ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 21 juli 2018
Slut: -

92

lag

9

omgångar

76/98

matcher spelade

Första omgången

5 matcher

21-22 juli 2018

Andra omgången

24 matcher

30-31 juli 2018

Tredje omgången

15 matcher

31 juli-11 augusti 2018

Fjärde omgången

16 matcher

22 augusti 2018

Femte omgången

16 matcher

25 september-10 oktober 2018

Sjätte omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

2x4 matcher

Semifinaler

2x2 matcher

Final

1 match

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

10.10.2018, 19:35

Tisdag 25 september 2018
Dinamo Barnaul
0-2
Orenburg

Neftekhimik
2-3
Ural

Onsdag 26 september 2018
Sakhalin
1-2
Arsenal Tula

SKA Khabarovsk
3-3* f
Akhmat Grozny

Luki-Energiya
1-2
Yenisey

Volgar Astrakhan
0-4
Zenit

Syzran-2003
0-4
Rostov

Chernomorets
0-1
Spartak Moskva

Khimki
0-1 f
Rubin Kazan

Chayka
1-2
Anzhi

Nizhny Novgorod
*0-0 f
Ufa

Information Nizhny Novgorod vidare efter 5-3 på straffar.

Torpedo Moskva
0-1
Dinamo Moskva

Baltika
2-3 f
Lokomotiv Moskva

Torsdag 27 september 2018
Avangard Kursk
0-2
Krasnodar

Tambov
1-2 f
Krylya Sovetov

Onsdag 10 oktober 2018
Tyumen
*1-1 f
CSKA Moskva

1-1 Aleksandr Stolyarenko (120)

0-1 Timur Pukhov (108)

Information Tyumen vidare efter 3-0 på straffar.

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

22.08.2018, 20:41

Onsdag 22 augusti 2018
Luch Vladivostok
0-2
SKA Khabarovsk

 

0-1 Denys Dedechko (45+3)
0-2 Konstantin Bazelyuk (straff, 60)

Sakhalin
3-0
Zenit Irkutsk

1-0 Aleksandr Gagloev (straff, 35)
2-0 Evgeny Matrakhov (75)
3-0 Aleksandr Gagloev (90+3)

 

Dinamo Barnaul
*0-0 f
Tom' Tomsk

Information Dinamo Barnaul vidare efter 5-4 på straffar.

Chelyabinsk
0-1
Nizhny Novgorod

 

0-1 Dan Spătaru (straff, 61)

Znamya Truda
0-1
Baltika

 

0-1 Ruslan Magal (23)

Tyumen
2-1 f
Sibir

1-1 Igor Koronov (45+3)
2-1 Danil Karpov (104)

0-1 Artem Korzhunov (21)

Neftekhimik
1-0
Mordovia Saransk

1-0 Daniil Gridnev (89)

 

Syzran-2003
*1-1 f
Rotor Volgograd

1-0 Andrey Semenov (94)

1-1 Islamnur Abdulavov (straff, 102)

Information Syzran-2003 vidare efter 5-4 på straffar.

Volgar Astrakhan
*0-0 f
Fakel

Information Volgar Astrakhan vidare efter 4-2 på straffar.

Chernomorets
2-1
Sochi

1-1 Dato Chertkoev (21)
2-1 Ilya Zakharov (79)

0-1 Nikita Burmistrov (6)

Kaluga
4-4* f
Tambov

1-0 Denis Semin (2)
2-3 Yuri Dubrovin (64)
3-3 Andrey Volgin (75)
4-4 Andrey Volgin (117)

1-1 Valery Ciupercă (22)
1-2 Sergiy Shevchuk (28)
1-3 Sergiy Shevchuk (58)
3-4 Sergiy Shevchuk (97)

Information Tambov vidare efter 4-2 på straffar.

Dinamo Bryansk
1-3
Avangard Kursk

Tekstilshchik
2-3
Khimki

Luki-Energiya
*0-0 f
Chertanovo

Information Luki-Energiya vidare efter 5-4 på straffar.

Chayka
2-0
Armavir

1-0 Aleksandr Podbeltsev (54)
2-0 Butta Magomedov (59)

 

Torpedo Moskva
2-0
Shinnik

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

11.08.2018, 19:44

Tisdag 31 juli 2018
Chita
2-3
Zenit Irkutsk

1-2 Aleksandr Novitsky (55)
2-2 Aleksandr Kamenev (62)

0-1 Vadim Bogdanov (28)
0-2 Ivan Yakovlev (straff, 34)
2-3 Artur Kopytin (89)

Dinamo Barnaul
*1-1 f
Irtysh

1-0 Konstantin Pogreban (straff, 67)

1-1 Iliya Berovskiy (72)

Information Dinamo Barnaul vidare efter 4-1 på straffar.

Tisdag 7 augusti 2018
Druzhba
0-1
Chernomorets

Zenit Izhevsk
0-1
Neftekhimik

Lada Tolyatti
0-3
Syzran-2003

Dinamo Bryansk
1-0
Metallurg Lipetsk

Kvant
1-4
Znamya Truda

Volgar Astrakhan
2-1
Mashuk-KMV

Spartak Vladikavkaz
1-3
Chayka

Volga Ulyanovsk
1-1* f
Chelyabinsk

Luki-Energiya
1-0
Zvezda St. Pet…

Tekstilshchik
3-1
Zorkiy

Ryazan
0-3
Torpedo Moskva

Dnepr Smolensk
1-2
Kaluga

Lördag 11 augusti 2018
Blagoveshchensk
0-3
Sakhalin

 

Visa matchfakta

Andra omgången

31.07.2018, 20:23

Måndag 30 juli 2018
Chelyabinsk
*0-0 f
Nosta

Information Chelyabinsk vidare efter 5-4 på straffar.

Znamya Truda
*2-2 f
Strogino

Information Znamya Truda vidare efter 5-4 på straffar.

Zvezda Perm
2-3
Zenit Izhevsk

Zvezda St. Petersburg
3-1
Leningradets

Khimik-Avgust
2-3 f
Volga Ulyanovsk

Khimik Novomoskovsk
0-1
Dinamo Bryansk

Lada SOK
2-2* f
Lada Tolyatti

Information Lada Tolyatti vidare efter 6-5 på straffar.

Spartak Nalchik
0-4
Spartak Vladikavkaz

Mashuk-KMV
2-0
Dinamo Stavropol

Metallurg Lipetsk
1-0 f
Salyut-Belgorod

Kvant
3-1 f
Dolgoprudny

Volgar Astrakhan
2-1
Legion Dynamo

Sokol Saratov
2-3 f
Syzran-2003

KAMAZ
2-3
Neftekhimik

Luki-Energiya
1-0
Pskov 747

Kaluga
2-1
Veles

Chernomorets
2-0
Kuban Kholding

Druzhba
*1-1 f
Biolog

Information Druzhba vidare efter 4-3 på straffar.

Zorkiy
3-2
Kolomna

Chayka
5-0
SKA Khabarovsk

Saturn Ramenskoye
1-2
Tekstilshchik

Torpedo Moskva
1-0
Torpedo Vladimir

Murom
0-2
Ryazan

Tisdag 31 juli 2018
Krasnyy-SGAFKST
1-4
Dnepr Smolensk

 

Visa matchfakta

Första omgången

22.07.2018, 21:47

Lördag 21 juli 2018
Dinamo Stavropol
2-0
Angusht

Biolog
1-0
Akademiya Futbola

Kuban Kholding
2-0
Urozhay

Söndag 22 juli 2018
Avtofavorit
0-2
Luki-Energiya

Atom Novovoronezh
0-1
Metallurg Lipetsk

 

Skytteliga

31.07.2018, 20:23

-