålerenga

 
Första omgången
Olimpia Elbląg
0-3
Śląsk Wrocław

Resovia Rzeszów
2-0
Warta Poznań

Starogard Gdański
1-0
Górnik Łęczna

Elana Toruń
1-3
Bytovia Bytów

ROW Rybnik
1-3
Cracovia Kraków

Legionovia Legionowo
2-1
Tychy 71

Lechia Dzierżoniów
0-1
Jagiellonia Białystok

Drwinia
0-1
Wisła Puławy

Polonia Środa
4-3
Radomiak Radom

Tur Bielsk Podlaski
1-4
Nieciecza

Paradyż
0-7
Puszcza Niepołomice

Falubaz Zielon Góra
0-1
Wigry Suwałki

Huragan Morąg
3-2
Zagłębie Lubin

Bałtyk Koszalin
1-3 f
Rozwój Katowice

Jastrzębie
1-2
Piast Gliwice

Kluczbork
0-2
Podbeskidzie

Sandecja Nowy Sącz
0-3
Miedź Legnica

Bełchatów
*1-1 f
Garbarnia Kraków

Information Bełchatów vidare efter 6-5 på straffar.

GKS Katowice
*1-1 f
Pogoń Szczecin

GKS Katowice vidare efter 4-3 på straffar.

 
Femte omgången
UTA Arad
3-3* f
Politehnica Iași

Information Politehnica Iași vidare efter 5-3 på straffar.

Sporting Lieşti
0-3
Mioveni

Slatina
0-2
Dunărea Călăraşi

Academica Clinceni
0-2
Hermannstadt

Progresul Spartac
0-1
Universitatea Cluj

Concordia Chiajna
0-3
Viitorul

Chindia Târgovişte
0-1
CFR Cluj

 
Femte omgången
Sakhalin
1-2
Arsenal Tula

SKA Khabarovsk
3-3* f
Akhmat Grozny

Luki-Energiya
1-2
Yenisey

Volgar Astrakhan
0-4
Zenit

Syzran-2003
0-4
Rostov

Chernomorets
0-1
Spartak Moskva

Khimki
0-1 f
Rubin Kazan

Chayka
1-2
Anzhi

Nizhny Novgorod
*0-0 f
Ufa

Information Nizhny Novgorod vidare efter 5-3 på straffar.

Torpedo Moskva
0-1
Dinamo Moskva

Baltika
2-3 f
Lokomotiv Moskva

 
Young Boys
2-0
St. Gallen

Basel
2-1
Luzern

Neuchâtel Xamax
2-1
Lugano

 
Napredak
0-3
Crvena Zvezda

 
Första omgången
Inđija
0-2
Zemun

Sinđelić Beograd
1-0
Voždovac

Radnik Surdulica
5-0
Radnički Pirot

Mladost Bački Jarak
0-2
Čukarički

Bačka Topola
2-0
Rad Beograd

Javor Ivanjica
3-0
Novi Pazar

Mačva Šabac
1-0
Radnički Kragujevac

Sloboda Užice
0-3
Borac Čačak

Kolubara
1-2
Partizan

Proleter Novi Sad
1-1* f
Mladost Lučani

Information Mladost Lučani vidare efter 4-3 på straffar.

Vojvodina
2-0
Teleoptik

Bačka Palanka
1-1* f
Budućnost Dobanovci

Information Budućnost Dobanovci vidare efter 4-3 på straffar.

LFK Mladost Lučani
0-2
Spartak Subotica

Radnički Niš
4-1
Bežanija

 
Kvartsfinal
Rangers
4-0
Ayr United

St. Johnstone
0-1
Celtic

Hearts
4-2
Motherwell

 
Fjärde omgången
Rusovce
1-2
Skalica

Beluša
1-4
DAC Dunajská Streda

Slovan Most
1-3
Spartak Trnava

 
Krško
0-4
Domžale

 
Athletic Club
0-3
Villarreal

Leganés
2-1
Barcelona

Valencia
1-1
Celta de Vigo

Sevilla
3-0
Real Madrid

 
Hammarby
0-1
Elfsborg

GIF Sundsvall
1-1
Djurgården

IFK Norrköping
3-1
Malmö FF

Östersund
3-1
Brommapojkarna

Trelleborg
0-1
Dalkurd

 
Fjärde omgången
SC Radotín
0-5
Slovácko

Loko Vltavín
1-2
Teplice

Příbram
4-1
Vlašim

Sigma Olomouc
7-0
Třinec

Zbrojovka Brno
0-1
Slovan Liberec

Slavia Praha
2-0
Ústí nad Labem

 
Tredje omgången
Yeni Amasyaspor
2-5
Konyaspor

Van BB
4-2 f
Hacettepe

Gaziantepspor
0-1 f
Dersim 62 Spor

Kilis Belediyespor
1-4
Osmanlıspor

Hatayspor
2-1
Erokspor

Gümüşhanespor
1-0
Silivrispor

Erbaaspor
1-0
Eskişehirspor

Kardemir Karabükspor
3-0
Körfez Spor

Kırşehir Belediyespor
2-3
Altay

Anadolu Selçukspor
0-2
Fatih Karagümrük

Karaman Belediyespor
1-3
Etimesgut Belediyespor

Bartınspor
1-2
Sarıyer

Zonguldak Kömürspor
4-1
Bayrampaşaspor

Elazığspor
0-4
Batman Petrolspor

Darıca Gençlerbirliği
2-1
İnegölspor

Bucak Oğuzhanspor
2-2* f
Bugsaşspor

Information Bugsaşspor vidare efter 5-4 på straffar.

Bandırmaspor
3-0
Gaziosmanpaşaspor

Şile Yıldızspor
3-2 f
Adanaspor

Çengelköyspor
2-1
Sakaryaspor

İstanbulspor
3-1
Bağcılar Spor

Afjet Afyonspor
2-1
Siirt İl Özel …

Fethiyespor
2-0
Sancaktepe Belediyespor

Kahramanmaraşspor
2-0
Kemerspor 2003

Boluspor
4-1
Payasspor

Şanlıurfaspor
0-1
Yomraspor

Ankaragücü
2-1
Serik Belediyespor

Rizespor
2-0
Tarsus İdman Yurdu

 
Fortuna Düsseldorf
1-2
Bayer Leverkusen

Borussia Dortmund
7-0
1. FC Nürnberg

RB Leipzig
2-0
VfB Stuttgart

Borussia Mönchengladbach
3-1
Eintracht Frankfurt

Mainz 05
0-0
Wolfsburg

 
Jahn Regensburg
2-1
Heidenheim

St. Pauli
2-1
Paderborn

Erzgebirge Aue
0-2
Sandhausen

1. FC Magdeburg
3-3
MSV Duisburg

 
Mariupol
0-2
Dynamo Kyiv

 
Tredje omgången
Zirka
1-1* f
Olimpik Donetsk

Kalush
1-0 f
Metalist 1925 Kharkiv

Nyva Vinnytsya
0-0* f
Hirnyk

Krystal
2-3
Desna

Dnipro-1
2-1
Volyn

Chornomorets Odesa
3-0
Oleksandria

Cherkashchyna-Akademiya
3-2 f
Arsenal Kyiv

Minai
3-1
Mykolaiv

Myr
0-3
Inhulets

 
Vidi
3-1
Mezőkövesd-Zsóry

 
Tarpeda
0-3
BATE Borisov

 
Andra omgången
Stadlau
0-4
Kapfenberger SV

Mattersburg
1-1* f
Rapid Wien

Information Rapid Wien vidare efter 5-4 på straffar.

Neusiedl
1-3
Wacker Innsbruck

Pinzgau Saalfelden
0-5
St. Pölten

Stadl-Paura
0-8
LASK

Schwaz
0-6
Salzburg

Austria Wien
2-0
Sturm Graz