ecst.se fotboll

Resultatservice: Fredag 31 augusti 2018

Resultatservicen inkluderar alla ligor, cuper, ligacuper, kval och supercupmatcher i hela Europa samt alla landslagsmatcher. Från de största nationerna och Sverige rapporterar vi även från lägre divisioner. Vi har ingen live-tjänst men uppdaterar sidan en eller fler gånger per dygn med kompletteringar av matchfakta både samma dag och dagarna efter.

37

tävlingar

64

matcher

64

resultat

39

matchfakta

Expandera innehållet

Tryck på ikonen till vänster för att visa matchfakta, tryck igen för att dölja matchfakta.

Skënderbeu Korçë
1-1
Laçi

1-1 Daejvi Bregu (34)

0-1 Myrto Uzuni (30)

 
Zulte-Waregem
2-5
Club Brugge

1-4 Thomas Buffel (82)
2-4 Theo Bongonda (90)

0-1 Florian Tardieu (självmål, 4)
0-2 Kaveh Rezaei (straff, 26)
0-3 Emmanuel Dennis (37)
0-4 Arnaut Groeneveld (50)
2-5 Mats Rits (90+1)

 
Vereya
0-0
Slavia Sofia

Cherno More
1-0
Vitosha Bistritsa

1-0 Radoslav Vasilev (3)

 

 
Horsens
0-0
Vejle

Publik 7 612

 
Leeds United
0-0
Middlesbrough

Publik 35 417

 
Narva Trans
1-1
Pärnu Vaprus

 
Lahti
1-1
VPS

TPS
4-1
Kemi

RoPS
2-1
Honka

 
Olympique lyonnais
0-1
Nice

 

0-1 Allan Saint-Maximin (50)

 
Gazélec Ajaccio
2-1
Red Star

1-0 Romain Armand (36)
Utvisning Julian Palmieri (70)
2-1 Dominique Guidi (89)

1-1 Sekou Baradji (63)

Auxerre
0-2
Stade brestois 29

 

0-1 Anthony Weber (59)
0-2 Gaetan Charbonnier (60)

LB Châteauroux
1-0
Nancy lorraine

1-0 Mehdi Merghem (36)

 

Le Havre
3-1
Orléans

1-0 Denys Bain (22)
2-0 Alimani Gory (28)
3-1 Jamal Thiaré (79)

2-1 Armand Lauriente (64)

Chamois niortais
2-0
AC Ajaccio

1-0 Goduine Koyalipou (68)
2-0 Ande Dona N'Doh (straff, 70)

 

Paris FC
2-0
Troyes

1-0 Azevedo (68)
2-0 Dylan Saint-Louis (53)

Utvisning Mathieu Deplange (90+3)

Sochaux-Montbéliard
1-0
Béziers

1-0 Sofiane Danham (27)

Valenciennes
0-4
Clermont Foot 63

 

0-1 Florent Ogier (30)
0-2 Lorenzo Rajot (34)
0-3 Florian Aye (41)
0-4 Mathias Pereira Lage (82)

 
1-1
Víkingur

 
Chikhura
1-2
Dinamo Tbilisi

Saburtalo
2-1
Lokomotivi Tbilisi

 
Bray Wanderers
0-3
Shamrock Rovers

Cork City
1-2
Sligo Rovers

Derry City
0-2
Bohemian

St Patrick's Athletic
3-0
Waterford United

Limerick
0-1
Dundalk

 
Keflavík
1-2
Fylkir

 
Milan
2-1
Roma

1-0 Franck Kassié (40)
2-1 Patrick Cutrone (90+5)

1-1 Federico Fazio (59)

 
Palermo
2-2
Cremonese

1-0 Aleksandar Trajkovski (26)
2-2 Antonio Mazzotta (88)

1-1 Espeto (64)
1-2 Vasile Mogos (82)

 
Liria Prizren
3-2
Drita

 
Inter Zaprešić
3-0
Rudeš

1-0 Komnen Andrić (straff, 16)
2-0 Marko Burzanović (23)
3-0 Andrej Šimunec (40)

 

 
Kvartsfinal
Banga
1-2
Dainava

 
Differdange 03
1-0
Racing

RM Hamm Benfica
1-2
Progrès Niederkorn

Hostert
4-2
Rumelange

Mondorf-les-Bains
2-2
UNA Strassen

 
Kvalomgång
Oratory Youths
0-8
Ghajnsielem

Munxar Falcons
0-4
Nadur Youngsters

 
Emmen
1-1
De Graafschap

1-0 Alexander Bannink (81)

1-1 Fabian Serrarens (88)

 
Górnik Zabrze
1-1
Pogoń Szczecin

1-1 Angulo (straff, 71)
Utvisning Michal Koj (90)

0-1 Radoslaw Majewski (51)

Publik 11 261

Lechia Gdańsk
2-0
Korona Kielce

1-0 Flávio Paixão (straff, 25)
2-0 Flávio Paixão (69)

 

Publik 13 872

 
Chaves
0-1
Sporting Braga

 

0-1 Pablo (43)

Vitória Guimarães
1-0
Tondela

1-0 Alhassan Wakaso (18)

 

 
Sepsi
1-0
Dunărea Călăraşi

1-0 Marko Simonovski (3)

 

 
Rostov
1-1
Rubin Kazan

1-0 Alexei Ionov (straff, 37)

1-1 Egor Sorokin (50)

Publik 40 012

 
Mladost Lučani
1-2
Mačva Šabac

1-1 Aleksandar Pejović (straff, 27)

0-1 Nenad Gavrić (19)
1-2 Ivan Obrovac (81)

 
Aluminij
1-0
Krško

1-0 Slavko Brekalo (självmål, 17)

 

Celje
0-0
Domžale

 
Getafe
0-0
Real Valladolid

Publik 9 817

Eibar
2-1
Real Sociedad

1-1 Marc Cardona (26)
2-1 Charles (90+1)

0-1 Willian José (straff, 15)

Publik 6 144

Villarreal
0-1
Girona

 

0-1 Christian Stuani (54)

Publik 15 740

 
Alcorcón
1-0
Mallorca

1-0 Jonathan Pereira (14)

 

Publik 2 428

 
Trelleborg
1-1
IFK Norrköping

1-1 Felix Hörberg (37)

0-1 David Moberg-Karlsson (16)

Publik 1 626

 
Sparta Praha
2-0
Dukla Praha

1-0 Benjamin Tetteh (45+1)
2-0 Guelor Kanga (82)

 

Publik 9 824

 
Yeni Malatyaspor
0-1
Konyaspor

 

0-1 Deni Milosevic (14)

 
Hannover 96
0-0
Borussia Dortmund

Publik 49 000

 
Ingolstadt
3-2
Erzgebirge Aue

1-0 Thorsten Röcher (19)
2-1 Dario Lezcano (70)
3-1 Charlison Benschop (79)

1-1 Pascal Testroet (37)
3-2 Dima Nazarov (90)

Publik 8 394

Paderborn
2-2
Bochum

1-1 Philipp Klement (straff, 52)
2-1 Sven Michel (54)

0-1 Tom Weilandt (45+1)
2-2 Silvere Ganvoula (79)

Publik 12 518

 
Vorskla Poltava
2-1
Chornomorets

1-0 Vladyslav Kulach (49)
2-1 Dmytro Ryzhuk (självmål, 87)

1-1 Artem Chorny (62)

 
Torpedo-BelAZ
0-1
Gorodeya

Vitebsk
4-0
Smolevichy-STI

 
Aberystwyth Town
3-1
Llanelli Town

Caernarfon Town
0-3
The New Saints