ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 20 juli 2018
Grundserien: Start: 20 juli 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: -
Grundserien: Slut: 7 april 2019
Mästerskapsserien: Slut: -
Nedflyttningsserien: Slut: -

30

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

240 / 240

matcher spelade ( 100,00 % )

Grundserien: 240 / 240
Mästerskapsserien: 148 / 148
Nedflyttningsserien: 148 / 148

1 648

publiksnitt

Grundserien: 1 648
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,23

målsnitt

Grundserien: 2,23
Mästerskapsserien: 2,99
Nedflyttningsserien: 1,69
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mästerskapsserien
31
32
33
34
35
36
37
Nedflyttningsserien
31
32
33
34
35
36
37
SuperLiga

Aktuella matcher

(10-23 maj 2019)

Fredag 10 maj 2019
Proleter Novi Sad
0-1
Crvena Zvezda

 
Lördag 11 maj 2019
Mladost Lučani
1-1
Čukarički

Napredak
3-3
Radnički Niš

Vojvodina
1-2
Partizan

 
Söndag 19 maj 2019
Crvena Zvezda
3-0
Napredak

Radnički Niš
2-2
Mladost Lučani

Partizan
2-0
Proleter Novi Sad

Čukarički
1-1
Vojvodina

 

Grundserien

07.04.2019, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Crvena Zvezda
1
30
27
3
0
80
- 16
64
84
14
1
0
44
- 6
43
13
2
0
36
- 10
41
2
Radnički Niš
3
30
23
6
1
58
- 17
41
75
12
3
0
36
- 10
39
11
3
1
22
- 7
36
3
Partizan
2
30
15
9
6
45
- 20
25
54
9
4
2
26
- 8
31
6
5
4
19
- 12
23
4
Čukarički
6
30
15
9
6
48
- 25
23
54
10
4
1
28
- 9
34
5
5
5
20
- 16
20
5
Mladost Lučani
10
30
13
7
10
39
- 29
10
46
9
2
4
25
- 14
29
4
5
6
14
- 15
17
6
Napredak
7
30
10
11
9
32
- 35
-3
41
6
7
2
17
- 10
25
4
4
7
15
- 25
16
7
Vojvodina
2
30
10
9
11
24
- 26
-2
39
5
5
5
16
- 14
20
5
4
6
8
- 12
19
8
Proleter Novi Sad
ny
30
9
11
10
29
- 28
1
38
5
6
4
16
- 11
21
4
5
6
13
- 17
17
9
Spartak Subotica
4
30
10
8
12
32
- 40
-8
38
7
2
6
19
- 21
23
3
6
6
13
- 19
15
10
Radnik Surdulica
9
30
11
5
14
25
- 35
-10
38
9
2
4
15
- 9
29
2
3
10
10
- 26
9
11
Voždovac
5
30
11
4
15
28
- 37
-9
37
9
3
3
19
- 8
30
2
1
12
9
- 29
7
12
Mačva Šabac
12
30
8
8
14
16
- 26
-10
32
5
5
5
10
- 11
20
3
3
9
6
- 15
12
13
Bačka Palanka
14
30
6
7
17
26
- 54
-28
25
6
3
6
17
- 18
21
0
4
11
9
- 36
4
14
Rad Beograd
13
30
4
9
17
16
- 39
-23
21
2
6
7
11
- 23
12
2
3
10
5
- 16
9
15
Dinamo Vranje
ny
30
5
5
20
17
- 60
-43
20
4
2
9
12
- 23
14
1
3
11
5
- 37
6
16
Zemun
11
30
3
9
18
19
- 47
-28
18
2
5
8
8
- 20
11
1
4
10
11
- 27
7

Mästerskapsserien

19.05.2019, 21:50

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Crvena Zvezda
1
37
33
3
1
97
- 20
77
60
18
1
0
53
- 7
55
15
2
1
44
- 13
47
2
Radnički Niš
3
37
25
10
2
71
- 30
41
48
13
6
0
43
- 15
45
12
4
2
28
- 15
40
3
Partizan
2
37
20
9
8
58
- 28
30
42
13
4
2
35
- 10
43
7
5
6
23
- 18
26
4
Čukarički
6
37
18
12
7
63
- 36
27
39
13
5
1
40
- 14
44
5
7
6
23
- 22
22
5
Mladost Lučani
10
37
16
9
12
49
- 37
12
34
11
3
4
31
- 17
36
5
6
8
18
- 20
21
6
Napredak
7
37
12
12
13
46
- 50
-4
28
8
8
2
27
- 13
32
4
4
11
19
- 37
16
7
Proleter Novi Sad
2
37
10
11
16
32
- 40
-8
22
5
6
7
18
- 16
21
5
5
9
14
- 24
20
8
Vojvodina
8
37
10
11
16
27
- 43
-16
22
5
5
8
17
- 22
20
5
6
8
10
- 21
21

Nedflyttningsserien

19.05.2019, 21:50

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Spartak Subotica
4
37
12
11
14
41
- 48
-7
28
9
4
6
26
- 25
31
3
7
8
15
- 23
16
2
Radnik Surdulica
9
37
13
8
16
38
- 45
-7
28
11
4
4
24
- 13
37
2
4
12
14
- 32
10
3
Voždovac
5
37
12
7
18
36
- 48
-12
25
10
6
3
24
- 12
36
2
1
15
12
- 36
7
4
Mačva Šabac
12
37
10
11
16
24
- 38
-14
25
7
6
6
15
- 17
27
3
5
10
9
- 21
14
5
Rad Beograd
13
37
7
12
18
22
- 44
-22
23
4
7
7
14
- 24
19
3
5
11
8
- 20
14
6
Dinamo Vranje
ny
37
9
6
22
23
- 65
-42
23
7
2
9
16
- 24
23
2
4
13
7
- 41
10
7
Zemun
5
37
6
12
19
36
- 53
-17
21
4
6
8
17
- 21
18
2
6
11
19
- 32
12
8
Bačka Palanka
14
37
6
10
21
30
- 68
-38
16
6
4
8
20
- 23
22
0
6
13
10
- 45
6

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Nermin Haskić
Radnički Niš
17
Ricardo
Partizan
13
Aleksa Vukanović
Crvena Zvezda
12
Mohamed Ben Nabouhane
Crvena Zvezda
11
Ognjen Mudrinski
Čukarički
10
Željko Dimitrov
Dinamo Vranje
9
Aleksandr Pejović
Mladost Lučani
9

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Crvena Zvezda
5 186
1
5 186
Napredak
2 000
1
2 000
Radnik Surdulica
2 000
1
2 000
Radnički Niš
1 500
1
1 500
Vojvodina
1 000
1
1 000
Čukarički
700
1
700
Spartak Subotica
500
1
500
Voždovac
300
1
300
Partizan
0
0
0
Mladost Lučani
0
0
0
Zemun
0
0
0
Mačva Šabac
0
0
0
Rad Beograd
0
0
0
Bačka Palanka
0
0
0
Proleter Novi Sad
0
0
0
Dinamo Vranje
0
0
0
Totalt
13 186
8
1 648

Spelschema

(Uppdaterad: 19.05.2019, 21:50)

Juli 2018 Visa matchfakta
Fredag 20 juli 2018
Crvena Zvezda
3-0
Dinamo Vranje

1-0 Dusan Jovančić (41)
2-0 Dejan Joveljić (51)
3-0 Milan Jevtović (76)

 

Publik 5 186

Vojvodina
1-1
Mladost Lučani

1-0 Ismael Fofana (13)

1-1 Stefan Dimić (29)

Publik 1 000

 
Lördag 21 juli 2018
Voždovac
1-0
Bačka Palanka

1-0 Aleksandar Ješić (4)

 

Publik 300

Napredak
1-0
Rad Beograd

1-0 Aleksa Vukanović (straff, 7)

 

Publik 2 000

Čukarički
1-1
Zemun

1-0 Samuel Owusu (25)

1-1 Veljko Simić (61)

Publik 700

 
Söndag 22 juli 2018
Radnik Surdulica
1-0
Partizan

1-0 Igor Zlatanović (51)

 

Publik 2 000

Radnički Niš
3-1
Proleter Novi Sad

1-0 Marko Mrkić (10)
2-0 Sladjan Nikodijević (28)
3-0 Sladjan Nikodijević (77)

3-1 Strahinja Krstevski (86)

Publik 1 500

 
Måndag 23 juli 2018
Spartak Subotica
1-0
Mačva Šabac

1-0 Mile Savković (88)

 

Publik 500

 
Lördag 28 juli 2018
Zemun
1-1
Vojvodina

1-1 Vejlko Simić (90)

0-1 Ismael Fofana (84)

Publik 1 500

Mladost Lučani
1-0
Radnik Surdulica

1-0 Vladimir Radivojević (51)

 

Publik 350

Rad Beograd
0-3
Čukarički

0-1 Samuel Owusu (35)
0-2 Luka Stojanović (73)
0-3 Marko Docić (86)

Publik 1 000

Mačva Šabac
1-0
Napredak

1-0 Petar Gigić (32)

Publik 2 000

Proleter Novi Sad
2-1
Voždovac

1-0 Milan Mirosavljev (48)
2-1 Nemanja Čović (87)

1-1 Filip Stuparević (61)

 
Söndag 29 juli 2018
Bačka Palanka
2-1
Spartak Subotica

1-1 Milan Makarić (46)
2-1 Luka Mićić (straff, 71)

0-1 Mile Savković (straff, 40)

Dinamo Vranje
0-1
Partizan

 

0-1 Ognjen Ožegović (82)

Crvena Zvezda
2-0
Radnički Niš

1-0 Milan Pavkov (9)
2-0 El Fardou Mohamed Ben (straff. 90+2)

 

 

 

Augusti 2018 Visa matchfakta
Fredag 3 augusti 2018
Čukarički
1-0
Mačva Šabac

 
Lördag 4 augusti 2018
Voždovac
1-2
Crvena Zvezda

Napredak
1-1
Bačka Palanka

Radnik Surdulica
2-1
Zemun

 
Söndag 5 augusti 2018
Partizan
0-0
Mladost Lučani

Radnički Niš
2-0
Dinamo Vranje

Vojvodina
1-2
Rad Beograd

 
Måndag 6 augusti 2018
Spartak Subotica
0-4
Proleter Novi Sad

 

0-1 Milan Mirosavljev (20)
0-2 Dusan Plavšić (41)
0-3 Slobodan Novaković (57)
0-4 Milan Mirosavljev (79)

 
Fredag 10 augusti 2018
Radnički Niš
1-0
Voždovac

1-0 Ryota Noma (89)

 

 
Lördag 11 augusti 2018
Proleter Novi Sad
1-1
Napredak

Dinamo Vranje
1-3
Mladost Lučani

Rad Beograd
3-1
Radnik Surdulica

Mačva Šabac
0-0
Vojvodina

Bačka Palanka
1-1
Čukarički

 
Söndag 12 augusti 2018
Zemun
0-1
Partizan

Crvena Zvezda
3-0
Spartak Subotica

 
Fredag 17 augusti 2018
Napredak
Inst
Crvena Zvezda

 
Lördag 18 augusti 2018
Čukarički
1-0
Proleter Novi Sad

Voždovac
2-0
Dinamo Vranje

Vojvodina
2-0
Bačka Palanka

Mladost Lučani
2-1
Zemun

 
Söndag 19 augusti 2018
Spartak Subotica
1-4
Radnički Niš

Partizan
Inst
Rad Beograd

Radnik Surdulica
0-1
Mačva Šabac

 
Fredag 24 augusti 2018
Proleter Novi Sad
0-1
Vojvodina

 

0-1 Eze Okeuhie (46)

 
Lördag 25 augusti 2018
Rad Beograd
1-1
Mladost Lučani

Bačka Palanka
1-0
Radnik Surdulica

Radnički Niš
3-3
Napredak

Crvena Zvezda
2-1
Čukarički

 
Söndag 26 augusti 2018
Mačva Šabac
1-3
Partizan

Dinamo Vranje
1-0
Zemun

Voždovac
0-0
Spartak Subotica

 
Fredag 31 augusti 2018
Mladost Lučani
1-2
Mačva Šabac

1-1 Aleksandar Pejović (straff, 27)

0-1 Nenad Gavrić (19)
1-2 Ivan Obrovac (81)

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Zemun
1-0
Rad Beograd

Čukarički
1-1
Radnički Niš

Napredak
0-0
Voždovac

Radnik Surdulica
0-0
Proleter Novi Sad

 
Söndag 2 september 2018
Spartak Subotica
2-0
Dinamo Vranje

Vojvodina
1-4
Crvena Zvezda

Partizan
1-0
Bačka Palanka

 
Fredag 14 september 2018
Radnički Niš
1-0
Vojvodina

1-0 Taras Bondarenko (85)

 

 
Lördag 15 september 2018
Proleter Novi Sad
0-1
Partizan

Dinamo Vranje
0-1
Rad Beograd

Mačva Šabac
0-2
Zemun

Bačka Palanka
0-2
Mladost Lučani

Crvena Zvezda
6-0
Radnik Surdulica

 
Söndag 16 september 2018
Spartak Subotica
0-1
Napredak

Voždovac
1-3
Čukarički

 
Onsdag 19 september 2018
Partizan
1-0
Rad Beograd

1-0 Marko Janković (49)

 

 
Fredag 21 september 2018
Čukarički
3-1
Spartak Subotica

 
Lördag 22 september 2018
Napredak
3-0
Dinamo Vranje

Zemun
2-2
Bačka Palanka

Vojvodina
3-0
Voždovac

Radnik Surdulica
1-2
Radnički Niš

Mladost Lučani
1-0
Proleter Novi Sad

Rad Beograd
1-0
Mačva Šabac

 
Söndag 23 september 2018
Partizan
1-1
Crvena Zvezda

 
Onsdag 26 september 2018
Napredak
0-3
Crvena Zvezda

 
Lördag 29 september 2018
Crvena Zvezda
2-1
Mladost Lučani

 
Söndag 30 september 2018
Proleter Novi Sad
4-1
Zemun

Spartak Subotica
0-1
Vojvodina

Dinamo Vranje
1-0
Mačva Šabac

Bačka Palanka
1-0
Rad Beograd

Radnički Niš
2-2
Partizan

Voždovac
1-0
Radnik Surdulica

Napredak
1-1
Čukarički

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Fredag 5 oktober 2018
Partizan
4-0
Voždovac

1-0 Nemanja Miletić I (19)
2-0 Goran Zakarić (41)
3-0 Goran Zakarić (71)
4-0 Đorđe Ivanović (90+4)

 

 
Lördag 6 oktober 2018
Radnik Surdulica
0-0
Spartak Subotica

Mladost Lučani
0-1
Radnički Niš

Mačva Šabac
2-0
Bačka Palanka

Čukarički
6-1
Dinamo Vranje

Vojvodina
0-1
Napredak

Rad Beograd
1-3
Proleter Novi Sad

 
Söndag 7 oktober 2018
Zemun
1-2
Crvena Zvezda

 
Fredag 19 oktober 2018
Čukarički
1-0
Vojvodina

 
Lördag 20 oktober 2018
Voždovac
1-1
Mladost Lučani

Proleter Novi Sad
1-0
Mačva Šabac

Crvena Zvezda
3-1
Rad Beograd

Radnički Niš
2-0
Zemun

Napredak
1-1
Radnik Surdulica

 
Söndag 21 oktober 2018
Spartak Subotica
0-0
Partizan

Dinamo Vranje
1-1
Bačka Palanka

 
Lördag 27 oktober 2018
Vojvodina
2-0
Dinamo Vranje

Radnik Surdulica
1-0
Čukarički

Partizan
1-1
Napredak

Zemun
2-1
Voždovac

Rad Beograd
0-0
Radnički Niš

Bačka Palanka
0-1
Proleter Novi Sad

 
Söndag 28 oktober 2018
Mladost Lučani
2-1
Spartak Subotica

Mačva Šabac
0-2
Crvena Zvezda

 
Onsdag 31 oktober 2018
Dinamo Vranje
1-2
Proleter Novi Sad

Crvena Zvezda
3-1
Bačka Palanka

Radnički Niš
3-0
Mačva Šabac

Voždovac
2-0
Rad Beograd

Spartak Subotica
2-2
Zemun

Napredak
4-1
Mladost Lučani

Čukarički
1-1
Partizan

Vojvodina
1-0
Radnik Surdulica

 

November 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Proleter Novi Sad
0-2
Crvena Zvezda

Radnik Surdulica
2-0
Dinamo Vranje

Mladost Lučani
3-4
Čukarički

Bačka Palanka
0-2
Radnički Niš

 
Söndag 4 november 2018
Zemun
0-2
Napredak

Rad Beograd
1-1
Spartak Subotica

Mačva Šabac
2-0
Voždovac

Partizan
2-0
Vojvodina

 
Fredag 9 november 2018
Proleter Novi Sad
1-2
Radnički Niš

1-0 Nemanja Čović (14)

1-1 Nemin Haskić (straff, 68)
1-2 Zari Lambulić (självmål, 69)

 
Lördag 10 november 2018
Bačka Palanka
1-0
Voždovac

Mačva Šabac
0-0
Spartak Subotica

Zemun
0-3
Čukarički

Partizan
2-0
Radnik Surdulica

Dinamo Vranje
0-3
Crvena Zvezda

Mladost Lučani
1-0
Vojvodina

Rad Beograd
0-2
Napredak

Fredag 23 november 2018
Čukarički
2-1
Rad Beograd

1-1 Samuel Owusu (76)
2-1 Asmir Kajević (90)

0-1 Aleksandar Lutovac (20)

 
Lördag 24 november 2018
Napredak
2-0
Mačva Šabac

Spartak Subotica
3-0
Bačka Palanka

Radnik Surdulica
1-0
Mladost Lučani

Vojvodina
0-0
Zemun

Voždovac
0-0
Proleter Novi Sad

Radnički Niš
2-2
Crvena Zvezda

 
Söndag 25 november 2018
Partizan
6-0
Dinamo Vranje

 
Fredag 30 november 2018
Bačka Palanka
3-3
Napredak

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Rad Beograd
0-1
Vojvodina

Zemun
0-0
Radnik Surdulica

Mačva Šabac
1-0
Čukarički

Mladost Lučani
1-1
Partizan

Dinamo Vranje
0-4
Radnički Niš

Proleter Novi Sad
2-2
Spartak Subotica

 
Söndag 2 december 2018
Crvena Zvezda
2-0
Voždovac

 
Onsdag 5 december 2018
Mladost Lučani
2-0
Dinamo Vranje

1-0 Aleksandar Pejović (straff, 35)
2-0 Vladimir Radivojević (75)

 

Radnik Surdulica
1-0
Rad Beograd

1-0 Dusan Pantelić (37)

 

Vojvodina
1-1
Mačva Šabac

1-0 Lazar Arsić (27)

1-1 Nenad Jovanović (87)

Čukarički
3-0
Bačka Palanka

1-0 Ognjen Mudrinski (27)
2-0 Asmir Kajević (51)
3-0 Ognjen Mudrinski (53)

 

Napredak
1-1
Proleter Novi Sad

1-0 Milo Vulić (straff, 41)

1-1 Srdjan Vujaklija (58)

Spartak Subotica
1-3
Crvena Zvezda

1-3 Bojan Čečarić (90+1)

0-1 Marko Gobeljić (36)
0-2 El Fardou Ben Nabouhane (41)
0-3 El Fardou Ben Nabouhane (69)

Voždovac
0-1
Radnički Niš

 

0-1 Aleksandar Stanisavljević (straff, 63)

Partizan
1-0
Zemun

1-0 Ricardo Gomes (27)

 

Lördag 8 december 2018
Crvena Zvezda
3-0
Napredak

 
Söndag 9 december 2018
Dinamo Vranje
1-2
Voždovac

Radnički Niš
3-0
Spartak Subotica

Mačva Šabac
1-2
Radnik Surdulica

Zemun
0-3
Mladost Lučani

Proleter Novi Sad
0-0
Čukarički

Bačka Palanka
0-0
Vojvodina

Rad Beograd
0-3
Partizan

Lördag 15 december 2018
Radnik Surdulica
3-2
Bačka Palanka

 
Söndag 16 december 2018
Spartak Subotica
3-2
Voždovac

Vojvodina
0-0
Proleter Novi Sad

Čukarički
1-2
Crvena Zvezda

 
Måndag 17 december 2018
Zemun
1-2
Dinamo Vranje

Mladost Lučani
0-0
Rad Beograd

Napredak
1-2
Radnički Niš

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Fredag 15 februari 2019
Voždovac
4-0
Napredak

1-0 Milos Mihajlov (10)
2-0 Filip Stuparević (19)
3-0 Alen Mašović (22)
4-0 Filip Stuparević (68)

 

 
Lördag 16 februari 2019
Bačka Palanka
0-3
Partizan

Proleter Novi Sad
0-0
Radnik Surdulica

Mačva Šabac
0-1
Mladost Lučani

Radnički Niš
2-0
Čukarički

Crvena Zvezda
4-0
Vojvodina

 
Söndag 17 februari 2019
Dinamo Vranje
1-0
Spartak Subotica

Rad Beograd
2-2
Zemun

 
Fredag 22 februari 2019
Vojvodina
0-1
Radnički Niš

 

0-1 Radovan Pankov (47)

 
Lördag 23 februari 2019
Zemun
0-0
Mačva Šabac

Mladost Lučani
5-0
Bačka Palanka

Napredak
0-0
Spartak Subotica

Radnik Surdulica
0-1
Crvena Zvezda

Partizan
3-0
Proleter Novi Sad

 
Söndag 24 februari 2019
Čukarički
3-0
Voždovac

Rad Beograd
1-1
Dinamo Vranje

 

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 mars 2019
Mačva Šabac
0-0
Rad Beograd

 
Lördag 2 mars 2019
Dinamo Vranje
4-0
Napredak

Spartak Subotica
1-2
Čukarički

Voždovac
1-0
Vojvodina

Radnički Niš
4-1
Radnik Surdulica

Proleter Novi Sad
2-0
Mladost Lučani

Crvena Zvezda
1-1
Partizan

 
Söndag 3 mars 2019
Bačka Palanka
2-0
Zemun

 
Onsdag 6 mars 2019
Zemun
0-0
Proleter Novi Sad

Mačva Šabac
0-0
Dinamo Vranje

Rad Beograd
1-1
Bačka Palanka

1-0 Milorad Balabanović (32)

1-1 Branislav Tomić (67)

Mladost Lučani
1-3
Crvena Zvezda

1-2 Petar Bojić (55)

0-1 El Fardou Ben Nabouhane (straff, 15)
0-2 Milan Pavkov (29)
1-3 Marko Marin (70)

Radnik Surdulica
2-1
Voždovac

1-1 Igor Zlatanović (27)
2-1 Risto Ristović (38)

0-1 Lazar Arsić (5)

Čukarički
2-1
Napredak

1-1 Miladin Stevanović (46)
2-1 Marko Šarić (89)

0-1 Igor Ivanovic (29)

Partizan
0-1
Radnički Niš

 

0-1 Nemin Haskić (41)

Vojvodina
1-2
Spartak Subotica

1-0 Nemanja Milojević (29)

1-1 Dejan Kerkez (64)
1-2 Stefan Denković (72)

Lördag 9 mars 2019
Radnički Niš
1-0
Mladost Lučani

Napredak
0-0
Vojvodina

Crvena Zvezda
4-0
Zemun

 
Söndag 10 mars 2019
Dinamo Vranje
0-0
Čukarički

Spartak Subotica
3-2
Radnik Surdulica

Voždovac
1-0
Partizan

Proleter Novi Sad
0-0
Rad Beograd

Bačka Palanka
0-1
Mačva Šabac

 
Fredag 15 mars 2019
Bačka Palanka
5-1
Dinamo Vranje

 
Lördag 16 mars 2019
Zemun
0-1
Radnički Niš

Partizan
1-3
Spartak Subotica

Radnik Surdulica
1-0
Napredak

Mačva Šabac
2-1
Proleter Novi Sad

 
Söndag 17 mars 2019
Vojvodina
0-0
Čukarički

Rad Beograd
0-3
Crvena Zvezda

Mladost Lučani
3-1
Voždovac

 
Lördag 30 mars 2019
Dinamo Vranje
1-3
Vojvodina

Spartak Subotica
1-0
Mladost Lučani

Čukarički
2-0
Radnik Surdulica

Radnički Niš
2-0
Rad Beograd

Crvena Zvezda
2-1
Mačva Šabac

 
Söndag 31 mars 2019
Napredak
1-0
Partizan

Voždovac
3-1
Zemun

 

 

Mästerskapsserien: April 2019 Visa matchfakta
Onsdag 3 april 2019
Proleter Novi Sad
0-0
Dinamo Vranje

Bačka Palanka
1-3
Crvena Zvezda

Mačva Šabac
0-0
Radnički Niš

Rad Beograd
0-1
Voždovac

Zemun
0-2
Spartak Subotica

Mladost Lučani
2-0
Napredak

Partizan
3-2
Čukarički

Radnik Surdulica
0-1
Vojvodina

Söndag 7 april 2019
Dinamo Vranje
0-3
Radnik Surdulica

Vojvodina
3-2
Partizan

Čukarički
0-0
Mladost Lučani

Napredak
1-0
Zemun

Spartak Subotica
1-0
Rad Beograd

Voždovac
1-0
Mačva Šabac

Radnički Niš
5-1
Bačka Palanka

Crvena Zvezda
4-0
Proleter Novi Sad

Lördag 13 april 2019
Crvena Zvezda
3-0
Radnički Niš

Mladost Lučani
2-1
Napredak

Partizan
3-0
Čukarički

Vojvodina
0-1
Proleter Novi Sad

 
Lördag 20 april 2019
Čukarički
3-2
Crvena Zvezda

Napredak
5-0
Vojvodina

 
Söndag 21 april 2019
Proleter Novi Sad
0-1
Mladost Lučani

Radnički Niš
3-1
Partizan

 
Radnički Niš
2-2
Čukarički

Mladost Lučani
3-1
Vojvodina

Napredak
2-0
Proleter Novi Sad

Crvena Zvezda
2-1
Partizan

 
Tisdag 30 april 2019
Proleter Novi Sad
2-3
Radnički Niš

 

 

Nedflyttningsserien: April 2019 Visa matchfakta
Fredag 12 april 2019
Spartak Subotica
2-0
Rad Beograd

 
Lördag 13 april 2019
Radnik Surdulica
1-1
Bačka Palanka

Voždovac
2-2
Zemun

Mačva Šabac
2-0
Dinamo Vranje

 
Fredag 19 april 2019
Zemun
0-0
Spartak Subotica

 
Lördag 20 april 2019
Dinamo Vranje
1-0
Voždovac

Bačka Palanka
2-2
Mačva Šabac

Rad Beograd
1-0
Radnik Surdulica

 
Spartak Subotica
0-0
Bačka Palanka

Mačva Šabac
1-5
Zemun

Radnik Surdulica
1-1
Dinamo Vranje

Voždovac
1-1
Rad Beograd

 

 

Mästerskapsserien: Maj 2019 Visa matchfakta
Onsdag 1 maj 2019
Vojvodina
0-5
Crvena Zvezda

Partizan
2-1
Mladost Lučani

Čukarički
5-2
Napredak

 
Söndag 5 maj 2019
Spartak Subotica
3 - 3
Radnik Surdulica

Voždovac
1 - 1
Mačva Šabac

Bačka Palanka
1 - 2
Rad Beograd

Dinamo Vranje
1 - 0
Zemun

 
Fredag 10 maj 2019
Proleter Novi Sad
0-1
Crvena Zvezda

 
Lördag 11 maj 2019
Mladost Lučani
1-1
Čukarički

Napredak
3-3
Radnički Niš

Vojvodina
1-2
Partizan

 
Söndag 19 maj 2019
Crvena Zvezda
3-0
Napredak

Radnički Niš
2-2
Mladost Lučani

Partizan
2-0
Proleter Novi Sad

Čukarički
1-1
Vojvodina

 

 

Nedflyttningsserien: Maj 2019 Visa matchfakta
Onsdag 1 maj 2019
Radnik Surdulica
4-2
Voždovac

Rad Beograd
1-0
Dinamo Vranje

Zemun
7-0
Bačka Palanka

Mačva Šabac
2-1
Spartak Subotica

 
Söndag 5 maj 2019
Crvena Zvezda
1-0
Mladost Lučani

Čukarički
3-0
Proleter Novi Sad

Radnički Niš
0-0
Vojvodina

Partizan
2-1
Napredak

 
Lördag 11 maj 2019
Dinamo Vranje
2-1
Spartak Subotica

Voždovac
1-0
Bačka Palanka

Zemun
2-1
Radnik Surdulica

Mačva Šabac
0-0
Rad Beograd

 
Söndag 19 maj 2019
Spartak Subotica
2-1
Voždovac

Bačka Palanka
0-1
Dinamo Vranje

Radnik Surdulica
3-0
Mačva Šabac

Rad Beograd
1-1
Zemun

 
Onsdag 22 maj 2019
Inđija
3-0
Dinamo Vranje

 
Söndag 26 maj 2019
Dinamo Vranje
-
Inđija